wibako

Massey Ferguson 50B brak wysokich obrotów

Massey Ferguson 50B brak wysokich obrotów

Postprzez m@rio » 26 Lip 2019 07:58

Od jakiegoś czasu giną mi wysokie obroty w MF 50B. Silnik to 4 cylindrowy Perkins A4.236 z wtryskiem bezpośrednim a skrzynia reversomatic. Pali na dotyk.

Myślę, że to problem tylko wysokich obrotów gdyż jest tak samo jak jadę do przodu czy do tyłu oraz na postoju jak kopię. Jak tylko złapie obroty to wszystko wraca do normy. Jak zgaśnie lub zgaszę i ponownie zapalę z rozrusznika to wysokie obroty na chwile wracają na 5-10sekund. Nie mogę też ich podnieść na postoju tą wajchą przy fotelu, co normalnie działało. Dzieje się tak po rozgrzaniu jak trochę popracowałem. Sprawdzę jeszcze na zimnej koparce.

Może to problem filtrów? Myślę, że powinienem od tego zacząć bo mam ją parę latek i nie wymieniałem (u mnie mało pracuje może kilka dni w roku) a poprzedni właściciel nie wiem kiedy wymieniał. To cięgno od wajchy przy fotelu też zobaczę może coś blokuje.

Chciałbym się przygotować i skompletować do wymiany.
Ile tam jest tych filtrów?
Na pewno powietrza i chyba dwa paliwa. (pisze z pamięci nie jestem przy maszynie)
Powietrza to chyba gdzieś w okolicach chłodnicy. No i jest ten grzybek na masce czy to też jakiś filtr wstępny? Na co zwrócić uwagę przy wymianie. Czy paliwowe to się tylko wkłady wymienia, zalewać je ON? Odpali potem bez problemu?
wszelkie uwagi mile widziane.

Czy można prosić o jakieś linki/ parametry co musze kupić z tych filtrów?

-- Śro Lip 24, 2019 11:36 am --

Więc na zimnym tak samo jest jak na ciepłym silniku.
Przyjrzałem się tym filtrom i znalazłem:
dwa od paliwa
IMG_230719_172532.jpg

jeden od oleju silnika obok niego jest jeszcze jakiś
IMG_230719_172632.jpg

jeden od hydrauliki
IMG_230719_172620.jpg

no i od powietrza jeden, chyba, że w tym grzybku jest jakiś.
IMG_230719_173322.jpg

IMG_230719_173335.jpg


-- Pią Lip 26, 2019 6:58 am --

Filtr oleju już rozszyfrowałem - pasuje Sędziszów PP873 lub filtron OP 563/1. Ja założyłem filtrona akurat był w sklepie.

Z powietrza jakoś sobie poradzę muszę zdemontować.

Poradźcie tylko z tymi dwoma filtrami do paliwa bo w każdym katalogu co tu patrzę z forum co jest podklejone inaczej pokazuje.
Podrzuci ktoś jakie należy kupić filtry paliwa.

m@rio
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 08 Mar 2012 11:27
  • Miejscowość: mazowieckie

Maszyna: MF 50B


Reklama

simmet

Re: Massey Ferguson 50B brak wysokich obrotów

Postprzez lukasz92 » 31 Lip 2019 21:37

Filtr paliwa to wp413x (https://pzlsedziszow.pl/katalogonline/i ... ?typ=45286) Musisz potem odpowietrzyć bo jak będzie powietrze to nie odpalisz. Perkins musi być dobrze odpowietrzony.

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Massey Ferguson 50B brak wysokich obrotów

Postprzez m@rio » 09 Sie 2019 07:37

Z tym odpowietrzeniem to sam doszedłem bo wymieniłem przed twoim postem.
Dzięki trafna uwaga. Po wymianie pierwszego filtra od pompki nie musiałem odpowietrzać. Po wymianie drugiego już tak.

Patent na odpowietrzanie mam taki. Jak trzeba to za drugim filtrem luzuje przewód i odpowietrzam, potem idąc dalej po przewodzie zasilającym na pompie a następnie przy wtryskiwaczu (pierwszym od kabiny). Mi to wystarcza-odpala. Być może trzeba wszystkie nakrętki po kolei luzować 17stką i odpowietrzać.
Generalnie zasada jest taka: od punktu zapowietrzenia idziemy po kolei wzdłuż przewodu zasilającego w paliwo do wtrysków. Na powrotnym nie ma potrzeby po odpaleniu sam się odpowietrzy jeśli trzeba.

Kilka razy skończyło mi się paliwo i mi wystarcza odpowietrzyć na wejściu do pompy-zakręcić przewód i następnie poluzować na pierwszym od kabiny wtryskiwaczu. Potem zakręcić na poluzowanej nakrętce rozrusznikiem i powinien zaskoczyć (lub pompować pompką jak kto woli). Zgasić i dokręcić bo pluje paliwem.

Co do filtrów napiszę - może komuś się przyda jaki zestaw pasuje.
Filtry paliwa – Filtron PM819 lub Sędziszów WP413X
Filtr oleju – Filtron OP 563/1 lub Sędziszów PP873
Filtr powietrza – Donaldson P136390, HIFI FILTER SA10442, MANN C 12114, WIX 42505 , SA10442 ł


Powymieniałem wszystkie przy okazji. Problem był z gaśnięciem i obrotami przez filtry paliwowe. Po wymianie śmiga aż miło.
Tak jak przeczuwałem od tego należało zacząć.
Problem rozwiązany.

m@rio
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 08 Mar 2012 11:27
  • Miejscowość: mazowieckie

Maszyna: MF 50B


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej