wibako

siłownik wspomagania

siłownik wspomagania

Postprzez gpstrans » 06 Mar 2016 21:33

Witam mam pytanie, jakie jest ciśnienie na siłowniku od wspomagania kierownicy , chcę wymienić na nowy ,ale te dostępne na necie o takich samych wymiarach długości i średnicy tłoczyska maja średnicę zewnętrzną 60 a ja mam 73 czy to ma jakieś znaczenie??????????

gpstrans
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Lut 2012 23:02

Maszyna: MF 50 hx

Firma: gpstrans


Reklama

simmet

siłownik wspomagania

Postprzez Brandix » 07 Mar 2016 16:08

Maksymalne ciśnienie w układzie skrętu w 50HX wynosi 110 bar. Jeśli średnica zewnętrzna jest większa, to i wewnętrzna raczej jest większa. A skoro wewnętrzna średnica jest większa, to i tłok ma większą powierzchnię. Większa powierzchnia tłoka = uzyskanie większej siły przy skręcie. Ale musisz sobie zdawać sprawę, że jeśli będzie większa objętość cylindra wewnątrz, tym więcej oleju będzie potrzeba, żeby skręcić - orbitrol daje stałą ilość oleju na 1 obrót, więc możliwe, że będziesz musiał zrobić więcej obrotów kierownicą, żeby maksymalnie skręcić, aniżeli teraz (skręt będzie wolniejszy).
Ważne jest także mocowanie siłownika - nie wiem, jak to jest u Ciebie rozwiązane, ale może się zdarzyć, że większy siłownik nie wejdzie do gniazda/obejm mocujących (jeżeli takowe są).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej