wibako

trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez ibanezrg1989 » 11 Cze 2017 17:15

Witam
Mam pewien plan nie wiem czy ma sens dlatego pisze tutaj. Z góry proszę o rożne propozycje i pomysły mile widziane nawet te bardzo krytyczne :)
Plan jest taki ze chciałbym zakupić Traktor do tego tur + tandem + koparka 5 ton na gąsienicach. Taki mały zestaw sobie stworzyć żeby świadczyć usługi. Odrazu mówie że koparko-ładowarką nigdy nie jeździłem nie ma doświadczenia jedyne doświadczenie jakie mam to teoretyczne zaczerpnięte z forum i to bardzo płytkie. Jeśli chodzi o Ciągnik to cos człowiek się otłukł na ursusach w życiu :) ale bez tura. Chodzi mi o to żeby ktoś mi doradził jaki typ traktorka z turem do 60 tyś zakupić, model marka itp. Taki żeby dobrze pospychał ziemie i fajnie się nim pracowało przy załadunku ziemi ,żeby nie odstawał od koparko ładowarki . Jakie koła jaki tura jak z hydraulika w takim traktorze czy ona sobie daje z przodu rade jak w koparko-ładowarce. Czy to ma sens w ogóle.

Ponieważ stwierdziłem ze jeśli taki traktor z dobrze dobranym turem miałby sens wielo-zadaniowy transportował bym nim koparkę na roboty , i zawsze można pozapinać rożne maszyny na tył.
Wiem z doświadczenia że koparka jest według mnie do kopania i tutaj czasowo wygrywa od koparko-ładowarki nie pomijając spalania, a najwięcej używał bym koparki do do wykopów pod fundamenty,kable itp. i taka 5 ton to sobie już radzi w różnym terenie.

Bo patrząc to za jakaś koparko-ładowarke na dużych kołach to 100 tys trza dać i wątpienie żeby się Jeszce do tego tandem opłacało dopinać. Ponieważ mając traktor z turem to zawsze ktoś będzie ładował woził a drugi będzie kopał na koparce i robota idzie.

Dzieki z góry za POMOC :)

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez dawidk » 13 Cze 2017 21:15

Pomysl nie zly ale co kolwiek bys nie kupil to zawsze bedzie tylko ciagnik z turem, chociazby mial i 200 koni to nigdy nie bedzie ladowarka. Owszem ziemi piasku czy jakies palety spokojnie zaladujesz. Ale juz na przyklad plantowanie terenu czy pozbierac pol metra humusu... No sorry ale duzo juz widzialem. Koparka 5 ton bedzie miala podobna wydajnosc kopania jak kop lad. Na minus predkosc jazdy i latwosc przemieszczania. Na plus obrot 360 stopni. No ja uwazam ze ciagnik jest bardzo pomocna sprawa ale ladowarki nawet nie zaduzej nigdy nie dorowna.

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez ibanezrg1989 » 13 Cze 2017 22:53

Ok dzięki za info. Problem w tym że nigdy nie widziałem jak koparko ładowarka pcha humus 50 cm pewnie tak jest tylko mało doświadczenia z mojej strony . Jeśli możesz to jaka jest różnica pomiędzy traktorem A kop.lad. w budowie ?skrzynia mosty czy bardziej chodzi o konstrukcję przednich ramion gdzie zamocowany jest spych, lemiesz
Jesli nie traktor to jaka koparko ładowarke z wiekszych pomijajac huddig,lennen,volvo 6300 bo to juz wysoka polka dla mnie pewnie z 100 tys to jakas 25 letnia by kupil hehe z 17000mth jak nie wiecej

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Cze 2017 23:07

Ogólnie wszystkim się różni. Sprzęgło jak i skrzynia też są zupełnie inne. Każda kop ład ma ramę samonośną a traktor nie każdy. Mocowania ramion jest w zupełnie innym miejscu. Najważniejszą sprawą jest rozłożenie masy sprzętu tak aby była równomiernie rozłożona, dobrze dociążało oraz przy nabieraniu była przeciw waga. Sama wytrzymałość podzespołów jest również inna. Nie da się ukryć że jak traktor jest stworzony do pracy w polu to do tego jest. Jakbyś się uparł to kop ład pług byś w polu pociągnął ale jaka była by efektywność? Słaba bo to nie sprzęt do orania. Tak samo jest z zastosowaniem traktora z turem zamiast kop ład. Też zrobisz niejedne rzeczy ale wszystkiego nie dasz rady lub będzie to nie ekonomiczne. Musisz się zastanowić czego będzie więcej potrzebować, czy do pchania ziemi czy transportu.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez mechanior » 13 Cze 2017 23:26

Huddig, Lannen ?? Oszalałeś? Volvo 6300? Muzeum otwierasz?
A nie JCB 3CX? CAT 428D? CASE 580?
Pomijając sprawę ciągania przyczepy to traktor z turem + koparka 5T to chyba błędne założenie. Lepiej kupić koparko-ładowarkę i tańszy traktor do holowania zestawu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez ibanezrg1989 » 14 Cze 2017 23:28

Huddig to nie muzeum ale volvo jak.najbardziej hhehhe ale daja te sprzety do dzis rade
Tak na powaznie jakies propozyche o typach sprzetu typu koparko ladowarki mile widziane. Wiem bedzie pytanie do czego hhehe to cos. No to bardziej kopanie zasypywanie ogolnobudowlane prace ziemnne no taka uniwersalna niepoprawnie mowiac hhaha. I raczej koparko ladowarke to tak max 90 tys zl .

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2017 23:56

Znajomy kupił ostatnio 4cx za 77tys sprowadzony z belgi i naprawdę w ładnym stanie jak na swój wiek. Jedyny minus że ma z tyłu listwę zamiast siłowników do obracania tylnego ramienia.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez mechanior » 20 Cze 2017 22:28

To musi stare być.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Cze 2017 22:35

96r
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez mechanior » 20 Cze 2017 23:14

20 lat za 77 tysięcy ?? Musiała wyglądać jak nowa...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Cze 2017 23:22

Prawie żadnych luzów, wszystko sprawne nawet dtr miała w środku. Aż dziw że nikt nie wyciągnął. Z tyłu szybkozłącze mechaniczne plus dwie łyżki. Skarpówka i do kopania.

-- 20 Cze 2017 22:22 --

Przywieziona z Belgii.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


trakor + tur jak to sie ma do kop.-ladowarki

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 00:18

Tur nie nada się do prac ziemnych, nie ta konstrukcja, nie ta kinematyka , geometria ramy ani przeznaczenie. Np. Turem bardzo ciężko się spycha ziemię.

Odnośnie dwóch osobnych maszyn ( ładowarka czy traktor z turem plus mini na lawecie ) to nie jest głupi pomysł. Kramer allrad zszedł z rozwiązania z koparko ładowarki na rzecz ładowarki z mini na lawecie. Jaki efekt ? Większa wydajność, mniejsze spalanie, większe możliwości.

http://www.hbl-technik.ch/uploads/tx_responsiveslides/Kramer_Allrad_Slider_Baumaschinen_3.jpg
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej