wibako

Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez erremek » 28 Gru 2016 15:50

Marka i model maszyny: Ostrówek K162
Rok produkcji: 1978

Witam, chciałbym się najpierw przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Niemniej jednak od pewnego czasu sledze go z uwaga. Jednak nie znalazłem w necie odpowiedzi na moje pytanie. Otóż jest to już drugi ostrówek którego sprawdzam, a w nim na bagnecie do sprawdzania stanu oleju sa tak zwane 2 lub 3 poziomy oleju czyli tak ze 3 do 5 cm powyżej max. i stad moje pytanie, czy moze to być przyczyna nieszczelnej pompy do wspomagania kierownicy i po prostu olej cieknie do środka silnika? A może jest jakas inna przyczyna. Dodam ze silnik zalany płynem ale emulsji nie widzę. Temat płyn po wodzie zalanego i skutków tego, jest mi znany. Mam 60-tkę :). Co do ostrówka to jak sie kreci kierownica to wspomaganie reaguje z pewnym opóźnieniem i pracuje tak raz lekko a raz z oporem. Sprawa dość pilna dziś go wstępnie oglądałem, ale jutro muszę podjąć decyzje czy go brać.
Cena okazyjna bo 1200E. Tak po za tym jest parę rzeczy do porobienia ale myslę że dramatu nie ma. Co myślicie o tym stanie oleju?

erremek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 28 Gru 2016 15:17

Maszyna: ostrówek kto 162/89'

Firma: własna


Reklama

simmet

Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Gru 2016 22:30

A nie czuć olejem napędowym? Jeśli pompa wtryskowa ma centralne sterowanie to może mieć przeciek wewnętrzny.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez erremek » 28 Gru 2016 23:15

Ropy nie bylo czuc, dziwne natomiast bylo to ze przed zapaleniem olej byl czysty, klarowny a po zapaleniu i przepracowaniu kilku minut byl juz czarny. Z instrukcji obslugi wynika ze orbitrol ciagnie olej ze zbiornika hydrauliki, wiec byc moze tylko puscilo uszczelnienie pompy wspomagania i olej sie leje do ukladu. Tylko ze to instrukcja do k161 a to byl k162 co prawda model z biegami przy kierownicy, jakie sa roznice nie wiem. Moze ktos rzuci snop swiatla :D .

erremek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 28 Gru 2016 15:17

Maszyna: ostrówek kto 162/89'

Firma: własna


Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Gru 2016 23:41

Orbitrol nie ciągnie oleju z zbiornika bo nie jest pompą, jest tylko rozdzielaczem. W którym miejscu jest pompa od wspomagania i czym jest napędzana?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez erremek » 30 Gru 2016 15:05

Pompa jest w obudowie rozrządu, wiec wyglada na to ze to ona cieknie i stad podwyższa sie poziom oleju. A przynajmniej tak to sobie tłumaczę.

erremek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 28 Gru 2016 15:17

Maszyna: ostrówek kto 162/89'

Firma: własna


Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez raudek » 30 Gru 2016 18:20

Witam.
Powodem wzrostu poziomu oleju może być: paliwo (wtryskiwacze, pompa wtryskowa), olej hydrauliczny (pompa wspomagania), płyn chłodniczy (głowica, uszczelka pod głowicą, pęknięta tuleja).
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Ostrówek K162 podwójny stan oleju w silniku

Postprzez erremek » 05 Sty 2017 17:39

Mysle że to pompa jednak popuszczała, niemniej po dokładniejszym obejrzeniu maszyny postanowiłem z niej zrezygnować.
Dziekuje za podpowiedzi.

erremek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 28 Gru 2016 15:17

Maszyna: ostrówek kto 162/89'

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej