wibako

Volvo BL71 2004 bezpiecznik nr 7

Volvo BL71 2004 bezpiecznik nr 7

Postprzez Morf » 12 Gru 2018 20:58

Marka i model maszyny: Volvo BL 71
Rok produkcji: 2004

Witam serdecznie kolegów, bo jestem tu nowy.

Mam kop-ład od niedawna i zanim zacznę na niej pracę chciałem w niej zrobić parę rzeczy.
Utknąłem na problemie ciągle przepalającego się bezpiecznika nr 7, według opisu jest to "Oświetlenie deski rozdzielczej".
Bezpiecznik się pali zaraz po przekręceniu stacyjki na poz 2. Później jest podgrzewanie i koparka odpala, ale nie świecą kontrolki,
nie działa obrotomierz i wskaźniki paliwa i temp. oraz alternator nie dostaje wzbudzenia i nie ładuje.
Po włożeniu bezpiecznika większego na próbę okazało się, że nie przepala się od razu, ale po jakimś czasie i wtedy po odpaleniu maszyny zdąży wzbudzić alternator i już później normalnie ładuje nawet jak spali się bezpiecznik.

Teraz moje pytanie, za co jeszcze jest odpowiedzialny ten bezpiecznik?

Zegary na prawym panelu są ok, bo po wypięciu kostek bezpiecznik i tak się przepala.
Rozebrałem obudowy i chce się zabrać za sprawdzanie wiązek, ale jest tego tyle, że trochę mnie to dobija.

Może ktoś z Was miał podobny problem i może pomóc.

-- 08 Gru 2018 14:41 --

Witam ponownie.
Na razie zlokalizowałem na której wiązce jest "coś" co przepala bezpiecznik nr 7.
Otóż są dwie kostki pod prawym panelem do których dochodzą wiązki opisane "W/H front dash" i jak jedną z nich
rozłączę (pisze na niej X34) to nie przepala bezpiecznika i zegary z kontrolkami świecą, ale nie próbowałem odpalać silnika.

Może ktoś wie do czego idą przewody z tych wiązek?

-- 12 Gru 2018 19:58 --

No i sprawa się wyjaśniła, idąc za wiązką rozłączyłem kostki od przełącznika przy hamulcach od świateł stop i przestało palić bezpiecznik.
Idąc tym tropem poszedłem sprawdzić same światła i okazało się, że jedna lampa jest spalona wewnątrz po jej odłączeniu i ponownym połączeniu kostek przy hamulcach wszystko jej ok, muszę teraz zamówić nową lampę :)


Mam pytanie odnośnie tych przełączników przy hamulcach są dwa bo układ jest podzielony na dwie strony czy jeden ma coś wspólnego z czymś innym?

Morf
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Gru 2018 21:13

Maszyna: VOLVO BL 71 2004

Firma: P.P.H.U. "UNICO"


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej