wibako

Ciśnienie włączania sprzęgła

Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 20 Mar 2016 13:45

Marka i model maszyny: Kramer Allrad 416s
Rok produkcji: 1990

Mam problem wymieniłem u siebie pompę jazdy i wspomagania a koparka dalej nie chce jeździ tak jak trzeba.

Ciśnienie włączania sprzęgła powinno być 18+2 a jest 8-10 bar do przodu i 12-13 bar do tyłu.

Po wciśnięciu pedału wzmocnienia momentu obrotowego skoczy momentalnie do 15 bar ale od razu spada.

nie wiem gdzie teraz szukać problemu ;/

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Reklama

simmet

Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 24 Mar 2016 15:47

mogę dodać że pojeżdżę jakieś 10/15 min to ciśnienie sie powoli nabije do 18 bar lecz gdy wcisnę tzn sprzęgło ( wzmocnienie momentu obrotowego) to po puszczeniu pedału ciśnienie spada do 10 bar. No i skrzynia się bardzo grzeje i wystarczy że podjadę do pryzmy poczuje opór i od razu się rozłącza.

Jak myślicie to będzie trafiony zawór wzmacniania momentu czy tarczki i uszczelniacze w koszu sprzęgłowym?

znacie kogoś kto jest w stanie to naprawić ?

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez mechanior » 26 Mar 2016 02:50

Zastanawia mnie pojęcie WZMACNIACZA MOMENTU w układzie hydrokinetycznym... jak to ma działać?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 26 Mar 2016 11:57

nie to nie jest w jednym układzie z przekładnia hydrokinetyczna. To jest osobny układ, sprzęgło w skrzyni biegów. Nie wiem jak Ci to dokładniej wytłumaczyć ale skoro tak jest to opisane w katalogu, instrukcji obsługi i wszystkich schematach to chyba ma tak być.

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez mechanior » 28 Mar 2016 00:31

cannabis07 napisał(a):nie to nie jest w jednym układzie z przekładnia hydrokinetyczna. To jest osobny układ, sprzęgło w skrzyni biegów


Toś teraz udupił teorię...
To jest w układzie przeniesienia napędu więc w jednym układzie ze zmiennikiem momentu, skrzynią i sprzęgłem. Prawdopodobnie twoja instrukcja została przetłumaczona przez geniusza z dyplomem filologii i o technicznym języku nie miał pojęcia... czyli twój WZMACNIACZ jest ZMIENNIKIEM.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 28 Mar 2016 11:49

Nie jest. Fakt jest w jednym układzie przeniesienia napędu ale nie w jednym układzie hydraulicznym o który mi chodziło. Przekładnie hydrokinetyczna to zostawcie w spokoju, ona jest zasilana olejem hydraulicznym. A sprzęgło i Wzmocnienie momenty obrotowo Czerwonym olejem ATF. Wiec Ten wzmacniacz nie jest w jednym układzie olejowym z przekładnia hydrokinetyczną i nią nie ma nic wspólnego

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 28 Mar 2016 11:52

Ma ktoś może kontakt do dawid312 bo wiem ze on to robił u siebie. Ale nie wchodzi na forum

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez mechanior » 28 Mar 2016 15:42

cannabis07 napisał(a):Przekładnie hydrokinetyczna to zostawcie w spokoju, ona jest zasilana olejem hydraulicznym


To może zacznijmy od tego co masz za układ przeniesienia napędu, bo piszesz jakbyś miał jednocześnie hydrostat i zmiennik momentu ze skrzynią a to raczej NIEMOŻLIWE.

Przekładnia hydrokinetyczna to właśnie zmiennik momentu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez cannabis07 » 28 Mar 2016 21:24

Mam zmiennik :) Zmienik jest zasilany olejem hydraulicznym następnie wał i skrzynia biegów w skrzyni biegów jest sprzęgło zasilane innym olejem i dodatkowo jest tu też zainstalowany wzmocnik momentu obrotowego czylii tak jakby jeszcze jedno sprzęgło po którego włączeniu i wyłączeniu ciśnienie oleju wzrasta i ma lepszego kopa przez 2/3 sekundy

cannabis07
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 11:31

Maszyna: Koparko-ładowarka Kramer Allrad 416s

Firma: Felix


Ciśnienie włączania sprzęgła

Postprzez mechanior » 28 Mar 2016 22:43

Zmiennik nie wymaga zasilania tylko chłodzenia.
Jeśli jest zmiennik to ciśnienie oleju nie ma znaczenia dla przeniesionej przez niego mocy.
W układzie hydrostatycznym ma znaczenie a ciśnienie pracy wynosi od 180 do nawet 250 bar.
Zastanów się: jak sprzęgło ma wpływać na wzrost ciśnienia? W zależności od układu jest włączane sprzęgło jakiegoś mocniejszego biegu, albo zawór powodujący wzrost ciśnienia w układzie hydrostatycznym.
Może zamieść po prostu skany z instrukcji to coś rozszyfrujemy bo wychodzi na to że masz maszynę w której są wszystkie systemy tylko nie wiadomo jak ze sobą współpracują.

Na razie brzmi to wszystko tak jakbyś zmiksował napęd elektryczny ze spalinowym: włączam sprzęgło dodatkowego biegu a ten bieg podnosi napięcie na silniku elektrycznym.
Jak dla mnie to na tym etapie komunikacji nie ma sensu.
Opisz jaki system przeniesienia napędu jest w twojej maszynie:
1. silnik spalinowy-zmiennik momentu-skrzynia-mosty
czy
2. silnik spalinowy-pompa hydrauliczna jazdy- przewody hydrauliczne-silnik hydrauliczny(hydromotor)-skrzynia przekładniowa-mosty
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej