wibako

dziwne dzwięki układu hydraulicznego terex 860sx

dziwne dzwięki układu hydraulicznego terex 860sx

Postprzez Pit871 » 29 Lut 2016 21:49

Marka i model maszyny: Terex 860sx
Rok produkcji: 2009

Witam. Mam problem z hydrauliką. Podczas pracy osprzętem koparkowym do 1700 obrotów pojawiają się dziwne dzwięki, można to nazwać trzaski w układzie hydrauliki. Gdy przekroczymy 1700 obrotów dźwięki zanikają. Problem również znika gdy odłącze pompę pomocniczą. Wtedy wydajność układu spada z 160l/min do 80l/min. Można pracowac w całym zakresie obrotów silnika, a niepokojących dźwięków nie słychać. Jednak nie można tak pracować bo ruchy są zbyt wolne, a praca nie jest wydajna. Wyłączenie pompy pomocniczej stosuje się podczas jazdy oraz do precyzyjnej pracy osprzętu ładowarkowego. Identyczne dźwięki znalazłem na filmie na youtube. Akurat na tym filmie jest terex 970 elite, ale dźwięk jest identyczny. Poniżej link:
https://www.youtube.com/watch?v=1h7JYjW7ZFE Niepokojący dzwięk słychać w sekundach: 136-139 i 200-204

Podczas tych dzwięków dochodzi również do przycinania się hydrauliki, tzn: Podczas wyciągania ramienia z wykopu o głębokości np 3m dochodzi do zaburzenia płynności ruchu. Maszyny wyciąga ramię po chwili ruch zostaje prawie zatrzymany, maszyna sama dodaję gazu by móc z początkową szybkością wyciągnąć ramię z wykopu. Nieraz potrafi z 3 razy przyciąć zanim wyciągnie łyżkę napełnioną urobkiem z wykopu. Podobnie się dzieje gdy trzeba załadować urobek na wywrotkę. Ma problemy z podniesieniem tak wysoko łyżki. Również podobnie się dzieje podczas wysuwu teleskopu ramienia. Próbowałem zlokalizować na słuch skąd się wydobywają te niepokojące dzwięki. Przyłożyłem ucho do zbiornika oleju hydraulicznego i wydawało mi się jakby te dzwięki wydobywały się z wnętrza zbiornika. Ale to może być niesienie się dzwieku po przewodach hydraulicznych. Podejrzewam jakiś zawór.

Olej jest nowy zalewam daytona 46, poprzednio był inny też z grupy 46 ale zmiana oleju nic nie dała, filtr oryginalny terex też nowy.

Pit871
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lut 2016 20:20

Maszyna: Terex 860sx

Firma: Prestiż Piotr Kamienik


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej