wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez rudesmen » 03 Kwi 2011 21:09

Załóż nowy temat w dziale "co Kupić?" i w nim podaj link do maszyny :wink:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Reklama

simmet

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 19 Kwi 2011 08:41

Witam nie chce mi się czytać od nowa całego forum a wiem, że gdzieś było o siłownikach skrętu w Białoruśce. Mam problem, że oba są bardzo słabe nie ma siły na przepchnięcie nawet delikatnej przeszkody. Patrzyłem na nie nie ciekną, więc co może być tego przyczyną. Ktoś wcześniej pisał o jakiejś regulacji ciśnienia na rozdzielaczu czy pompie, a wiem, że w moim przypadku była wymieniana i pompa od koparki i właśnie tylny rozdzielacz i może za mało dali tego ciśnienia. Proszę więc o jakieś wskazówki gdzie to sprawdzić a raczej , w którym dokładnie miejscu jest jakaś regulacja tego ciśnienia ewentualnie przyczyn słabej mocy siłowników.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez białorus » 23 Kwi 2011 17:42

lukaszkw napisał(a):Witam nie chce mi się czytać od nowa całego forum a wiem, że gdzieś było o siłownikach skrętu w Białoruśce. Mam problem, że oba są bardzo słabe nie ma siły na przepchnięcie nawet delikatnej przeszkody. Patrzyłem na nie nie ciekną, więc co może być tego przyczyną. Ktoś wcześniej pisał o jakiejś regulacji ciśnienia na rozdzielaczu czy pompie, a wiem, że w moim przypadku była wymieniana i pompa od koparki i właśnie tylny rozdzielacz i może za mało dali tego ciśnienia. Proszę więc o jakieś wskazówki gdzie to sprawdzić a raczej , w którym dokładnie miejscu jest jakaś regulacja tego ciśnienia ewentualnie przyczyn słabej mocy siłowników.


Kolego poradziłeś sobie z tym problemem??
Pytam bo ja mam taki sam.
:)

białorus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Gru 2009 12:40
  • Miejscowość: Krosno

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez Darek-1205 » 27 Kwi 2011 07:07

Za obrót odpowiada tylny dolny rozdzielacz, zawór regulacyjny jest umieszczony po jego lewej stronie patrząc od fotela operatora, jest to taka duża śruba na klucz 32, trzeba odkręcić kontrę i poprzez wkręcanie dławika na klucz 14 zwiększa się ciśnienie; trzeba również sprawdzić zawór przeciążeniowo-zwrotny który znajduje się na mostku łączącym siłowniki obrotu i powinien być zamocowany na ramie od strony prawego koła, zasada regulacji jest taka sama jak w rozdzielaczu.
Pozdrawiam

Darek-1205
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 30 Lis 2010 23:15
  • Miejscowość: Lipiany
  • Pochwały: 1

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez snoop » 28 Kwi 2011 12:06

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy da sie zmienić pompe hydrauliczną z przystawką (ta pod kabiną) " wersja bługarska" na pompe HW 100A-3 łacznie z przystawką z wersji rosyjskiej.

snoop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 Sie 2010 12:49
  • Miejscowość: Podkarpacie/Małopolska

Maszyna: "Biała" Typ Bługarski


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez białorus » 28 Kwi 2011 14:51

Kolego zależy jakie ona ma wyjście ze skrzyni.
Poniżej zamieszczam zdjęcie pompy z przystawka (Budowlana-Ruska)
Ps. Kolego a wiesz może gdzie jest zawór od zbiornika z olejem hydraulicznym??
Będę wymieniał pompy i nie chce spuszczać całego oleju.
Image
:)

białorus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Gru 2009 12:40
  • Miejscowość: Krosno

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez snoop » 28 Kwi 2011 15:01

Właśnie na takie chce wymienić po pierwszych przymiarkach powinno pasować ale niemam do końca pewności A zawór od oleju mam zaraz przy zbiorniku oleju nie do przeoczenia, może masz usunięty.

snoop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 Sie 2010 12:49
  • Miejscowość: Podkarpacie/Małopolska

Maszyna: "Biała" Typ Bługarski


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez białorus » 28 Kwi 2011 17:21

snoop napisał(a):Właśnie na takie chce wymienić po pierwszych przymiarkach powinno pasować ale niemam do końca pewności A zawór od oleju mam zaraz przy zbiorniku oleju nie do przeoczenia, może masz usunięty.

Gdzie dokładnie znajduje się ten zawór??
Może dasz jakieś zdjęcie
:)

białorus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Gru 2009 12:40
  • Miejscowość: Krosno

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez białorus » 28 Kwi 2011 19:07

Kolego snoop czy to jest ten zawór który jest na zdjęciu?
Na jakiej on zasadzie działa?
Jest tam śruba i nakrętka kontrująca. Śrubę się wykręca czy wkręca?
Image
:)

białorus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Gru 2009 12:40
  • Miejscowość: Krosno

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez snoop » 28 Kwi 2011 20:14

Ja mam tyb bługarski i zbiornik mam u góry, a zawór mam taki jak np. do wody z rączką ale wydaje mi sie że to co zaznaczyłeś to bedzie ten zawór i śrubę musisz wkręcić. tak obstawiam ale pewności nie mam. Spróbuj napewno nic nie zepsujesz. :D powodzonka

snoop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 Sie 2010 12:49
  • Miejscowość: Podkarpacie/Małopolska

Maszyna: "Biała" Typ Bługarski


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 28 Kwi 2011 22:16

Tak to jest ten zawór po prawej stronie na dole patrząc na zbiornik oleju. Wydaję mi się, że trzeba śrubę właśnie wykręcić żeby zablokować olej.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 08 Maj 2011 10:34

Darek-1205 napisał(a):Za obrót odpowiada tylny dolny rozdzielacz, zawór regulacyjny jest umieszczony po jego lewej stronie patrząc od fotela operatora, jest to taka duża śruba na klucz 32, trzeba odkręcić kontrę i poprzez wkręcanie dławika na klucz 14 zwiększa się ciśnienie; trzeba również sprawdzić zawór przeciążeniowo-zwrotny który znajduje się na mostku łączącym siłowniki obrotu i powinien być zamocowany na ramie od strony prawego koła, zasada regulacji jest taka sama jak w rozdzielaczu.


Darek-1205 wielkie dzięki za podpowiedź, zrobiłem jak pisałeś i działa, co prawda bardziej szarpie i trzeba uważać żeby czegoś nie przestawić ale siła jest.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez mechanior » 08 Maj 2011 11:17

lukaszkw napisał(a):bardziej szarpie i trzeba uważać żeby czegoś nie przestawić ale siła jest.

to trzeba wyregulować tak żeby nie szarpało i nie było za dużo tej siły, najlepiej wg manometru no ale jeszcze trzeba mieć dane czyli wartości ciśnień
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 08 Maj 2011 19:31

mechanior napisał(a):
lukaszkw napisał(a):bardziej szarpie i trzeba uważać żeby czegoś nie przestawić ale siła jest.

to trzeba wyregulować tak żeby nie szarpało i nie było za dużo tej siły, najlepiej wg manometru no ale jeszcze trzeba mieć dane czyli wartości ciśnień


Aż takiej tragedii z szarpaniem nie ma tylko trzeba się na nowo przyzwyczaić. Co do mocy to raczej tez nie jest za duża wydaje mi się, że wystarczy jak na leciwą staruszkę jaką posiadam. Wystarczy, że nie staje jak zaczepi na bocznym obrocie na byle górce piasku, tylko potrafi ją przesunąć.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez snoop » 15 Maj 2011 16:01

Posiada może ktoś rysunek techniczny łyżki 60cm lub 70cm lub jakieś dane,wymiary. chciałbym zrobić taką łyżkę. ok już zrobiłem sobie łyżkę 60cm szerokości więc nie potrzebuje już danych.

snoop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 Sie 2010 12:49
  • Miejscowość: Podkarpacie/Małopolska

Maszyna: "Biała" Typ Bługarski


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 03 Cze 2011 08:41

Witam wszystkich mam szybkie pytanie. Jak wymienić najszybciej tzn. co wyjąć skrzynię czy silnik a może jakąś inną część aby wymienić oring między skrzynia a silnikiem? Mama tam wyciek :evil: a raczej to nie leci uszczelką miski olejowej. Chyba, że to inna uszczelka lub oring, o którym nie wiem. Wyciek jest na tyle miski olejowej właśnie tak jakby z miski przy skrzyni biegów. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tego typu zabiegów i podpowie jak po kolei co i jak zdjąć żeby było sprawnie. A dodam, że jest to tylko na pracującym silniku, gdy mam ciśnienie więc to raczej nie miska oleju.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez mamut » 18 Cze 2011 09:29

czesc, poszukuje sklepu z czesciami do bialoruski, konkretnie potrzebna jest mi nowa instalacja elektryczna, jesli ktos z was ma namiary na kogos kto tym handluje to bardzo prosze o informacje.
mamut

mamut
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 09 Sty 2010 18:07
  • Miejscowość: podkarpacie
  • Pochwały: 1

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez mechanior » 18 Cze 2011 15:24

lukaszkw napisał(a): jest to tylko na pracującym silniku, gdy mam ciśnienie więc to raczej nie miska oleju.

a jak silnik nie pracuje to jak się ma olej wylewać z miski ? pod górę popłynie ?
zasadniczo każdy wyciek jest spowodowany pracą silnika bo po jego zatrzymaniu cały olej spływa do miski i jeśli nie jest ona dziurawa to w niej pozostaje, jeśli uszczelka misy jest uszkodzona lub sama misa krzywa to będzie wyciskać olej pomiędzy misą i blokiem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez flaber14 » 18 Cze 2011 19:09

Witam koledzy!

Mam pytanie, czy znacie jakieś kontakty w woj podlaskim, tudzież na granicy woj podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, kto mógłby mi pomóc w zakupie koparki tejże marki. Albo może wiecie, czy ktoś nie ma jej na sprzedanie w rozsądnej cenie.
Słyszałem iż okolice Sokółki są zagłębiem tego typu sprzętów, ale ile w tym prawdy - nie wiem.

Za wszelkie kontakty będę wdzięczny.


Pozdrawiam
Adam

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez Bartekgor » 22 Gru 2011 21:22

lukaszkw napisał(a):Witam nie chce mi się czytać od nowa całego forum a wiem, że gdzieś było o siłownikach skrętu w Białoruśce. Mam problem, że oba są bardzo słabe nie ma siły na przepchnięcie nawet delikatnej przeszkody. Patrzyłem na nie nie ciekną, więc co może być tego przyczyną. Ktoś wcześniej pisał o jakiejś regulacji ciśnienia na rozdzielaczu czy pompie, a wiem, że w moim przypadku była wymieniana i pompa od koparki i właśnie tylny rozdzielacz i może za mało dali tego ciśnienia. Proszę więc o jakieś wskazówki gdzie to sprawdzić a raczej , w którym dokładnie miejscu jest jakaś regulacja tego ciśnienia ewentualnie przyczyn słabej mocy siłowników.

Cała przyczyna to uszczelniacze które są w tych siłownikach a i olej też robi swoje. Dam wam dobrą radę używam tego sprzętu kilka lat niekiedy całe lato jest w pracy. Na pompach nie oszczędzajcie i lejcie dobry olej hydrauliczny pamiętajcie że olej a olej to różnica pod wpływem temp. słaby olej robi się jak woda co w naszym starym sprzęcie wywołuje wiele problemów. Rozdzielacze mam nowe regeneracja to wielki.... . wiem bo przeżyłem to kilkakrotnie. Prawda jest taka że na tym się nie zaoszczędzi włożysz gówno, gówno zrobisz.

Bartekgor
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 Gru 2011 21:00

Maszyna: Białoruś z braku laku dobry kit


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej