wibako

PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez Deadline » 19 Kwi 2019 21:20

Hejka :!:
Po około godzinie, może dwóch, w zależności od pracy, głównie przy pracy przodem, zaświeca mi się kontrolka, która w DTR oznacza: zbyt wysoka temperatura wody. Czy to będzie problem chłodnicy? Czyżby chłodnica nie dawała rady schłodzić silnika?
Zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem temperatury, albo nad termostatem. Ktoś miał już taki problem? Od czego zacząć wymianę?

Deadline
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 07:46

Maszyna: FERMEC 960

Firma: .


Reklama

simmet

Re: PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez dawidg2 » 20 Kwi 2019 00:41

Od przedmuchania/wymycia żeberek w chłodnicy, pomiar temperatury pirometrem. Winna może być jeszcze pompa wody.

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez Deadline » 11 Maj 2019 22:03

Prawdopodobnie wina chodnicy ! Chłodnica nie jest wstanie wymienić ciepła. Jednak przyuważyłem, że za część winy jest odpowiedzialny chyba tłumik, bo to on kumuluje mega ciepło w zamkniętej przestrzeni pod maską.
Największym problemem jest najprawdopodobniej sprzęgło, bądź skrzynia. Po pracy i w trakcie zjazdu następuje jakaś blokada. Mianowicie, jadę i czuję, że silnik kopci i jest mega opór. Staję w pierwszym możliwym miejscu i koparka staje tak jakby był zaciągnięty ręczny. Po prostu w miejscu. Po czasie blokada ustępuje, koparka zaczyna toczyć się z górki. Po 20 minutach przerwy ruszam, stromy podjazd i dzieje się to samo. Myślę, że to wina rozgrzanego oleju, ale pewności nie mam. Żadna kontrolka w tym czasie się nie świeci. :!: :woot:
Pozdrawiam

Deadline
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 07:46

Maszyna: FERMEC 960

Firma: .


Re: PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez krzysiek1234 » 11 Maj 2019 22:06

Witam, może hamulce blokują?

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez Deadline » 11 Maj 2019 22:11

Nie ma takiej opcji. Płyn nie ma szans w przewodach powiększać swojej objętości.

-- 11 Maj 2019 22:11 --

Zresztą, tylko przy naciśnięciu pedału następuje blokada hamulcy.

Deadline
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 07:46

Maszyna: FERMEC 960

Firma: .


PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez dawidg2 » 11 Maj 2019 22:14

Deadline, mosty się grzeją po sytuacji którą opisujesz?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez Deadline » 12 Maj 2019 21:46

Mostów nie sprawdzałem :?

-- 12 Maj 2019 21:46 --

Ale mosty raczej nie mają nic w sobie, co by je blokowało i po ochłodzeniu puszczało.

Deadline
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 07:46

Maszyna: FERMEC 960

Firma: .


PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez dawidg2 » 13 Maj 2019 00:25

A hamulec? zbyt ciasno złożony na tarczach w moście?

Deadline, a tak poza tym to nawet nie wiadomo o jaką maszynę chodzi bo nie uzupełniłeś danych.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


PERKINS Zbyt wysoka temperatura wody

Postprzez Deadline » 08 Wrz 2019 11:40

Najmocniej przepraszam, chodzi oczywiście o Fermec 960.
Jeżeli chodzi o hamulce, to jeżeli się podniosę to wszystkie koła swobodnie się kręcą. Natomiast hamulec ręczny, czyli ta tarcza przy skrzyni też chodzi luźno. Oczywiście na zimnym oleju.
Ta blokada którą opisałem zdarzyła mi się pierwszy raz, także jeżeli będę miał taką samą sytuację to sprawdzę wszystko po kolei począwszy od kół po hamulce aż dojdę do skrzyni. Wydaje mi się że to wiąże się z rozgrzaniem maszyny. Tylko teraz muszę dojść dlaczego tak się dzieje i w którym miejscu jest ta przyczyna którą opisałem. Dziękuję za podpowiedzi :wink:

-- 12 Sie 2019 10:02 --

Wydaje mi się, że znam przyczynę. Zacząłem od wymycia chłodnicy, ale brak różnicy. Później wyciągnąłem termostat. Też nie było różnicy. Przyczyną prawdopodobnie jest począwszy od kolektora, po turbinę, i tłumik ciepło, które kumuluje się w szczelnie zamkniętej komorze maską. Po pracy na podniesionej masce problem zginął. Nic go nie hamuje, nic się nie grzeje. Nie wiem jak wygląda to oryginalnie, ale wydaje mi się, że na tłumiku powinna być jakaś osłona, która powinna eliminować oddawanie ciepła pod maską.
Ponad 8 godzin ciągłej pracy bez gaszenia i bez problemu. :banan:

-- 08 Wrz 2019 11:40 --

krzysiek1234 miałeś racje. Po dłuższej jeździe podniosłem koparkę na łyżce i stopach. Faktycznie, koło na przedniej osi mają problem się kręcić. Jaka może być tego przyczyna?

Deadline
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 07:46

Maszyna: FERMEC 960

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej