wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Kochana |Białoruś ;)

Postprzez cichyboy » 15 Maj 2008 11:31

Ja zaczynałem moja karierę operatora na Białoruśce jak mialem 12 lat i ledwo sięgałem do pedałów akierownica ze zepsutum wspomaganiem o mało nie połamała mi palców jak odbijała w ułamk sekundy na drugą stronę.To były czasy.Ale juz bym do nich nie wrocił ;))

cichyboy
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 Sie 2007 17:22
  • Miejscowość: poznan

Maszyna: KUBOTA KX 41-2SC
CASE 590SM


Reklama

simmet

Problem z napędem pomp w białoruśce rolniczej

Postprzez agrozet » 27 Maj 2008 08:39

witam wszystkich.Mam problem w następującej sprawie .
Mam białoruśkę rolniczą z dwoma pompami z tyłu które nie działają bo podobno urwała się zębatka która je napędza. Czy jest z tym dużo roboty i trzeba wołać mechanika czy jestem w stanie to sam wymienić oraz gdzie kupić taką część .Będę wdzięczny za odpowiedz

agrozet
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Maj 2008 11:00
  • Miejscowość: sucha

sprzęgło koparka białoruś

Postprzez Stanisław D » 02 Sie 2008 15:53

mam od kilku miesięcy koparkę rolniczą białoruś i jak wymieniłem oponki na nowe bo już były łyse to śliska mi się sprzęgło ma duży opór na kołach , nie obraca kolami tylko się sliśka sprzegło gdy spycham , co moge zrobic ???? czy jest jakas regulacja sprzegla czy musze rozpolawiac i wymeniac sprzeglo??? osobiscie obawiam sie tego rozolowiania
pomocy!!!!!!!!![/u][/list]
mam jeszcze jedna sprawe chce wymienic łyżkę od załadunku na koparkę czy musze wykręcic siłownik i zamontowac w innym miejscu- tak mi podpowiadał i przekonywał ze doskonale wie miejscowy rolnik.
Pozdrowienia dla pracujących na super sprzęcie

Stanisław D
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Sie 2008 15:36
  • Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez trewor » 28 Wrz 2008 19:29

witam wszystkich jestem tu nowy mam białoruśke wersie budowlana mam problem z siłownikami pod kabiną gdy wieża przy obrocie w lewo oby 2 siłowniki sie wysuwaja i spada łańcuch wiecie dlaczego tak sie dzieje za pomoc z góry dzienkuje POMOCY!!!!!!!
trewor

trewor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 19:13
  • Miejscowość: Stara Jamka

Postprzez ryszard » 28 Wrz 2008 21:57

trewor z tego co ja wiem jak wszystko jest OK to jeden siłownik się chowa a drugi wychodzi, jezeli u ciebie jest tak że oba wychodzą to musi byc coś zle podłaczone ewentualnie jest prawdopodobnie zapowietrzony siłownik. Ja jak zakładałem łancuch to musiałem odkrecic przewód od siłownika aby wyciagnąć tłok i wówczas on się zapowietrzył, możliwe jest ze łancuch może wtedy spaść. ja zawsze po zapowietrzeniu podnosiłem ramie do góry, nastepnie dwoma siłownikami wydłuzałem i przyblizałem ramie i w tym czasie i lekko ruszałem w prawo i w lewo tak aby tylko siłowniki lekko sie wysuwały az odpowietrzył sie i pozniej wszystko było ok z tego co mi sie zdaje musiałes tez odkrecic jeden z przewodów aby założyc łańcuch.

ryszard
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 Lut 2007 15:24
  • Miejscowość: Prudnik

Postprzez trewor » 29 Wrz 2008 10:53

witam na pewno jest wszystko dobrze podłączone bo ja nic nie ruszałem łańcuch spadł sam od siebie poprostu pewnego dnia wyjechałem z garazu ruszyłem ramieniem go góry i nadu i siłowniki pod kabiną jakimś cudem sie wysuneły i łańcuch spadł, pomyslełem ze to jakis wyciek z siłownika i okazało sie ze leko cieknie z jednego siłownika wymieniłem wszystkie uszczelniacze załozyłem ustawiłem siłowniki do połowy załozyłem łańcuch i nadal jak przesuwam ramieniem w lewo to wysuną sie oby 2 siłowniki i koniec POMOCY:(
trewor

trewor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 19:13
  • Miejscowość: Stara Jamka

Postprzez dawidg2 » 29 Wrz 2008 19:21

a w jak w prawo ramieniem to co sie dzieje?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez motodarek » 29 Wrz 2008 20:58

trewor, wszystko wskazuje na to, że masz zapowietrzony układ odpowiedzialny za obrót. O odpowietrzaniu już w tym temacie kiedyś pisaliśmy. Znajdź,poczytaj,odpowietrz i napisz czy pomogło, w/g mnie powinno.
Powodzenia.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez trewor » 30 Wrz 2008 12:22

z tego co przeczytałem na temat odpowietrzania to ktoś napisał żeby podnieść ramie do góry i obracać w prawo i w lewo jest jeszcze inna metoda odpowietrzania tych siłownikuw pod kabina?????????
trewor

trewor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 19:13
  • Miejscowość: Stara Jamka

Postprzez motodarek » 30 Wrz 2008 16:52

To jest najprostsza i zarazem skuteczna metoda odpowietrzania.
Środkową dźwignią podciągasz ramię do siebie i tak trzymasz cały czas,jednocześnie wykonujesz z wyczuciem ruchy obrotem. Ja podczas odpowietrzania blokowałem obrót sworzniem zabezpieczającym,wtedy nie spada łańcuch.
W mojej Białoruśce trzeba było tę czynność powtarzać przed każdym wyjazdem do pracy,bo ze sobie tylko znanych powodów zapowietrzała się podczas postoju.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez trewor » 08 Paź 2008 16:17

witam ponownie jutro chce zacząć jakąś kolwiek naprawe koparki i mam jeszcze jedno pytanie bo teraz siłowniki pod kabiną są wysunięte do końca no i łańcuch spadł czy ja musze znowu ustawic siłowniki na ruwno czy jak sprubuje tą metode z odpowietrzaniem to one sie same wciągną i czy łańcuch sie sam wtedy naciągnie?
trewor

trewor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 19:13
  • Miejscowość: Stara Jamka

Postprzez Bartek » 08 Paź 2008 17:45

Przy zakładaniu łańcucha siłowniki muszą być równo...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez trewor » 09 Paź 2008 20:20

witam naprawa poszła z powodzeniem odpowietrzenie sie sprawdziło siłowniki już sa sprawne teraz moge przesuwac ramieniem w prawo i w lewo i łańcuch nie spada wszystko jest ok ale jest nieco duży luz na łańcuchu wiecie jak mogę tym zaradzić jakos naciągnąć łańcuch? aha i jeszcze jedno czy w białoruście są jakies wolne biegi do kopania czy cos takiego bo przy obracaniu bardzo ale to bardzo szybko sie przesuwa te ramie można powiedziec ze szarpie jak cholera??????????????
trewor

trewor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 19:13
  • Miejscowość: Stara Jamka

Postprzez stachu_50 » 14 Paź 2008 21:38

Witam mam problem kupiłem traktor białoruśkie i niechce działac hydraulika bardzo słabo chodzi podnośnik pompe zmieniłem olej tesz i dalej nie dzwiga coś jest nie tak prosze o pomoc

stachu_50
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 21:33
  • Miejscowość: Miasteczko Śląskie

Postprzez 580f » 15 Paź 2008 00:13

Witam. Mam dobrą radę dla wszystkich operatorów którzy chcieliby otworzyć działalność na własną ręke "niekupujcie tej qrwy białoróśki jak was niestać to poczekaj jeszcze chwile i kup ostrówka bo tamto gó... odrazu ci się zrypie. Ja popełniłem taki błąd lata temu i straciłem dobre 5 lat przez tą qrwe. Kupując białoróś pakujesz kase w błoto...

580f
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: Nowe Brzesko

Postprzez stachu_50 » 29 Paź 2008 23:55

Witam gdzie przy rozdzielaczy z BELARUSA ustawic ciśnienie wiem tylko że śrubą sie ustawia ale niewiem gdzie ona sie znajduje za pomoc z góry dzięki

stachu_50
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 21:33
  • Miejscowość: Miasteczko Śląskie

Postprzez liski13 » 30 Paź 2008 18:32

stachu_50, witam jeżeli chodzi ci o traktor to rozdzielacz jest regulowany ,ta śruba której szukasz jest zabezpieczona taką nakrentką chyba klucz 32 i jest obok tych trzech wodzików ruchomych z prawej strony odkreńć tą zaślepke i najpierw wykręć cały ten zawór by sprawdzić czy niejest uszkodzony bo mogła tam sprężyna pęknąć albo coś wpadło.im bardiej dokręcisz ten zawór tym wieksze ciśnienie pujdzie na układ więnc nie przesadz,myśle ze wczymś pomoge pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
liski13
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 18:39
  • Miejscowość: kielce

Postprzez andrzejz » 16 Lis 2008 13:18

pracuje na case 580g ale przez wiele lat byłem szczęśliwym posiadaczem białoruśki, można powiedzieć że zjadłem na niej zęby, białoruske sprzedałem ale mam jeszcze duzo częsci.

jak macie jakies problemy to piszcie chetnie pomogę, odpowiem na każde konkretne pytania

pozdr.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Postprzez vigo » 17 Lis 2008 18:12

Witam,
mam problem z obrotem i wolnym podnoszeniem. Po wymianie pompy wspomagającej, która moim zdaniem nie ma nic do tego zginoł mi obrót i wolne podnoszenie. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

vigo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Lis 2008 17:28
  • Miejscowość: tarczyn

Postprzez liski13 » 17 Lis 2008 18:22

jak sobie przypominam to ta pompa jest głownie od tych 2 funkcji plus zwiekszenie wydajnosci obu . :idea:

Awatar użytkownika
liski13
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 18:39
  • Miejscowość: kielce

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej