wibako

Ostrówek K162n słabe wspomaganie kierownicy

Ostrówek K162n słabe wspomaganie kierownicy

Postprzez MaroVBNG » 05 Gru 2016 22:10

Marka i model maszyny: K162n

Witam czytałem inne tematy z tym związane ale nie wyczytałem nic konkretnego co było przyczyną, a mianowicie ciężko się skręca kierownicą, czy wolne czy wysokie obroty jest to samo, po odpięciu siłownika o osi kołami można swobodnie rękami skręcać. Najpierw dzwoniłem po różnych fachowcach i stwierdziłem że pompa ma za małą wydajność (10l) więc zamontowałem pompę o wydajności 25l i nadal klapa, to samo :( mam 3 inne orbitrole i na każdym orbitrolu jest tak samo, nie mam już sił to dej maszyny, może mi ktoś pomóc z tym? męczę się od 2 miesięcy z tym problemem. dodam, że przy skręcie pompa zaczyna buczeć, jęczeć.

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


Reklama

simmet

wspomaganie ostrówek

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Gru 2016 22:20

Siłownik od skrętu nie ma czasem przecieku wewnętrznego? Rozbierałeś go weryfikowałeś?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 06 Gru 2016 12:04

w siłowniku wymieniłem uszczelnienia choć nie były jeszcze zużyte. spróbowałem takie coś, że odłączyłem przewody od siłownika i włożyłem oba do kanistra, nadal tak samo ciężko kierownica chodzi

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


wspomaganie ostrówek

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Gru 2016 12:33

Orbitol, zawór jakiś nie przytkany? Sprawdź zasilanie orbitolu może na rozdzielaczu coś masz skopane. Przyznam się nie znam tej maszyny ani nie miałem styczności z nią. Poprostu próbuję jakoś naprowadzić :faja:

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 06 Gru 2016 13:22

do wspomagania jest oddzielna pompa , zaworu na drodze pompa-orbitrol niema żadnego. Chodzi ci o rozdzielacz orbitrol? pompa prawdopodobnie jest ok, bo na wolnych obrotach przy skręceniu na maksa silnik zdławić można, no chyba że tak nie powinno być

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


wspomaganie ostrówek

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Gru 2016 17:46

A może twoje trzy orbitrole są tylko do wyrzucenia? A jaka powinna być oryginalna pompa? Nie wiem ale jak mi się wydaje to jesli będziesz miał za dużą pompę to też może być źle i dusić silnik. Każdy orbitrol ma swoje wytyczne odnośnie przepływu. Jak pompa będzie zbyt duża to będzie zbyt duży opór. Jeśli uwazasz że twoja pompa miała zbyt małą wydajność to powolutku jakbyś kręcił kierownicą to powinno iść lekko. Skoro mówisz że pompa jęczy i ma opór to zapewne orbitrol do dupy.rozumiem że dopływ oleju do pompy hydraulicznej nie jest niczym przytkany?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 06 Gru 2016 19:39

dziś wziąłem starą pompę i nową i tą dużą do sprawdzenia, w sumie 3 pompy, wszystkie są sprawne (nowa najgorzej wypadła) i wziąłem też orbitrole, jeden zwykły ON , drugi z zaworem priorytetowym, oba są sprawne, powiedział mi ciekawostkę że jeśli chce ta pompe 25l min to ten z zaworem priorytetowym musiałbym założyć bo on może mieć pompę o tej wydajności bo podczas pozycji neutralnej olej nie przepuszcza przez orbitrol tylko na dalszą hydraulikę, w moim przypadku do zbiornika. Problem w tym że miałem założony już ten orbitrol i nie było żadnych rezultatów... Dopływ oleju sprawdzałem powietrzem, do zbiornika- bulgocze w zbiorniku, czyli drożny, a z powrotem spróbowałem ustami zaciągnąć i bez problemu zaciągnąłem. jutro sprawdzę jak wygląda na wyjściu z pompy olej, odpale a wąż z ciśnienia z pompy do wiaderka skieruje, czy jest powietrze, czy równo olej leci.

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


Re: wspomaganie ostrówek

Postprzez screw » 06 Gru 2016 21:49

A przewody ok nie rozwarstwione w środku. Siłownik nie za mały. Może są dlawiki w silowniku, ktoś zamontowal. Złącz przewody od silownika razem i zobacz jak się kręci. Filtra na zasileniu pompy czasem nie ma. Może ktoś gdzieś zawór przelewowy zamontowal i siadl.
Wsp. w ostrowku to jak budowa cepa jak nie pompa i orbitrol to ktoś jakiś psikusa musiał zrobić

Autor postu otrzymał pochwałę

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 06 Gru 2016 22:06

stan przewodów wewnątrz nie jest mi znany, złączyłem już wcześniej przewody jak napisałeś powyżej ale bez różnicy. w siłowniku są wkręcone zwykłe króćce bez dławików w orbitrol także. pompa zaczyna buczeć przy ruchu kierownicą obojętnie w którą stronę, jest możliwe że przewody od orbitrola do siłownika mogą być uszkodzone i to na tyle dławi, że pompa ma taki opór?

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


wspomaganie ostrówek

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Gru 2016 22:25

Może tak być. Wąż mógł się oderwać w środku i zrobić tzw. korek.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 07 Gru 2016 16:03

Witajcie. dziś sprawdziłem jak wygląda olej wylatujący z pompy (ciśnienie) i leci ciągle z powietrzem, takie mleko. Zdaje mi się że pompa ma za mały dolot oleju i nie umie podciągnąć go co za tym zaciąga powietrze poprzez zimering. Wie ktoś jakie powinno być fi przewodu zasilającego pompę?

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


wspomaganie ostrówek

Postprzez MaroVBNG » 07 Gru 2016 22:06

Problem rozwiązany ! :D przyczyną był za mały przekrój węża zasilającego pompę założyłem o większej średnicy (z fi-16 na fi-25) i wspomaganie hula jak nowe, zero oporów na kierownicy :) dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

MaroVBNG
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Gru 2016 22:03

Maszyna: Ostrówek k162n

Firma: Maro


wspomaganie ostrówek

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Gru 2016 22:12

Czyli problem na zasilaniu. Grunt że problem rozwiązany :D jak chcesz komuś podziękować klikasz pochwała :piwo:

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej