wibako

sitemaster, powershift ??

sitemaster, powershift ??

Postprzez smyk555 » 30 Sie 2006 00:16

powiem szczerze bardzo mi sie kopaczki JCB podobaja ale nie mam pojecia co oznaczaja takie nazwy na ramionach lyzki jak:
sitemaster
sitemaster plus
srs
sras plus
power shift
contractor
i kilka innych

smyk555
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 15 Sie 2006 04:08
  • Miejscowość: BiłGoRaj

Reklama

simmet

Postprzez SITEMASTER » 30 Sie 2006 22:16

Sitemaster oznacza mistrz terenu. 4CX jest mistrzem w terenie bo ma duże koła.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez rudesmen » 02 Wrz 2006 22:49

SITEMASTER napisał(a):Sitemaster oznacza mistrz terenu. 4CX jest mistrzem w terenie bo ma duże koła.


to zależy od tłumaczenia, bo różnie mozna to interpretować, ale wszystkei kop-łąd JCB są sitemaster

srs to system minimalizujacy wstrzasy podczas jazdy

power shift to skrzynia biegów w której nie wciskasz "sprzegła" - bez tego trzeba wcisnąć przycisk :), zapewne to nei jedyna zaleta, ale nie miałem power shift-u i nie dokońca wiem co on daje

contractor to kop-ład z mniejszymi kołami z przodu
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 04 Wrz 2006 19:47, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez Łukasz » 02 Wrz 2006 23:09

rudesmen napisał(a):contractor to kop-ład z mniejszymi kołami z przodu

Z przodu mniejsze i z tylu wogule cała koparka mniejsza.
A sras plus to nie wiem co to znaczy. :crazy: hehehe
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez smyk555 » 03 Wrz 2006 21:31

444E napisał(a):[
A sras plus to nie wiem co to znaczy. :crazy: hehehe


hahahah juz nawet pomylic sie w pisaniu nie można :wall:

smyk555
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 15 Sie 2006 04:08
  • Miejscowość: BiłGoRaj

Postprzez agil » 04 Wrz 2006 16:22

No a sitemaster od sitemaster-a plus rozni sie turbem

P.S
Male pytanie 444E ja tu widze jakis maly plagiat z tym podpisem, od kiedy tu jestem wadzisz sie zemna ze cat jest lepszy od jcb a teraz wrzucasz taki text zywcem zerzniety..... no comment

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Jarewa » 04 Wrz 2006 19:41

to ja moze powiem inaczej z mojego doswiadczenia:

sitemaster i contractor to w pewnym sensie nazwa modelu koparki contractor jest starszym modelem a sitemaster jest nowszym modelem i chyba najnowszym bodajze cntractory byly produkowane do 2001r ale moge sie mylic...

przydomek PLUS wcale nie oznacza turbine lecz chodzi o drazki tylnego osprzetu to znaczy PLUS ma jostiki w podparciach fotelu...

srs jest to tak jak kolega powiedzial...ja bym to nazwal te inaczej amortyzator przedniej lyzki..

Jest jescze cos takiego jak WSW albo (SWS) nie pamietam teraz dokladniej jak ta funkca sie nazywa ale ale ona daje jednostajny nacisk przedniej lyzki bardzo przydatny przy rownaniu terenu dokladnie chodz mi o to ze ruwnajac teren i wpadajac w dziure czy przejezdzajac przez maly pagurek przednimi kolami lyzka sie zachowuje jak auto poziomowanie..a wlacza sie ta funkcjie drozkiem od obnizania lub podnoszenia przedniego osprzetu,obnizajac mocno w dol az sie zablokuje w pozycji opuszczania a zeby odblokowac starczy mocniej pociagnac w gore....

power shift automatyczna skrzynia biegow,biegi wlacza sie drazkiem zmiany kierunku jazdy...obkreca sie tak jak w przypadku wycieraczek z drugiej strony...a bez power shifta jest manuala skrzynia biegow ...

Jarewa
Fachoperator

Online

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez rudesmen » 04 Wrz 2006 19:49

444E napisał(a):
rudesmen napisał(a):contractor to kop-ład z mniejszymi kołami z przodu

Z przodu mniejsze i z tylu wogule cała koparka mniejsza.
A sras plus to nie wiem co to znaczy. :crazy: hehehe


contractory z przodu mają małe (nie wiem ile cali), a z tyłu duże 28 calowe, maszyny na równych kołach mają felgi o średnicy 24 cali

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez Łukasz » 04 Wrz 2006 20:57

agil napisał(a):Male pytanie 444E ja tu widze jakis maly plagiat z tym podpisem, od kiedy tu jestem wadzisz sie zemna ze cat jest lepszy od jcb a teraz wrzucasz taki text zywcem zerzniety..... no comment

Sorry. Ok to o usune. Ty uwazasz ze JCB jest lepsze a ja uwazam ze CAT lepszy. :faja: . hehe. Jeszcze raz przeprasza, :wink:
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez agil » 04 Wrz 2006 21:03

Jarewa napisał(a):to ja moze powiem inaczej z mojego doswiadczenia:



przydomek PLUS wcale nie oznacza turbine lecz chodzi o drazki tylnego osprzetu to znaczy PLUS ma jostiki w podparciach fotelu...



Hmm no nie do konca bo sitemastery plus byly juz w 94 roku i nie mialy dzojstikow w podparciach fotela powiem wiecej wcale nie mialy dzojstikow tylko normalnie drazki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Jarewa » 05 Wrz 2006 19:53

ale contractor plus ma juz jostiki a bez plusa nie ma...

a o turbo to tez nie chodzi bo osobiscie pracuje z turbem i nie ma plusa... jesli chodzi o turbo to zalezy jaki silnik zamontowany wiem ze byly cztery typy silnikow AG I RG i jeszce jakies dwa inne

Jarewa
Fachoperator

Online

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez agil » 05 Wrz 2006 19:58

z conctractorami zgodze sie a my akurat u siebie mamy dwie starsze jcb jedna SM jedna SM plus roznia sie plusem moze zbieg okolicznosci ale jeszcze byl silnik TG i jeden mial takie smieszne oznaczenie

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Jarewa » 05 Wrz 2006 20:04

w takim razie co oznacza PLUS?? bo ja juz nie wiem...

Jarewa
Fachoperator

Online

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez agil » 05 Wrz 2006 20:06

tzn turbem sie roznia a nie plusem hehehehehhehehhehe sorka no ja nie wiem mi kiedys mechanik z interhandlera powiedzial ze to jest roznica turba w tych starszych

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Re: sitemaster, powershift ??

Postprzez Cashpear » 28 Wrz 2006 21:07

To może ja jako były pracownik serwisu JCB odpowiem najbardziej fachowo, jeśli tak mogę się wyrazić :)

sitemaster - od kiedy pamiętam zawsze taki napis jest na JCB (to jest oznaczenie maszyn z przesuwem tylnej wieży, w odróżnieniu od Centermount - gdzie takiego przesuwu nie ma)
sitemaster plus - tego niestety nie wiem
srs - system amortyzacji łyżki ładowarki (przy załadowanej łyżce i jeździe po wyboistym gruncie łyżka jakby pływała, nie powodując wysypywania zawartości łyżki)
sras plus - nigdy nie spotkałem
power shift - automatyczna skrzynia biegów (w JCB jest to tak naprawdę półautomat, gdyż trzeba wymusić zmianę biegu pokrętłem na dźwigni zmiany kierunku jazdy), prawdziwy automat w JCB gdzie biegi przełączają się same pod obciążeniem nazywa się Autoshift
contractor - to model koparko-ładowarki na mniejszych kołach z przodu i większych z tyłu. Przednie koła są większe niż w modelu 3CX a mianowicie nie 18 calowe a 20 calowe. Kabina, silnik, skrzynia biegów i układ hydrauliki jest taki jak w modelu 4CX. MOdel Contractora jest produkowany cały czas i cieszy się dużym zainteresowaniem.

W razie pytań zapraszam. Pozdrowienia dla wszystkich na forum

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Nazar » 29 Wrz 2006 08:55

Chcę pewne informacje sprostować, a mianowicie:


SiteMaster - oznaczenie to nie mówi o sposobie montowania osprzętu koparkowego. Co więc oznacza? Przykład:

JCB 3CX Turbo - maszyna bez wysuwanego ramienia koparkowego
JCB 3CX Turbo SiteMaster - maszyna z wysuwanym ramieniem koparkowym, potocznie nazywanym teleskopem.

Jeśli chodzi o Contractora - prawie wszystko sie zgadza oprócz hydrauliki - 4CX i 3CXC mają inny układ hydrauliczny choćby z tego względu, że 4CX ma pompę wielotłoczkową, a 3CXC podwójna pompę zębatą.

Chociaż z drugiej strony można zamówić 4CX z pompami zębatymi :lol:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez Sir Anthony Bamford » 29 Wrz 2006 13:38

Cashpear,
powiedz mi tylko co to znaczy
JCB 4CX SUPERSM
i dziękuję za odpowiedz

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez Łukasz » 29 Wrz 2006 14:35

Sir Anthony Bamford,
Przeciez robisz na takiej maszynie ;d to powinienes wiedziec. SM to chyba skrót od sitemaster
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez Sir Anthony Bamford » 29 Wrz 2006 16:41

dobra robie ale chchę sie dowiedziec dokłądnie rozumiesz dokładnie i miec pewnosc

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez Cashpear » 29 Wrz 2006 22:18

Sitemaster to na pewno nie jest oznaczenie wysuwnego ramienia koparkowego, potocznie teleskopu.
A faktycznie - jeśli chodzi o przesuw części koparkowej na boki to pomyliłem z Sideshift.

JCB robi maszyny 4CX z pompami tłoczkowymi tylko na rynek polski i węgierski. Dlaczego?? Bo przyjęło się u nas i naszych bratanków, że tłoczkowe są lepsze. Może i są, ale nie w koparko-ładowarkach.

A jeśli chodzi o to nieszczęsne Sitemaster to dowiem się i wtedy opiszę ze szczegółami.

Pozdrawiam

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej