wibako

Problem z jazdą

Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 21 Paź 2018 10:18

Marka i model maszyny: MF 860
Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich, mam problem z jazdą w mojej maszynie mianowicie traci moc wręcz nawet jakby ją muliło i zarówno do przodu jak i do tyłu. Na zimnym jest trochę lepiej a jak rozgrzeje się pod obciążeniem obroty spadają do 1500 a nawet potrafi zgasnąć a w jeździe na najwyższym biegu niecałe dwa złapię na równym i przerywa jakby ja coś przymulało i puszcza a górkę widzi wcześniej ode mnie. Wykluczam silnik bo pracuje ładnie i pompa paliwowa była robiona na wiosnę. A, że jestem trochę laikiem w tych sprawach pomyślałem, że to zmiennik momentu. Długo nie myśląc wyjęliśmy zmiennik z kolegą zawiozłem go do regeneracji skasowali mnie za nią 3000 zł. Ucieszony, że już wszystko będzie ok włożyliśmy go do koparki a co się okazało nic to nie pomogło...ratujcie koledzy co to może być

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Reklama

simmet

Problem z jazdą

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Paź 2018 11:20

Ja pier.... Masz naprawdę kiepskie podejście do sprawy. Na logikę ... Co ma zmiennik do tego że silnik nie ma siły? Jeśli silnik wkręcał się na obroty a maszyna ani drgnie to można"podejrzewać" zmiennik. Masz ewidentny problem z silnikiem. Wiesz niedługo będzie kolejna wiosna a pompę wtryskową można załatwić nawet kilkoma tankowaniami kiepskiej ilości paliwa. Dlaczego robiłeś pompę wtryskową? Wtryskiwacze też? Co ci w pompie wymienili? Czy po naprawie pompy było lepiej? Skoro masz takie objawy to zacznij od kroplówki. Wyklucz wszystkie elementy układu paliwowego. Filtry paliwa kiedy wymieniane? Możesz mieć nawet zapchany gdzieś układ paliwowy, smok w baku itp....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 21 Paź 2018 12:21

Pompę robiłem ż powodu zepsutej głowiczki i na cieplym miala problem z odpaleniem przy okazji przeszla przegląd.filtry zawsze wymieniam dwa razy w sezonie. Ale jak wcisne sprzęgło maszyma wchodzi ladnie na obroty do 2200 i slychac ze silnik ladnie pracuje a dopiero na jezdzie jest zamulona

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Problem z jazdą

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Paź 2018 12:26

Wtryskiwacze?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem z jazdą

Postprzez raudek » 21 Paź 2018 12:30

Kolego, takie obroty powinnieneś mieć przy obciążeniu silnika. Posłuchaj podpowiedzi i zrób "kroplówkę". Dopiero wtedy będziemy wiedzieli czy silnik ma odpowiednie zasilanie, tak to jest tylko wymiana słów.
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 21 Paź 2018 12:37

Wtryskiwaczy nie robiłem. Ale gdyby to były wtryskiwacze to nie mialaby mocy caly czas?a tu na zimnym jest w miare ok dopiero na rozgrzanej zaczynają sie problemy...a może jest to jakiś zawór który sie zacina?

-- 21 Paź 2018 11:37 --

jutro sprawdze to opcje z kroplówką i zadz do znajomego bnpapiarza zeby sprawdzil sprawe. ale wczesniej jak bylo dobrze podjezdzalem do ziemi i ja pchala bez zajakniecia a teraz tylko ja muli i nawet kola nie chca mielic

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Problem z jazdą

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Paź 2018 12:48

Albo coś działa albo nie. Kiedy powstał problem? W jakich okolicznościach?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 21 Paź 2018 12:54

problem sie zacza przy niwelacji w ciezkim terenie bylo to pod koniec calego dnia pracy na drugi dzien jak maszyna ostygla przez pare godzin bylo dobrze i pozniej ten sam probem i sukcesywnie sie to pogarszalo w tym momencie jest juz prawie od razu wystarczy popracowac pietnascie minut i konczy sie moc

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Problem z jazdą

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Paź 2018 12:58

A silnik ci się nie przegrzewa? Być może puchnie i się przyciera. Na przyszłość pamiętaj że pompę wtryskową robi się w komplecie z wtryskami.
Maszyna kopci? Czy dymu nie widać
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 21 Paź 2018 13:17

wskaznik temp dziala i temperatura zawsze w normie rano pol obrotu i odpala ladnie chodzi. silnik to perkins 4 a jesli chodzi o dym to pod obciazeniem czarnulka sie pojawi ale przy sprzetach z tamtych lat to chyba normalne przy emisji spalin euro 0 ;)

-- 21 Paź 2018 12:17 --

zrobilem jeszcze wspomaganie gdyz juz ciezko sie krecilo kierownica a pompa ma zasilanie olejem ze skrzyni wiec pomyslalem ze tez jest to powiazane ze soba. wyjalem pompe orbitrol i silownik. pompa zregenerowana daje dobre cisnienie orbitrol byl sprawdzony i jest dobry a w silowniku zmienione uszczelniacze. wspomaganie chodzi lepiej chociaz na rozgrzanym jednym palcem sie nie pokreci a problem mocy w jezdzie dalej nie rozwiazany...

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Problem z jazdą

Postprzez krzysiek1234 » 21 Paź 2018 14:41

Witam, kolego a sprawdzałeś luzy zaworowe w silniku?

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Problem z jazdą

Postprzez Agro_mar 87 » 23 Paź 2018 21:25

witam koledzy zrobilem jak radziliscie kroplowke i problem sie rozwiazal:) jednak wymiana filtrow nic nie dala wiec czekam na fachowca od pomp.

Agro_mar 87
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Paź 2018 13:30

Maszyna: Mf860

Firma: Agro-mar


Problem z jazdą

Postprzez raudek » 23 Paź 2018 21:37

Czyli? Kroplówka podłączona do pompy? Moc kończy się w podobnym czasie?

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Problem z jazdą

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Paź 2018 21:39

Zrobiłeś kroplówke i na paliwie z "bańki" maszyna chodzi jak należy? Jeśli tak to masz problem z układem zasilania gdzieś jest nieszczelność, coś przypchane itp...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej