wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez Bartek » 09 Maj 2007 18:24

Wina leży po stronie rozdzielacza, lub akumulatora...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Reklama

simmet

Postprzez sebastian » 09 Maj 2007 20:53

Nie bardzo rozumiem co ma akumulator do obrotu wieży?

sebastian
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Maj 2007 19:18
  • Miejscowość: Sulików k/Zgorzelca

Postprzez Bartek » 09 Maj 2007 21:03

Chodzi o akumulator hydrauliczny... PZDR.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez sebastian » 09 Maj 2007 21:13

No dobra wymiękam-zastrzeliłeś mnie-akumulator hydrauliczny-aco to takiego,gdzie to jest?

sebastian
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Maj 2007 19:18
  • Miejscowość: Sulików k/Zgorzelca

Postprzez Bartek » 09 Maj 2007 21:33

Akumulatory hydrauliczne, zasobniki hydrauliczne, przeznaczone są do gromadzenia energi potencjalnej cieczy pod ciśnieniem, energia ta wykorzystywana jest do uruchamiania roboczych urządzen układu hydraulicznego podczas jego normalnej lub awaryjnej pracy, a także do zerowania ciśnień w przewodach. Dzięki zastosowaniu akumulatorów hydraulicznych układ może być zasilany przez pompe malej wydajnosci np. taka jaka jest w białoruśce. Najczęsciej stosowane są akumulatory gazowe wypełnione azotem. Ta białoruśka to budowlana czy rolnicza?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez sebastian » 10 Maj 2007 05:48

Jest to białoruś budowlana ruska r.prod.-77-79,nie wiem dokładnie.

sebastian
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Maj 2007 19:18
  • Miejscowość: Sulików k/Zgorzelca

Postprzez marek pawlik » 11 Maj 2007 17:32

Dzien dobry potrzebuje rady , mam białoruskie chyba budowlana(pompy ma z boku kabiny)i gdy nacisne dzwignie chcąc kopać i puszcze ją ,cały czas jak by pracuje siłownik, trzeba kilka razy poruszyć żeby puścił. Jak to jest rozdzielacz to czy to można naprawić czy trzeba drugi. Jestem z mazowieckiego może ktoś wie co z tym zrobić. DZIĘKI

marek pawlik
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Lut 2007 19:10
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez Korba » 12 Maj 2007 23:03

Sebastian i Marek: wywalić spieprzone rozdzielacze, zakupić nowe. Wcześniej jednak radziłbym pozamieniać węże z sekcjami rozdzielaczy wtedy będzie pewne że dana sekcja a więc cały rozdzielacz jest do bani. Nie wiem czy można regenerować ale ja myślę że regeneracja to raczej półśrodek. Można też pozamieniać rozdzielacze górny z dolnym gdyż są one identyczne o ile oczywiście macie oryginale ruskie maszyny a nie zakichane bułgarskie padaki

Korba
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 29 Lip 2006 23:36
  • Miejscowość: Małopolska

Maszyna: Hitachi ZX40, Mercedes Atego 1217

Firma: Trans-Kop


Postprzez bobo » 13 Maj 2007 19:29

Lepiej bendzie gdy wymienisz na nowe rozdzielacze, przekladanie nic nie pomoze gdy jeden z nich jest uszkodzony. Regeneracja odpada, porobisz 2 tyg na maszynie i znowu benda do wyrzucenia

Awatar użytkownika
bobo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Maj 2007 08:25
  • Miejscowość: Mazowieckie

wyciek oleju hydraulicznego do skrzyni biegów

Postprzez ryszard » 18 Maj 2007 16:44

witam. ponownie. mam pytanko odnośnie przyczyny wycieku oleju do skrzyni biegów. Po wlaniu oleju hydraulicznego do zbiornika olej po uruchomieniu koparki przedostaje sie do skrzyni biegów. obecnie wymnieniłem pompe wspomagajacą i uszczelniłem pompę główna a dalej mi ucieka. co może być tego przyczyna. Aha mam białoruśkę budowlana rodziecką. POMOCY . Moje gg 9069971 :wall:

ryszard
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 Lut 2007 15:24
  • Miejscowość: Prudnik

Postprzez Białoruśka » 03 Sie 2007 23:10

Witam wszystkich na tym forum, jestem tu nowy i mam pare pytań odnosnie Białoruśki budowlanej osprzęt rosyjski.
Kilka miesięcy temu kupiłem taką koparke, całą ją wizualnie wyremontowałem, powymieniałem część przewodów hydraulicznych oraz uszczelnienia siłownika od pługa i tylnej łyżki.
Do zrobienia został mi jeszcze siłownik od łapy tylnego podporu, jednak nieporadzę go rozkręcić. Może ktoś z kolegów ma jakiś sposób by go rozkręcić?
Do koparki wlałem nowy olej hydrauliczny, jednak po wlączeniu pomp siłowniki nie reagują. Może trzeba to jakoś odpowietrzyć?

Pozdrawiam
Tomek

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez smyk555 » 04 Sie 2007 15:40

a ja mam inny problem z Ruśką nie wiem moze macie tak w swoich.
Chodzi o to ze na obrocie np. w lewo mam prawie 90stopni wysiegu za to w prawo rownolegle do polożonej łapy jak to wyrównac??miał ktoś tak??myslalem ze moze lancuch zle jest zalozony/ naciagniety ale wszystko jest oka to w czym problem??
i jeszcze problem bo jak wracam obrotem z urobkiem z w/w 90stopni to nie ma ochoty wracać i trzeba ją leciutko popchnąć i wsio wporzadku mieliście tak??

pozdrawiam meczących sie z rosyjskim sprzętem:D

smyk555
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 15 Sie 2006 04:08
  • Miejscowość: BiłGoRaj

Postprzez motodarek » 04 Sie 2007 23:30

Białoruśka,na wyjsciu ze zbiornika oleju hydraulicznego jest zawór,moze jest niedrożny lub zakręcony. Po wymianie oleju, maszyny sie nie odpowietrza.Olej do pompy dostaje sie grawitacyjnie. Sprawdz także czy aby na pewno pompa otrzymuje napęd od przystawki skrzyni biegów. Powodzenia przy remącie.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez Białoruśka » 05 Sie 2007 11:15

siłownik główny i łapy podporu już mi działają, ale nadal mam problem z siłownikiem od łyżki, od obrotu i tymi dwoma co zginają ramie.
Siłowniki od obrotu się ruszają ale tylko troche i są prawie całe wysunięte a łancuch jest luzny, siłownik od łyżki tez jest cały wysunięty i się prawie wcale nie rusza.

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez motodarek » 05 Sie 2007 13:30

Przed wymianą oleju maszyna działała poprawnie? Co do obrotu to ten może się zapowietrzać,trzeba wtedy środkową dźwignię przyciągnąć do siebie i w tym czasie obrotem kiwnąć w prawo w lewo aż do naciągnięcia łańcucha. U mnie to pomagało.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez krzysiek3cx » 05 Sie 2007 20:04

smyk555 jak ramie idzie bardziej w lewo niz w prawo, lub odwrotnie to napewno jest to wina ustawienia łańcucha, musisz go zluzowac i przestawic, np. o jedno oczko na zebatce

krzysiek3cx
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 29 Lip 2007 21:21
  • Miejscowość: skawina

Postprzez Białoruśka » 05 Sie 2007 20:16

Ciekawa metoda z odpowietrzaniem tych siłowników obrotu, ale pewnie coś w tym jest bo te dwa siłowniki co zginają ramie też niechcą podnosić i wyglądają na zapowietrzone bo spręzynują (środkowa dzwignia o której pisałeś jest właśnie od tych siłowników), no i łyżka też niechce się ruszać. Pompa jest dobra bo na wolnych obrotach ładnie i szybko podnosi główny siłownik i bez problemu on podnosi całą koparkę.
A zna ktoś jakiś sposób żeby rozkręcił siłownik od łapy podporu?
Bo swój po wielu trudach udało się mi odkręcić i 1 obrót i dalej niechce iść :cry:

[ Dodano: Pon Sie 06, 2007 10:36 pm ]
wygląda na to że ta pompa główna nie daje ciśnienia :(
Czy jest jakiś sposób aby ją sprawdzić?

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

sprzęgło jumz

Postprzez adamo » 09 Sie 2007 09:32

Witam
Mam problem z białoruśką rolniczą. otóż od około trzech lat regularnie co pół roku muszę ją rozpoławiać. Wyciera mi łapki na sprzęgle. Łapki dotykają stożkową tuleje na łożysku oporowym i w części styku wycierają się. A to co pozostaje z łapki niszczy koronkę na łożysku. Mam ją aktualnie rozebraną, ale żaden mechanik w mojej okolicy nie możę niczego złego wyczaić.
Czy może któryś ze "szczęśliwych" użytkowników tej wspaniałej maszyny spotkał sie z tym problemem i wie jak mam sobie z nim poradzić ???
Pzdr
adamo

adamo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Sie 2007 08:38
  • Miejscowość: Legnica

Postprzez motodarek » 10 Sie 2007 10:56

W nowym łożysku oporowym powierzchnia styku z dźwigienkami docisku jest płaska. Jeśli jest inaczej to świadczy o zużyciu tulei łożyska. Mogę przesłać Ci fotke nowego łożyska. gg 9903297

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez adamo » 10 Sie 2007 17:56

Czyli problemem jest tuleja. Ponieważ moja jest stożkowa. Ale przypominam sobie, że jakieś dwa lata temu tą tuleję też ojciec wymieniał. Czy to możliwe, że tak ją tarło aż sie zrobiła stożkowa ???? I co jest tego przyczyną?? POza tym wyczaiłem, że między pierwszym a drugim stopniem są śruby do jakieś regulacji - wydaje mi się, że do regulacji drugiego stopnia. Jaki między tą śrubą a "pinem" ma być luz?? Moi magicy od mechaniki mówią, żeby dać 2mm.
Potwierdzasz??
adamo

adamo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Sie 2007 08:38
  • Miejscowość: Legnica

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej