Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Konik obrotu

17 Gru 2017 15:29

Marka i model maszyny: MF 50 HA
Rok produkcji: 1988

Witam. Czy opłaca się kupować koparko ładowarkę z pęknietym konikiem? Dzisiaj przy oględzinach podczas energicznego ruchu ramieniem poprostu pękł ( był spawany, sprzedający twierdzi ze tak już było jak ja kupił ). Nie sprawdziłem nawet luzów ani nic bo dotknąłem wajhe i pękł. U wujka Google nie mogę znaleść żadnych używek ani nowych. Element jest wykonany ze stali wa wiec ponowne spawanie odpada. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

Konik obrotu

17 Gru 2017 22:59

Podstawowa zasada - nie kupujesz maszyny niesprawnej, a skoro konik pękł to nie będziesz w stanie sprawdzić paru innych istotnych rzeczy. Swoją drogą ciekawe jak wymęczyli tego MF'a że aż konik się rozleciał...

Konik obrotu

18 Gru 2017 22:59

Jedź pniaki wyrywać to zobaczysz jak dostanie w dupsko

Konik obrotu

18 Gru 2017 23:07

Do tego właśnie używam JCB 3C, dostaje baty przy wyrywaniu pniaków i jeszcze nic nie pękło, nic się nie urwało a maszyna ma ponad 40 lat ;)

Konik obrotu

20 Gru 2017 20:39

Maszyna ma 30 lat... kogoś coś dziwi?
Bo mnie nic, ani to że ma pęknięty konik, ani to że części brak.
Jest kilku rozbieraczy w okolicach Nowego Sącza i jeden w Gdyni który często ogłasza się na allegro, może ktoś ma jakieś muzealne eksponaty...

Konik obrotu

20 Gru 2017 21:19

Ten z Gdyni to AS. Jak pytasz o drogie części to jeszcze ok ale jak jakieś pierdoły to cię oleje...

Konik obrotu

22 Gru 2017 00:59

No konik nie należy do drobiazgów... a jeśli chodzi o twoją opinie to cóż, koledzy kopacze też raczej nie pojadą sadzić jednego iglaka za 1/4 stawki godzinowej... nie? Tym światem rządzi kasa, nic dziwnego. Szanuje się najbardziej tego klienta który daje zarobić najwięcej a że są w sumie monopolistami to sobie wybierają co grubsze kąski.
Takie myślenie jest oczywiście naiwne, klient którego olejesz na drobiazgach nie przyjdzie po raz drugi zakupić coś grubego... normalny handlowiec nie pozwoli sobie na takie postępowanie :mrgreen:

Konik obrotu

22 Gru 2017 08:47

Oczywiście zgodzę się z tobą. Ale klient któremu robi się sporo pracy to i pojedzie się posadzić iglaczka a u nich jest tak że nawet jak wcześniej zostawiłeś sporo kasy u nich to przy drobiazgach oleją cię. :D

Konik obrotu

25 Gru 2017 18:42

JCB 3C - wyrwie nawet 100 letnią topolę albo innego baobaba i nic nie pęknie. Trochę to potrwa, ale na pewno da radę. Tak są skonstruowane...
Wyślij odpowiedź