wibako

Mf 50d zgasł i nie odpala

Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez arcadio78 » 14 Cze 2019 21:03

Witam.
Dzisiaj mój Mf50d z silnikiem perkins A4 236 zgasł i już nie chce odpalić.
Miałem go na niskich obrotach i po ruszeniu ramieniem zadusił się i po tym już nie chce zapalić. Kręci ale żaden dym z tłumika nie leci. Ogólnie wcześniej też nie kopcił bo silnik jest jak żyleta.
Myślałem że skończyło się paliwo bo trochę na pochyle byłem ale po dolaniu i podpompowaniu dalej nie odpala.Odpowietrzniki pompy paliwa sprawdziłem oba leją paliwo, na wtryskach popusciłem śrubę i też leci paliwo,czy pompka paliwa mogła padnąć? w sumie jak ręcznie pompowalem to tak trochę słabo pompuje. Jakby chwilę pompowała a po chwili nie słyszę żeby przelewała do zbiornika.
Dodam że parę godzin wcześniej przy pracy tylnią łyżką gdy tłok dochodził do końca to dławiło mi silnik, nawet podpory dławiły silnik i parę razy mi zgasł. Po przerwie obiadowej wsiadłem i jakby ręką odjął objaw ten ustał.

Ma może ktoś jakiś pomysł co to może być? Proszę o informację. Z góry dziękuję.

arcadio78
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Cze 2019 20:43

Maszyna: Mf 50d

Firma: Marico


Reklama

simmet

Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez Tomasz-51 » 14 Cze 2019 21:19

Sprubój na plaku lub delikatnie na samostarcie wysokie temperatury starym sprzętom nie służą mi wczoraj padł pół roczny aku i w sklepie powiedzieli że rozsadziło cele stary poszedł na gwarancji ale trzeba było kupić nowy żeby maszyna nie stała. Perkinsy są ciężkie do odpowietrzenia.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Re: Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez lukasz92 » 14 Cze 2019 22:03

Objawy mogą wskazywać na pompkę wstępną, ale to niekoniecznie musi być to. Jak często kolega wymienia filtr paliwa ? Wbrew pozorom przez zatkane filtry też ubywa mocy bo układ nie ma takiego przepływu jak powinien. Jaka tam jest pompka wstępna. Jakąś fotkę można ? I pompy wtryskowej też :)

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez arcadio78 » 14 Cze 2019 22:30

Zdjęcie pompki paliwa.
Załączniki
20190614_175015.jpg

arcadio78
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Cze 2019 20:43

Maszyna: Mf 50d

Firma: Marico


Re: Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez lukasz92 » 14 Cze 2019 23:12

Zobacz czy nie przybywa oleju w misce przez pompke. Szybko sprawdzisz bo szabelką i będzie wiadomo. Jak olej jest ok to odkrec rurkę na pompie wtryskowej ktora idzie od filtra i podpompuj ręcznie i zakrec rozrusznikiem i zobacz czy paliwo idzie czy lewdo co lub wcale. Jeśli nie idzie lub ledwo co spróbuj przedmuchać pokolei rurki węże do samego baku może coś przytyka. Jak będzie szło paliwo to odpowietrz dobrze pompę wtryskowa tam jest chyba 2 srubki na dole i nieco wyżej. Najpierw ta na dole odkrec i pompuje aż paliwo pójdzie, zakrec i to samo z ta górna. Potem możesz poluzować wszystkie rurki przy wytryskach i pokręcić aż pójdzie paliwo ( musi dobrze tryskać), zakrecasz rurki i ma palić nie bata ;) jak nie to pomyślimy nad czymś innym. No i filtr paliwa też pasuje wymienić jak dawno nie był ruszamy. 90% przypadków to właśnie nie wymianianie filtru paliwa

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Mf 50d zgasł i nie odpala

Postprzez arcadio78 » 15 Cze 2019 15:54

Ok. Zrobione. Wymieniony filtr paliwa. Po wymianie filtra i odpowietrzeniu dalej nie chciał odpalić. Chwycił na chwilę i zgasł. Wymieniłem pompkę paliwa za 74zł i po drugim razie załapał i śmiga.

Dzięki za pomoc. Przy odpowietrzaniu pompy przydały się instrukcje kolegi wyżej.
Pozdrawiam

arcadio78
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Cze 2019 20:43

Maszyna: Mf 50d

Firma: Marico


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej