wibako

Ursus C-360 Pelikan/Ostrówek Pelikan

Ursus C-360 Pelikan/Ostrówek Pelikan

Postprzez MisiekMati1993 » 26 Lis 2017 00:43

Witam wszystkich!

Mam pytanie do starszych (sporo starszych) ode mnie kolegów, którzy pamiętają jeszcze czasy sprzed 1989 roku. Czy wie ktoś może coś więcej o tych odmularkach/koparkach potocznie nazywanych Pelikanami robionych na bazie Ursusa C-360? Kto to produkował? Ostrówek?

Image
(zdjęcie z Google)

Jakoś mi to nie pasuje na robotę Ostrówka (z resztą oni robili już swoje koparko-ładowarki i koparko-spycharki, a Pelikany są konstrukcyjnie mało do nich podobne), więc kto to produkował?

Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział.

Awatar użytkownika
MisiekMati1993
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Paź 2017 12:52

Maszyna: CAT 432D 2005

Firma: własna działalność


Reklama

simmet

Ursus C-360 Pelikan/Ostrówek Pelikan

Postprzez iras_der » 26 Lis 2017 09:01

witam kolege bez obrazy tak jestem starszy 40 lat za sterami wszelkich maszyn budowlnych.co do pytania to pelikana na bank nie produkowano w ostrowku chociaz pelikan posiadal sporo cech wspolnych z k162:c360 jako nosnik cylindry hydrauliczne hydroma szczecin rozdzielacz glowny warynski hydraulikacylinder{mechanizm}obroty bumar ostrowek.natomiast nie mam pewnosci ale slyszalemze pelikan powstawal w toruniu byl to meliorex lub zaklady remontowe maszyn melioracyjnych obecny"wektor'pozdrawiam serdecznie

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej