wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez daro 260770 » 25 Paź 2010 19:34

kolego prezzess a gdzie jest ten filter i jak go czyscic

daro 260770
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 Lut 2009 21:52
  • Miejscowość: LUBUSKIE

Reklama

simmet

Postprzez Lonek » 29 Paź 2010 21:43

prezzess napisał(a):
Stara dobra maszina - "gniotsa nie lamiotsa" :)



Zgodzę się z Toba w 100%. Każda ruska maszynka tak ma chyba ;) . Niedawno odpalałem DT 75 który przestał "nie dotykany" przez 20 lat i hula jak złoto, a biała służy po dzis dzień po 10 latach zapomnienia.

Tak wogóle Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.

Mimo wieku zdązyłem już zebrac dość pokaźną "kolekcje" nietypowych części do DT 75 i " Białej", oraz dość dokładną dokumentacja wiec w razie czego służę pomoca.

Lonek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Paź 2010 21:14
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: DT 75


Białoruś

Postprzez bliniumt » 22 Lis 2010 01:01

Witam, również jak kolega wyżej jestem nowy na forum, ale w odróżnieniu moje doświadczenie jest w powijakach :roll: Zalogowałem się na forum gdyż Poszukuję usilnie namiarów na posiadacza siłowników do podpory do białoruśki rolniczej. Niestety te w które wyposażona jest sztuka, której właścicielem jestem od całkiem niedawna nie zdadzą się jej już do niczego. Jeżeli ktoś ma jakieś namiary na posiadacza który jest w stanie pozbyć się wymienionego siłownika na warunkach do ustalenia to z góry dziękuję !!!!!

Pozdrawiam
bliniumt

bliniumt
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 Lis 2010 00:10
  • Miejscowość: Łódzkie

Postprzez Magmar » 27 Lis 2010 18:08

Witam wszystkich

Mam mały problem ze spuszczaniem wody z chłodnicy. Po lewej stronie na wężu mam kranik i z tym nie ma problemu ale zastanawiam się czy nie ma gdzieś drugiego (ja go nie mogę znaleźć). Zaczęły się mrozy i zabawa ze spuszczaniem wody z chłodnicy. Nie mam pewności czy cała woda mi schodzi. Dzisiaj odpaliłem mojego potwora ale pod wtryskiwaczami wyskoczyła mi zaślepka (ok 3 cm średnicy)i okazało się że podmarzło. Wygląda tak (ta zaślepka) jakby można ją było tylko wcisnąć . Może ktoś miał podobny problem .

Oczywiście kłaniam się nisko jako nowy w tym gronie :D

I jeszcze jedno - wiem że już był taki temat ale nikt nie odpowiedział - jakakolwiek instrukcja do białorusa z lat '70 :wall:

Pozdro

Magmar

Magmar
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Lis 2010 17:54
  • Miejscowość: Biały Bór

Postprzez prezzess » 27 Lis 2010 20:32

Kolego Magmar układ chłodzenia w naszych bestiach ma 2 kraniki. Pierwszy jest dokładnie jak piszesz czyli na przewodzie pod chłodnicą a drugi znajduje się w bloku silnika po lewej stronie przy samej obudowie sprzęgła. Ciężko go zlokalizować pierwszy raz. Ma on inną budowę niż pierwszy a żeby go otworzyć należy wykręcić jak śrubę element zewnętrzny zaopatrzony w 2 pręciki służące właśnie do pewnego chwycenia ręką. Trzeba się troszkę po gimnastykować wkładając rękę między rurki hydrauliki między zbiornikiem oleju a kabiną mniej więcej na wysokości dolnej krawędzi zbiornika.

Lepiej się z tym pospiesz kolego bo szkoda by było zrobić taką krzywdę "maleńkiej" :lol:

Przy okazji gdyby ktoś miał na sprzedaż siłownik przedniego pługu w dobrym stanie to proszę o wiadomość na PW.
Dobry koń to i po wodzie pójdzie :)

Awatar użytkownika
prezzess
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Mar 2010 08:19
  • Miejscowość: Niemysłów, woj, łódzkie

Postprzez Magmar » 08 Gru 2010 10:45

Dzięki Prezzess
oczywiście znalezienie drugiego kranika nie sprawiło trudności - dzięki za podpowiedź

niestety czeka mnie chyba rozbiórka ponieważ prawdopodobnie padła uszczelka pod głowicą
a tu trzeba odśnieżać :)

niestety nie posiadam żadnych części ani osprzętu na zbyciu - więc nie pomogę

pozdrawiam
Magmar :D

Magmar
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Lis 2010 17:54
  • Miejscowość: Biały Bór

Postprzez Darek-1205 » 27 Gru 2010 17:29

Witam, mam problem z białoruską z 75r, otóż czy ktoś się orientuje czy pomiędzy zębatką od wstecznego biegu o korpusem powinny być jakieś dystanse na wałku pośrednim? U mnie nic nie ma i się ta zębatka cofnęła na wałku pośrednim i nie mam wstecznego, czy można go wyjąć od strony prawego koła bez otwierania pokrywy tylnego mostu i zdejmowania kabiny? Pozdrawiam
Pozdrawiam

Darek-1205
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 30 Lis 2010 23:15
  • Miejscowość: Lipiany
  • Pochwały: 1

Zaczynam na koparko-spycharka białoruś

Postprzez giganteusz » 05 Sty 2011 17:57

Witam jak w temacie po roku szukania zatrudniłem się nikt bez doświadczenia nie chciał przyjąć :crazy: załapałem się na taki sprzęt do odśnieżania Image


Co możecie o niej powiedzieć kto miał do czynienia tam biegi chodzą jak w ursusie czy jak? szukałem jakieś informacji o niej ale ciężko same ogłoszenia a jak bede na niej pracował to bym chciał coś wiedzieć z góry dzięki

giganteusz
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 31 Paź 2009 12:05
  • Miejscowość: ze wsi

Postprzez rudesmen » 06 Sty 2011 12:51

Podstawowe informacje: http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=306&start=0
Przeczytaj cały ten temat i jak będziesz miał dalsze pytania to pytaj w nim (Twój post został scalony do tamtego tematu)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez flaber14 » 09 Sty 2011 17:25

Witam

słuchajcie czy do białoruski można na przód zdjąć szufle do spychania a w jej miejsce założyć plug wirnikowy do śniegu? czy jakoś da to się przerobić i czy może ktoś z was próbował tego. jeśli tak to ile taka przyjemność może kosztować?

pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez flaber14, 10 Sty 2011 11:18, edytowano w sumie 1 raz

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Postprzez bombel52 » 12 Sty 2011 21:40

kolego niedaleko mnie widzialem bialorucke z wirnikiem z przodu ale od czego byl i jak byl zrobiony naped to nie wiem mam do niej jakies 40km ona jest w malopolsce i nawet byla na sprzedaz ale czy jeszcze jest to nie wiem
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Postprzez flaber14 » 15 Sty 2011 17:47

dzięki kolego :)


w sumie tyle mi wystarczy ważne że da rade tak zrobić.

No ale jak byś kiedyś przejeżdżał tamtędy i cyknoł jakąś fotkę to było by nieźle myślę nie tylko dla mnie ale i inni może by chcieli podejrzeć jak to wygląda.

Ja w mechanice to czuje się jak w lesie ;), ale za to mam dobrego znajomego po sąsiedzku co się takimi sprawami trudni wiec jak mu wsiądę na ambicję to może mi pomoże i jakoś wspólnymi silami uda nam się to zrobić.


Ciekawe tylko od czego bierze napęd na wirnik? :roll:

No ale nic ważne że można to już coś :D:D:D:


dzięki i pozdrawiam

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Postprzez bombel52 » 15 Sty 2011 20:23

kolego mysle ze najlatwiejszym rozwiazanie by bylo znalesc gdzies uzywany pług od jakiegos zachodniego sprzetu i wykozystac pompe od hydrauliki i zrobic naped na silniku olejowym tak jak np sa napedzane zamiatarki

albo opcja druga poszukac bialoruski bez osprzetu przerobionej na traktor rolniczy i wykorzystac walek odbioru mocy tylko trzeba zrobic przekladnie i wal do przodu wyprowadzic

tak czy siak do zrobienia

jak dobrze pamietam to ta bialoruska byla kiedys na allegro co kolo mnie jest i chciał za nia 6000zl
Ostatnio edytowany przez bombel52, 16 Sty 2011 23:26, edytowano w sumie 1 raz
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Postprzez lukaszkw » 22 Lut 2011 18:43

Witam wszystkich użytkowników.

Od niedawna jestem właścicielem koparko spycharki budowlanej Białoruśki JUMZ. Gdy robiłem pierwsze próby na spychu krawędzią spychu zaczepiłem o karpę drzewa, z resztą dębu, którego w zeszłym roku wyciąłem. Maszyna aż stanęła i ostro ją telepnęło. Nic się jednak nie stało ale zauważyłem, że zrobił się wyciek na siłowniku spychu. Już kupiłem uszczelniacze i podjąłem próby wyjęcia siłownika. Wszystko szło ok tylko nie mogę wyjąć klina trzymającego tłoczysko od strony spychu, może ktoś wie czy można jakoś wyjąć tłoczysko bez odpinania go od spychu. Próbowałem wykręcać bo widziałem gdzieś na allegro, że tłoczyska mają gwint ale nic to nie dało i nie wiem czy to dobry sposób. Z góry dzięki za pomoc.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez Mirek » 25 Lut 2011 09:00

Witam,
nie wiem jak jest w koparko-spycharce ale u mnie w koparce łańcuchowej siłownik jest mocowany tak:Siłownik Białoruś , Siłowniki Białoruś , zauważ że są dwa rodzaje siłowników skręcane na śruby i na długie szpilki, a po demontażu wygląda on tak :Zdemontowany myślę że musisz wymontować siłownik i dopiero go regenerować, ja zamiast takich cienkich blaszek stosowanych w oryginale dałem zgarniacz jak w innych cywilizowanych siłownikach. Wstawiłem linki bo zdjęcia były by dużo pomniejszone
Ostatnio edytowany przez Mirek, 18 Mar 2011 22:31, edytowano w sumie 1 raz

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Postprzez markwia1971 » 25 Lut 2011 20:35

Witam . Tłoczyska z siłownika nie da się wykręcić,nakrętka jest zabezpieczona .Trzeba odpiąć którąkolwiek strone rozkręcić siłownik i zluzować dolny wąż (ciśnienie trzyma tłoczysko) wtedy wyjdzie.a u siebie przy spychu(na dole) mam zwykły bolec z zawleczą.Mimo wszystko lepiej zdiąć górny bolec u góry łatwiej będzie rozebrać

markwia1971
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:44
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez lukaszkw » 03 Mar 2011 17:56

Dziękuje wszystkim za info w sprawie siłownika, ale na szczęście sprawa sama się rozwiązała popsikałem sworzeń, który nie chciał wyleźć jakimś odrdzewiaczem postał kilka dni i udało się go wyjąć wiec teraz tylko czeka mnie rozebranie siłownika i wymiana uszczelniaczy. Tak przy okazji ktoś na forum chwalił się, że ma dostęp do schematu instalacji elektrycznej i że go wrzuci na forum ale nadal go nie widziałem, więc jeśli jest taka osoba to poproszę o taki schemat lukasz-kw@wp.pl.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez lukaszkw » 14 Mar 2011 13:50

No muszę się pochwalić, że operacja wymiany uszczelniaczy w siłowniku spycha, jako pierwszy zabieg, który robię w życiu w Białoruśce zakończył się pełnym sukcesem. W sobotę była próba generalna, po założeniu mało nie wyrwało maszyny do góry , nie sądziłem, że to ma takie ciśnienie i siłę jestem w szoku. Aż naszły mnie chęci do wymiany innych uszczelniaczy zwłaszcza w siłownikach koparki choć nie narzekam na ich moc ale spróbować warto.
No ale jak to po zimie gdy znikł śnieg okazało się, że w tylnym kole zeszło powietrze więc znów sobie nie pojeżdżę a już mnie ciągnie.
Tak pytanie z innej beczki może ktoś wie ile i gdzie najtaniej kupić ewentualnie dętkę na tylne koło bo nie wiadomo co mi tam w tej mojej poszło.

lukaszkw
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 18:32
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez flaber14 » 03 Kwi 2011 12:24

Witam

koledzy czy jak bym zamieścił link do trwającej aukcji to będzie to sprzeczne z regulaminem. Wiem że na większości forum tak jest. Ja po prostu chciałbym poznać Waszą opinie na temat koparki którą znalazłem na alledrogo.pl;). tak żebyście mogli na nią zerknąć swoim fachowym okiem i coś mi o niej powiedzieć, czy w ogóle jest warta zainteresowania.


Przede wszystkim rozchodzi mi mi się o to czy nie jest to bułgarski cudak.

Pozdrawiam

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Re: białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez mamut » 03 Kwi 2011 17:27

jesli o mnie chodzi to mozesz wrzucac, ale decyzja nalezy do administratora :!: niech sie wypowie.
mamut

mamut
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 09 Sty 2010 18:07
  • Miejscowość: podkarpacie
  • Pochwały: 1

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej