wibako

Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez spidi40 » 14 Cze 2020 23:22

Marka i model maszyny: FERMEC 965
Rok produkcji: 2000

Witam

Mój post nie jest krótki, ale warto przeczytać dal tych co posiadają FERMEC 965

W zeszłym roku kupiłem koparko-ładowarkę Fermec 965

Pierwsza awaria to brak reakcji na Joysticki - przyczyna padnięta płyta od przekaźników i bezpieczników oraz ogólny bałagan w kablach.

Po naprawie tego, maszyna popracowała chwilę i znowu brak reakcji na Joysticki.

Fermec trafił do autoryzowanego serwisu

Diagnoza; padnięty górny komputer, który już nie jest dostępny w sprzedaży.

Propozycja rozwiązania problemu: Przerobienie całego układu sterowania na przekaźnikach, w tym celu trzeba kupić 2 nowe joystiki analogowe.

Wady tego rozwiązania, to tylko podstawowa funkcjonalność przedniej łyżki i tylnego ramienia oraz brak skrętu tylnej osi.

Koszt takiej operacji to około 16 tys PLN ( 900 € netto joystick + inne rzeczy + robocizna )

Zgodziłem się.

Rozmawiając z firmą w której miałem nowe joysticki kupić, firma zdeklarowała się że dobiorą nowy sterownik i napiszą oprogramowanie.

Koszt operacji to około 5 tys PLN

Wybrali nowy sternik, napisali oprogramowanie.

Montaż sterownika w miejsce tego co jest pod ramą, ale nowy sterownik zastąpił i górny i dolny jako jeden.

Wpięcie nowego sterownika przez przejściówki w stare złącza, także instalacja nie musiała być przerabiana ani cięta.

Dodatkowo wyprowadzone złącze RS 232 z 2 diodami ( zielona i czerwona ) które służy do wpięcia komputera diagnostycznego celem diagnostyki i kalibracji

Dioda Zielona - ciągle świeci sterownik pracuje prawidłowa, jak mruga to zaczyna mrugać czerwona

Dioda Czerwona - jak nie świeci to ok, jak mruga, to ilość mrugnięć określa kod błędu, który z listy odczytuję

Teraz wszystkie funkcje w maszynie działają łącznie z pływającą łyżką i inne, oraz skręt obu osi we wszystkich trybach działa, łącznie z krabem.

Maszyna w 100 % działa ze wszystkimi funkcjami.

Jeśli, ktoś jest zainteresowany przywróceniem swojego Fermeca do 100 % sprawności to piszcie na priva.

Więcej szczegółów nie mogłem podać, bo musiały by paść nazwy konkretnych firm i mógł bym być posądzony o reklamę

spidi40
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 Lut 2019 13:37

Maszyna: Fermec 965

Firma: własna firma


Reklama

simmet

Re: Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez qugucik » 09 Wrz 2021 19:55

Witam
Czy mógłbyś podać namiary na formę od sterownika do Fermeca 965, mam podobny problem do Twojej maszyny - brak reakcji na joysticki. Maszyna odpala, stopy chodzą,ramiona nie reagują.
Dziękuję
Grzegorz

qugucik
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Wrz 2021 19:51

Maszyna: Fermec 965

Firma: Green Sun


Re: Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez pawell91 » 13 Mar 2022 12:48

Witam tez mam problem z brakiem reakcji na joystick czy mógł bym prosić o informacje na priv?

pawell91
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Mar 2022 12:45

Maszyna: Case 595sle

Firma: gospodarstwo


Re: Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez Marek Markop » 06 Lip 2022 15:27

Witam
Jestem również posiadaczem fermeca
Moja usterka polega na tym że w zimnej maszynie wszystko działa ok .
Po jakimś czasie pracy łyżka przednia nie równa poziomu i nie pracuje płynnie a AWS wydaję się pracować z opóźnieniem.
Komputer piszczy dwa razy niestety nie wiem co to oznacza.
Jeśli możesz podeślij proszę namiary na tą firmę na marekkiler@interia.pl z góry dziękuję i pozdrawiam

Marek Markop
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Lip 2022 15:20

Maszyna: Fermec 965

Firma: MAR KOP


Re: Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez FU RED » 02 Paź 2022 14:49

Witam, ma identyczny problem, brak reakcji na joysticki,załączanie hydrauliki przedniej i tylnej nie reaguje. Poproszę o namiary na ową firmę.

FU RED
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Paź 2022 09:11

Maszyna: Fermec 965 2001

Firma: F.U. RED


Re: Drugie życie Fermec 965 - padnięty górny komputer

Postprzez qugucik » 04 Paź 2022 17:03

qugucik
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Wrz 2021 19:51

Maszyna: Fermec 965

Firma: Green Sun


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej