wibako

Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez protek » 30 Mar 2016 18:05

Marka i model maszyny: Ostrowek K162
Rok produkcji: 1993

Witam mam mały problem z Ostrówkiem K162 po wymianie przewodu hydraulicznego od obrotu na nowy powstał luz i ramie ma bezwład w lewą i parą stronę przed wymianą był bezwład ale minimalny teraz lata ramie jak chce.Układ jest zapowietrzony?jak to odpowietrzyć?
Oraz druga sprawa to przedni ładowacz opuszcza pod ciężarem i samoczynnie jak postoi 20min opadnie wina rozdzielacza czy siłowników jak to zweryfikować?
Wiem ze były podobne tematy ale proszę o wyrozumiałość jestem tu nowy i od niedawna mam taką maszynę :D Na początek tylko oto takie drobne usterki wymieniłem siłownik układu kierowniczego oraz pompa wtryskowa została zregenerowana czujnik paliwa i wskaźnik poziomu też opanowany reszta trzyma się jeszcze całości do czasu :D

protek
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Mar 2016 17:45

Maszyna: Ostrówek

Firma: Brak


Reklama

simmet

Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez Brandix » 30 Mar 2016 18:27

1. Raczej się zapowietrzył - spróbuj kilka razy zrobić obrotem pełny ruch (w całym zakresie obrotu) - od jednego skrajnego punktu do drugiego - możesz wtedy nawet minimalnie przytrzymać do momentu aż usłyszysz otwarcie zaworu. W ten sposób powinieneś się pozbyć powietrza z siłownika.
2. Możesz spróbować zaślepić przewody doprowadzające olej do siłowników - jak będzie dalej opadać, to uszczelnienia siłowników do wymiany, jak nie będzie opadania, to wina będzie raczej tkwić w rozdzielaczu (zawory sekcji podnoszenia/opuszczania lub przeciek wewnętrzny pomiędzy suwakiem a korpusem sekcji). Tylko jak zapewne wiesz - po odkręceniu przewodów osprzęt opadnie... Unieś go tak do połowy, pewnie podeprzyj (najlepiej podbuduj jakoś i użyj jakiegoś podnośnika - żebyś mógł kontrolować co się dzieje, gdy będziesz luzował podnośnik), zaślep przewody, usuń podparcie (zluzuj podnośnik) i kontroluj opadanie. Praktycznie wszystkie siłowniki opadają wraz z upływem czasu - producenci określają tzw. drift - długość tłoczyska, jaka może się schować pod wpływem obciążenia (może wynosić nawet kilkanaście/kilkadziesiąt mm na kilkanaście minut).
3. Chyba założyłeś temat w złym dziale (koparki zamiast koparko-ładowarki), ale administracja pewnie przeniesie.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez protek » 30 Mar 2016 19:00

1.Pomogło jak ręką odjął wszystko wróciło do normy po odpowietrzeniu według zaleceń :piwo:

2.Z przednim ładowaczem tragedii nie ma na to że opuszcza nie jeden operator by jeździł ale wiadomo że lepiej wcześniej to opanować,siłowniki jak twierdził poprzedni właściciel były regenerowane faktycznie widać ślady po rozkręcaniu stawiam na rozdzielacz...zobaczymy

3.Temat jest już w dziale koparko-ładowarki

protek
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Mar 2016 17:45

Maszyna: Ostrówek

Firma: Brak


Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Mar 2016 20:15

Skoro kolega Ci pomógł to rzuć pochwałę tak tutaj się dziękuje :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez tytan211072 » 03 Maj 2016 10:15

szukam porady co należy zrobić po zakupie ostrówka nk narazie wymieniłem olej w silniku

tytan211072
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 Maj 2016 10:05

Maszyna: ostrówek nk 0451

Firma: tytan


Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez wojtas4327 » 03 Maj 2016 20:53

tytan211072, porządnie go opić żeby trzymał się kupy. Podstawa to oleje silnik, skrzynia, most, zwolnice. Z całą resztą bym nie przesadzał tylko naprawiał na bieżąco lub jeśli coś jest na końcu swojego żywota.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez Brandix » 03 Maj 2016 21:00

Dokładnie tak jak kolega wojtas4327 napisał - wymienić oleje i filtry (jak w każdej maszynie) - często przy spuszczaniu oleju można zauważyć jakieś początkowe znaki uszkodzenia (opiłki, gruz stalowy), skontrolować ogólnie maszynę czy coś jest do zrobienia i dbać... Ewentualne usterki usuwać na bieżąco.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez tytan211072 » 05 Maj 2016 20:54

Dzięki panowie za poradę, był gościu do silnika powiedział że silnik spoko, po niedzieli biorę się za oleje w skrzyni i most, zamówiłem olej do hydrauliki plus filtr tylko jak to się usuwa stary , czy wystarczy spuścić z zbiornika głównego i wlać nowy , ja to w sumie zaczynam od zera, próbowałem coś kopać i stwierdziłem że jeszcze długa droga by pokazać się wśród ludzi, ale dam rade, no i pierwszy wyciek po 5 godz. pracy ale spoko węży ci u nas dostatek, no i siedzisko coś z nim nie tak lata jak stara k....., zamówione nowe ,jak coś nie będę wiedział dam cynk liczę na doświadczenie ekspertów , dziękuje pozdrawiam

tytan211072
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 Maj 2016 10:05

Maszyna: ostrówek nk 0451

Firma: tytan


Ostrówek usterki mankamenty kaprysy

Postprzez mechanior » 08 Maj 2016 01:25

To jeszcze zastosuj się do zasad forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej