wibako

5 bieg i olej do skrzyni

5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez kisiel » 29 Maj 2017 22:26

Marka i model maszyny: mf hx 60 turbo
Rok produkcji: 1992

Witam wiec mam problem z 5 biegiem w moim modelu akurat znajdują się 2 guziczki jeden do załączania a drugi do rozłączania wiem żę trzeba się rozpędzić na 4 biegu i wtedy teoretycznie powinien po naciśnięciu guzika wskoczyć 5 lecz tak nie jest cewka nowa przy cewce jest tylko +- rozebrałem kable co są przy guzikach tych co powinny załączać i nie ma tam wo gule napięcia ( sprawdzałem na podniesionych kołach i włączonej jeździe i teraz mam pytanie czy jak doprowadzę do cewki normalnie +- to będzie ok czy musi coś najpierw rozłączyć 4 bieg bo już nie wiem co mam zrobić z tym fantem ,
2 problem to nie wiem jaki olej wlać do skrzyni bodajże pomiędzy kierownicą a siedzeniem jest taka klapka w podłodze i chciał bym ten olej tam wymienić wiem z manuale że wchodzi go 48 l tylko nie ma nic napisane jakiego w manuału pisze tylko transmition oli

kisiel
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 03 Gru 2015 20:46

Maszyna: mf hx

Firma: Własna


Reklama

simmet

5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez Tomasz-51 » 30 Maj 2017 21:40

5 bieg włączysz tylko na 4 biegu pod podłogą przy lewarku masz czujnik za to odpowiedzialny może tam leży wina. To co chcesz zrobić oczywiście że można tylko co będzie jak niechcący włączysz 5 na 1 biegu? Czy czegoś nie zmieli. Olej to z tego co pamiętam jaki lałem to 10w30 stoul ale do końca nie pamiętam i wchodzi go chyba 60 litrów. Pod pulpitem przy kierownicy masz jeszcze przekaźniki od jazdy zobacz tam.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Re: 5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez kisiel » 31 Maj 2017 05:34

Tez wlałam stodol z Orlenu tylko z ta 5 nie moge dojść przekaźnik niby działa bo działa jazda przud tył a tego czujnika znaleść nie moge przy lewarku biegów

kisiel
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 03 Gru 2015 20:46

Maszyna: mf hx

Firma: Własna


5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 00:23

kisiel napisał(a):Tez wlałam stodol z Orlenu tylko z ta 5 nie moge dojść przekaźnik niby działa bo działa jazda przud tył a tego czujnika znaleść nie moge przy lewarku biegów


Może być czujnik prędkości. Na podstawie odpowiednio wysokiej prędkości maszyny moduł załączy 5 bieg, ale w tym roczniku...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez kisiel » 02 Lip 2017 19:11

Nie wiem gdzie tego szukać bo tak to przemieszczam sie po 20km/h

kisiel
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 03 Gru 2015 20:46

Maszyna: mf hx

Firma: Własna


5 bieg i olej do skrzyni

Postprzez Tomasz-51 » 02 Lip 2017 22:41

Tam nie ma żadnego czujnika.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej