wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez Picaro » 26 Kwi 2009 00:18

Witam.
Jestem nowy dopiero zaczynam mam białoruś budowlaną i jeśli sprawa z pompą jest aktualna to jest to pompa pod kabiną na 100% sam miałem taki problem. Pokopałem ok 2 godz i maszyna nie miała siły podnieść całego masztu z pełną łyżką. Kupiłem nową pompe za 450zł i koniec. Chodzi pieknie, aż chce sie kopac. Teraz mam problem z łamaniem masztu. Jak pokopie ok 4 godz to zanim sie zacznie składa maszt mija ok 10 sekund. Przypuszczam ze to sekcja na rozdzielaczu przepuszcza olej. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Picaro, 01 Gru 2009 17:37, edytowano w sumie 1 raz

Picaro
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Kwi 2009 23:15
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.

Reklama

simmet

Paliwo w pompie wtryskowej silnika D65

Postprzez agrozet » 29 Maj 2009 14:51

Witam.Co może być przyczyną że w części pompy wtryskowj silnika D65 gdzie powinien być olej jest paliwo.Czy pompka paliwowa możę przepuszczać paliwo do komory z olejem. Pomapa wtryskowa cały czas pracuje silnik dobrze pali tylko zamiast oleju jest tam paliwo. Pomóżcie co robić

agrozet
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Maj 2008 11:00
  • Miejscowość: sucha

Postprzez wolfram » 03 Cze 2009 21:01

ja mam borexa 3106 i nie narzekam

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 9:02 pm ]
Sylwek. napisał(a):Białorusek był dobry jak na swoje czasy :wink: , w sumie teraz produkują te Borexy ale to maszyna na jeden sezon i potem całą zime tulejować na sworzniach :D
po 10 latach zero luzu
:crazy:

wolfram
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Mar 2009 22:04
  • Miejscowość: ---------

Postprzez maczop321 » 11 Paź 2009 19:49

Witam mam koparke białoruś bx 0,25 i słabo chodzi mi hydraulika, zmieniłem pompy i nic nie dało, już nie mam pojecia co z tym robić
Ostatnio edytowany przez maczop321, 01 Gru 2009 17:38, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
maczop321
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Wrz 2009 15:28
  • Miejscowość: WIELUŃ

Postprzez 12kuba22 » 01 Gru 2009 14:38

witam wszystkich MAM PROBLEM Z BIAŁORUŚKĄ PRZEROBIONĄ Z BUDOWLANEJ NA ROLNICZA problem jest taki że hydraulika mi siadła ponieważ najpierw normalnie podnosiła jak już olej był ciepły to nie chciała podnosic :cry: a teraz wogóle przestała podnosic prosze o pomoc i pozdrawoam forumowiczów :)

12kuba22
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Gru 2009 14:28
  • Miejscowość: wielkopolska

Postprzez stachu_50 » 09 Gru 2009 22:33

Witam robiłem kapitalke w białoruście i musze ustawic zawory tylko niewiem jaka ma byc przerwa może ktoś pomóc? pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez stachu_50, 13 Gru 2009 13:27, edytowano w sumie 1 raz

stachu_50
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 21:33
  • Miejscowość: Miasteczko Śląskie

Postprzez maczop321 » 28 Gru 2009 19:12

Witam! wiecie może ile oleju wchodzi do skrzyni biegów w koparce białoruś i
gdzie sa korki kontrolne. :faja:

Awatar użytkownika
maczop321
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Wrz 2009 15:28
  • Miejscowość: WIELUŃ

Postprzez białorus » 29 Gru 2009 12:46

Witam.
Koledzy mam do was prośbę.
Gdzie mogę dostać opony do koparki białoruś do tyłu. Chodzi mi o lokalizacje w woj. podkarpackim.
Dziekuje.
:)

białorus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Gru 2009 12:40
  • Miejscowość: Krosno

Postprzez Marcindrze » 31 Gru 2009 00:14

12kuba22 napisał(a):witam wszystkich MAM PROBLEM Z BIAŁORUŚKĄ PRZEROBIONĄ Z BUDOWLANEJ NA ROLNICZA problem jest taki że hydraulika mi siadła ponieważ najpierw normalnie podnosiła jak już olej był ciepły to nie chciała podnosic :cry: a teraz wogóle przestała podnosic prosze o pomoc i pozdrawoam forumowiczów :)


Kolego sprawdz czy uszczelka na rozdzielaczu jest cała to czesta przyczyna wysadza uszczelke na połączeniu rozdzielacza. A jeżeli nie to wskazuje to na pompe oleju.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez jogobella » 18 Sty 2010 21:23

Posiadam koparko-ładowarke budowlaną Białoruś z lat 80' i poszukuję schematu hydrulicznego.
W domu mam cała ksiązke lecz od ciągnika i w dodatku po rusku ;/
Czy ktoś ma moze dostęp do takiego schematu???

jogobella
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Sty 2010 21:16
  • Miejscowość: Zgierz

Postprzez prezzess » 31 Mar 2010 09:51

Witam!

Jestem zupełnie świeżym użytkownikiem zarówno forum jak i tej wspaniałej maszyny :)
Czy ktoś z użytkowników posiada jakąkolwiek dokumentacje w charakterze instrukcji obsługi, książki napraw czy katalogu części do Jumz-a 6M z roku 1977 w wersji budowlanej?
Bardzo pomogłoby mi uzyskanie takiej literatury w poznaniu i dopieszczeniu mojej niuni :)
Dobry koń to i po wodzie pójdzie :)

Awatar użytkownika
prezzess
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Mar 2010 08:19
  • Miejscowość: Niemysłów, woj, łódzkie

Zęby do łyżki

Postprzez agrozet » 31 Mar 2010 12:34

Witam poszukuję zęby do łyżki do białoruśki .Może ktoś wie gdzie można kupić

tel 500128700

agrozet
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Maj 2008 11:00
  • Miejscowość: sucha

Witam mam do sprzedania pompę wtryskową

Postprzez Krychu » 02 Kwi 2010 08:04

Pompa była regenerowana ale stała nie używana z 6 lat więc sprzedał bym jako do regeneracji i dorzucę jeszcze jedną pompę np. na części do pierwszej cena to 500 pln.
zdjęcia zdjęcia prześlę e-mailem kontakt tel 600010499
http://sprzedambyka.pl/maszyny-i-narzed ... 11980.html
Ostatnio edytowany przez Krychu, 07 Kwi 2010 07:26, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Krychu
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Kwi 2010 07:32
  • Miejscowość: Opolskie

Ratunku osprzęt bułgarski!!!!!!!!

Postprzez mateobol » 03 Kwi 2010 18:23

Witam serdecznie!!jestem tu nowy i mam nadzieje że ktoś z was mi pomoże.
Mam Białoruśke z osprzętem bułgarskim z1986r.kupiłem ją 2lata temu dla potrzeb własnych
---pracowałem nią max18godzin za te dwa lata----a leżałem pod nią może z 20 godin a wkoło niej jesce więcej.....i już qrwa mam dość!!!!ostatnio zregenerowałem w niej rozdzielacz ten z tyłu do obrotu....bo lał...zamontowałem i dalej problemy...jak odpowietrze
siłowniki od obrotu(wiadomo dwa siłowniki od ramienia schować i machac lewo prawo)
to działają tylko do momentu aż nie rusze czym kolwiek innym....aha i opada mi spycz z przodu..co zrobić gdzie szukać??Już mam jej dość właśnie zamiast świętować to zpod niej wylazłem.........................H..E..L..P.......

mateobol
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 13:47
  • Miejscowość: libiąż

Postprzez prezzess » 05 Kwi 2010 19:49

W mojej maszynie pompa główna prawdopodobnie wymaga wymiany. Ma ona rosyjskie oznaczenie N SZ 67 L. Czy zamiennie można zamontować pompę o oznaczeniu NSZ100L?
Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć pompy o identycznym oznaczeniu jak u mnie. Maszyna nie ma siły żeby kopać. Jak nabiorę pełną łyżkę to nie może jej podnieść jednak na wolnym podnoszeniu unosi bez żadnego problemu. Czy zatem pompa faktycznie jest do wymiany? Rozdzielacz trzyma prawidłowo bo gdy ją zostawię z uniesionym osprzętem to przez długie tygodnie nic nie opuszcza. I jeszcze jedno. Pod obciążeniem czyli podczas kopania słychać jakby wycie tyle tylko że sam nie wiem czy w okolicach pompy czy też rozdzielaczy bo dziwnie ten hałas się rozchodzi. Na wolnym podnoszeniu twego nie słuchać tylko tak jak piszę pod obciążeniem np jak próbuję podnieść pełną łyżkę ziemi.

Kolejna sprawa. Jedna z podpór bardzo szybko opada. Po 2 minutach od uniesienia do pozycji transportowej opada do samej ziemi. Kiedy próbuję unieść ją ręcznie to siłownik nie stawia żadnego oporu. Tak jakby nie było w nim oleju. Czy zatem padł rozdzielacz czy też przepuszcza sam siłownik? Podobna jest sytuacja przednim pługiem. Opada na ziemię w 20 sekund. Gdzie leży przyczyna?

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 5:36 pm ]
Potrzebuję informacji jakie rozdzielacze przednie trzysekcyjne występowały w Jumz 6m budowlanym z 77 roku. Chodzi mi o dokładne oznaczenie z tabliczki znamionowej która mieści się pod dźwigniami. U mnie niestety ktoś ją zerwał i zostało tylko P75 :(
Dobry koń to i po wodzie pójdzie :)

Awatar użytkownika
prezzess
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Mar 2010 08:19
  • Miejscowość: Niemysłów, woj, łódzkie

Postprzez wowi » 28 Maj 2010 19:36

witam wszystkich Z tego co widziałem u siebie oprócz tabliczki znamionowej , numer jest wybity na tylnej stronie na trzech wypukłościach od strony kierowcy .
Ja również od niedawna posiadam białoruśkę budowlaną . Jeżeli komuś się przyda to postaram sie wrzucić schemat instalacji elektrycznej z opisem , oczywiście po polsku .

Awatar użytkownika
wowi
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Maj 2010 18:31
  • Miejscowość: Koszalin

Postprzez syjo_2006 » 03 Cze 2010 21:22

witam ile wazy bialorus budowlana z osprzentem ruskim ???
sss

syjo_2006
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Maj 2010 21:54
  • Miejscowość: łódź

Re: Ratunku osprzęt bułgarski!!!!!!!!

Postprzez Sylwek77 » 22 Cze 2010 12:29

mateobol napisał(a):Witam serdecznie!!jestem tu nowy i mam nadzieje że ktoś z was mi pomoże.
Mam Białoruśke z osprzętem bułgarskim z1986r.kupiłem ją 2lata temu dla potrzeb własnych
---pracowałem nią max18godzin za te dwa lata----a leżałem pod nią może z 20 godin a wkoło niej jesce więcej.....i już qrwa mam dość!!!!ostatnio zregenerowałem w niej rozdzielacz ten z tyłu do obrotu....bo lał...zamontowałem i dalej problemy...jak odpowietrze
siłowniki od obrotu(wiadomo dwa siłowniki od ramienia schować i machac lewo prawo)
to działają tylko do momentu aż nie rusze czym kolwiek innym....aha i opada mi spycz z przodu..co zrobić gdzie szukać??Już mam jej dość właśnie zamiast świętować to zpod niej wylazłem.........................H..E..L..P.......



Moim skromnym zdaniem nadal nie masz ciśnienia.Przyczyna to pompy i rozdzielacze.
Regeneracja regeneracji nie jest równa.Ja mam speca w Justynowie k/Łodzi to i śpie spokojnie a białorus w rodzinie od 16 lat świetnie się sprawuje.
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Cze 22, 2010 12:31 pm ]
syjo_2006 napisał(a):witam ile wazy bialorus budowlana z osprzentem ruskim ???


Nie oddawaj na złom może kupię :)
518 713 716

Sylwek77
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 11:49
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez snoop » 10 Sie 2010 12:58

Witam, jestem tu nowy i oczywiście mam pytanie oddnośnie "białej"którą kupiłem sobie aby porównać działkę pod budowe opada mi pług przedni i tylne łapy do podnoszenia słabo dzwigają wcześniejszy właściciel dał mi 2 rozdzielacz ale mówił że nie działa na nim obrót masztem :?: jakie mogą być przyczyny tych problemów. Bede ogrommnie wdzięczny aha jeszcze jedno ile ma być oleju w zbiorniku? a w razie czego na jaki wymienić bo jest jakiś taki szary :?:
Ostatnio edytowany przez snoop, 12 Sie 2010 11:23, edytowano w sumie 1 raz

snoop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 Sie 2010 12:49
  • Miejscowość: Podkarpacie/Małopolska

Maszyna: "Biała" Typ Bługarski


Postprzez prezzess » 13 Paź 2010 12:18

Kolego snoop, są dwie możliwe przyczyny opuszczania pługu przedniego i podpór. Siłowniki lub rozdzielacz jednak jeśli jednocześnie występuje jedno i drugie to według mnie na 90% masz padnięty rozdzielacz przedni. Koszt pewnie około 430 zł za nowy a regeneracja nie mam pojęcia ale zwykle pomaga na krótko. Nie wiem jaki masz rodzaj białorusi ale w budowlanej 6M z osprzętem rosyjskim zbiornik hydrauliczny posiada bagnet do kontroli poziomu oleju. Kiedy staniesz przy zbiorniku przodem do długiego boku to jest to taki mały "motylek" po prawej stronie od wlewu. Posiada gwint prawy także wykręcasz ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Według niego prawidłowy poziom to między gdzieś tak 12 a 16 cm od górnej ścianki zbiornika. Proponuję sprawdzić stan filtrów hydraulicznych i w razie konieczności dokładnie delikatnie oczyścić/wymyć bo jeśli nikt nie dbał o maszynę to gwarantuję, że masz tam niezły sajgon. :) Jeśli troszkę o nią zadbasz to zobaczysz, że się odwdzięczy.

Stara dobra maszina - "gniotsa nie lamiotsa" :)
Dobry koń to i po wodzie pójdzie :)

Awatar użytkownika
prezzess
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Mar 2010 08:19
  • Miejscowość: Niemysłów, woj, łódzkie

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej