wibako

MF 750 pilne

MF 750 pilne

Postprzez mf750 » 08 Maj 2016 15:23

Marka i model maszyny: MF 750
Rok produkcji: 1994

Mam problem ze swoją koparko ładowarką MF 750. Mianowicie gdy zaczynam pracę i wysunę teleskop to nie mogę go schować muszę dopiero najniższe obroty i z bólem się chowa. Druga sprawa to jest tak że jak się podniosę na tylnym ramieniu to nie mogę przesunąć maszyny bo słyszę że coś się otwiera jakiś zawór czy coś. jak się uda podczas kopania jak dobrze złapię to przód maszyny podnosi a nie raz jest tak że lekko coś trącę i już wybija coś ale nw co. Robiąc przodem nabierając coś do łyżki i gdy zamknę ją do końca i chcę podnieść ramię to opada muszę przełączyć (żółw zając co jest do kopania i chodzi tak samo z tyłem). Co może być przyczyną takiej awarii? Widziałem jak JCB wyciągnął tira. A MF powinien też dać radę a wybija cały czas. Im wyższe obroty tym gorzej się pracuje.

mf750
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 08 Maj 2016 15:14

Maszyna: MF 750

Firma: PHU Halina Dubiel


Reklama

simmet

Re: MF 750 pilne

Postprzez marcin55555 » 11 Maj 2016 11:00

Sorka kolego ale stylistykę wypowiedzi masz zaje()stą... może trochę pomogę. Po pierwsze olej. Kiedy wymieniałeś? Sprawdź czy się nie pieni. Po drugie sprawdź przewody na rozdzielaczu czy nie stykają się z dźwignią bo to jest bolączką mf. Podnoszenie maszyny tylnym ramieniem? Ja używam tylko jak się zakopie pod kabinę tak wolę przesunąć ramie lub się przestawić... Ale do rzeczy.. Zawór przelewowy pewnie puszcza bo albo olej do dupy albo tłoczysko wymaga uszczelnienia bo przelewa się olej i dlatego słaba... Żółw zająć to funkcja najprościej mówiąc skupiająca siłę. Czyli odcina pozostałe sekcje i pracuje tylko na tej właściwej. Ja bym zaczął od oleju filtrów i ew. Uszczelnień układu hydraulicznego.

marcin55555
Pomocnik operatora

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 03 Mar 2015 09:19
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Pochwały: 1

Maszyna: MF 860
Cat 432D

Firma: PHU


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej