wibako

sitemaster, powershift ??

Postprzez Nazar » 30 Wrz 2006 15:57

Cashpear - upierasz się, że SiteMaster to nie jest wyróżnik maszyn z wysuwanym ramieniem koparkowym. Mam więc propozycję - spotkajmy się w warszawskim oddziale Interhandlera, a ja Ci to udowodnię. Mogę się nawet założyć o butelczynę dobrej whisky :D .

Wyjaśniam, co oznacza 4CX Super SM - to największa wersja koparko ładowarki JCB - różni się w stosunku do zwykłego 4CX wysięgnikiem - 4CX Super ma głębokość kopania 6,50 m, gdzie zwykły 4CX "tylko" 5,90. A SM cóż - to właśnie skrót od SiteMaster.

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

Postprzez Sir Anthony Bamford » 30 Wrz 2006 20:21

Nazar,
dziękuję ci za wyjasnienie
a moze znasz takie pojęcie występuje to w koaprkach goscienicowych
:arrow: JS460 MONBOOM

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez Nazar » 02 Paź 2006 09:04

Drogi Sir Anthony - określenie Monoboom tyczy się rodzaju zastosowanego wysięgnika koparkowego.

Istnieją dwa standardy:

1. Monoboom - czyli wysięgnik jest jednolity - niektórzy określają go mianem "bananowego"

2. TAB - czyli triple articulated boom - czyli wysięgnik tzw. trójłamany - oznacza to, że wysięgnik składa się z dwóch części dodatko sterowanych siłownikami. Rozwiązanie takie najczęściej stosuje się w koparkach kołowych - ze względu na bardziej zwartą i niższą pozycję transportową niż w przypadku maszyny z wysięgnikiem typu monoboom.

Mam nadzieję, że rozwiązałem zagadkę :faja:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez agil » 02 Paź 2006 22:44

No tak tyle ze Sir wg mnie to sie nazywa monoblock ale to tez zalezy od producenta maszyn.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Nazar » 03 Paź 2006 09:08

Agil Masz rację - to zależy od producenta - w JCB jest to właśnie określenie Monoboom, czyli w dowolnym tłumaczeniu "jednolity wysięgnik"

Pzdr

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez pawel » 15 Mar 2007 19:45

mam JCB Contraktor,i moge powiedziec ze jest to wersja najbogatrza w rozne dodatki,np klimatyzacja,srs,szybkozlacze,to wszystko miedzy innymi oznacza contractor,czyli fuul wersja jcb,

Awatar użytkownika
pawel
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 07 Lut 2007 12:26
  • Miejscowość: krakow

Postprzez Nazar » 15 Mar 2007 21:07

Paweł - fajnie, że masz takiego "wypasionego" Contractora - muszę Cię jednak rozczarować - wszystkie dodatki, które wymieniłeś (szybkozłącze, klima, SRS itd.) mogą występować we wszystkich koparko ładowarkach JCB od 3CX począwszy :faja:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez Bartek » 15 Mar 2007 21:23

Ile kosztuje nowy 3CX Contractor?
Ile kosztuje nowy 3CX Super?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Nazar » 15 Mar 2007 22:09

Tyle samo :mrgreen:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez inzynier04 » 20 Kwi 2007 11:32

Widze ze sa pewne problemy z wyjasnieniem pewnych rzeczy.Jakem ze jestem inzynier powiem wam co znaczy plus (+) :wink:
Mianowicie:
W koparkach modelu jcb Plus (+) dzwignie sterujace ruchem tylnej lyzki poruszaja sie w lewo, prawo, od i do siebie (czyli jakby w ksztalcie plusa (+))

W koparkach modelu jcb Diagonalny (x) dzwignie sterujace ruchem tylnej lyzki poruszaja sie w kierunkach skosnych od siebie/w prawo, do siebie/w prawo i od siebie/w lewo i do siebie/w lewo (czyli jakby w ksztalcie iksa (x))

inzynier04
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 10:09
  • Miejscowość: gdynia

Postprzez SITEMASTER » 20 Kwi 2007 20:20

Do czego nawiązujesz Twojego posta. Nic tu wcześniej nie napisano o trybach sterowania.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez inzynier04 » 20 Kwi 2007 22:00

SITEMASTER napisał(a):Do czego nawiązujesz Twojego posta. Nic tu wcześniej nie napisano o trybach sterowania.



Na pierwszej stronie byl problem co znaczy oznaczenie sitemaster, powershift itp. oraz "plus" w koparkach (dyskusja skonczyla sie bzdurami nie na temat z tad mozna sie pogubic o co chodzilo w watku glownym) :woot:

inzynier04
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 10:09
  • Miejscowość: gdynia

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej