wibako

prośba o pomoc z hydrauliką

prośba o pomoc z hydrauliką

Postprzez Jopek1987 » 16 Maj 2019 06:40

Marka i model maszyny: Jumz EO2621
Numer seryjny: EO2621

Witam , zostałem posiadaczem Jumz model Eo 2621 (budowlany) , i od tygodnia nic nie robię tylko przy tym grzebię, poprzedni właściciel zarzekał się że wszystko jest ok maszyna działa tylko trzeba uszczelnić siłownik od zamykania łyżki i trochą przy instalacji pogrzebać, główna pompa regenerowana, przednia przy silniku nowa, i nowy rozdzielacz przedni, więc kupiłem i chyba będę żałował bo po 2 godzinach roboty najpierw przestał obracać się maszt potem pług przestał reagować i na koniec łapy, poczytałem w internecie że objawy wskazują na pompę ( a przecież nowa) no ale rozebrałem i rzeczywiście okazało się że "panewki" na tych wałkach które się tam kręcą miały spore wyżłobienia , kupiłem drugą pompę założyłem , zlałem stary olej wypłukałem zbiornik bo poprzedni był czarny jak smoła i zalałem świeży cc 40 Taki mi zalecił Pan w sklepie , poskładałem wszystko do kupy i odpaliłem ,maszt się obracał łapy się rozkładały i składały tylko pług nie reagował wykręciłem ten zaworek do regulacji (przy rozdzielaczu) i wymieniłem oring na zaworze przelewowym (jakiś dopasowałem nie był idealny ale jedyny jaki pasował w sklepie), i znowu poskładałem odpaliłem pojechałem do siebie na budowę bo po to ją kupiłem i po 2 godzinach znowu to samo najpierw obrót wieży potem pług i łapy też tylko opadały... i moje też już opadają bo mam trochę pracy przy budowie a maszyna stoi i nie wiem co tam może być nie tak może ktoś podrzuci jakiś pomysł ? namiar na jakiegoś mechanika z dolnego śląska ?

Jopek1987
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Maj 2019 18:43

Maszyna: jeszcze nie mam

Firma: gypro


Reklama

simmet

prośba o pomoc z hydrauliką

Postprzez Tomasz-51 » 16 Maj 2019 16:43

Może masz już wypłukany rozdzielacz to jest jednak wiekowa maszyna, a i materiały i dokładność były inne.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


prośba o pomoc z hydrauliką

Postprzez Jopek1987 » 17 Maj 2019 20:42

dzisiaj odkryłem że w zaworku przelewowym w przednim rozdzielaczu zbiera się straszny syf (jakieś kawałki gumek niebieskich i fragmenty oringów) po wyczyszczeniu i przedmuchaniu przez jakiś czas działa , trochę cieknie silownik od zamykania łyżki jest opcja że fragmenty uszczelnień tego siłownika wpadają do obiegu oleju hydraulicznego bo w zbiorniku nie zauważyłem żadnych filtrów a chyba powinny być !?

Jopek1987
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Maj 2019 18:43

Maszyna: jeszcze nie mam

Firma: gypro


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej