wibako

Terex 860sx Pompa paliwa/hydraulika spowolniona

Terex 860sx Pompa paliwa/hydraulika spowolniona

Postprzez Czarny84 » 18 Kwi 2021 17:19

Marka i model maszyny: Terex 860sx
Rok produkcji: 2011

Witam szanowne grono użytkowników

Stałem się posiadaczem koparko-ładowarki jakieś 2 lata temu (Terex 860sx) 2011 i tak sobie pracowałem do dnia wczorajszego.
Wywalilo mi bezpiecznik od pompy paliwa 20A /miał być 7,5A (więc nasi tu byli) zadymiło się(z prawej strony konsoli) maszyna stop.
1 sugestia wymieniony bezpiecznik na prawidłowy maszyno poprzebierała al odpaliła chodzi równo jakieś 890/900obr.
Problem pojawił się ponieważ zapaliły mi się kontrolki ciśnienie oleju silnik/zapchany filtr hydraulika/ i pomruguje wysoka temp.cieczy chodzącej mimo zimnego silnika, najgorsze jest to że załączył się "żółw" prawy pulpit i hydraulika chodzi powolnie przód jak i tył i nie idzie tego rozłączyć przyciskiem z prawej strony konsoli
Nadmienie że wykonałełem wymianę filtra hydrauliki(dzisiaj) nic to jednak nie pomogło (kontrolka cały czas się pali)
Zmostkowałem czujnik ciśnienia oleju przy filtrze "0" reakcji Olej silnik jest (odpowiedni stan)
Czy to możliwe żeby pompa paliwa narobiła tyle bałaganu? (jest elektryczna po zapłonie pompuje) mam już na zmianę nową ale też nie chce się pchać w koszta
Czy ktoś z Was miałby jakieś pomysły?
Przychodzi mi najgorsze że mogł paść komputer (o ile jest) lub plytka albo popaliły/przetarły się przewody i robią tyle bałaganu.
Jak zwykle sezon w trakcie i cuda sie dzieją.

Czarny84
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Kwi 2021 16:22

Maszyna: Terex 860SX 2011r.

Firma: ...


Reklama

simmet

Terex 860sx Pompa paliwa/hydraulika spowolniona

Postprzez TEHO » 23 Kwi 2021 10:55

WiTAM
"Nadmienie że wykonałełem wymianę filtra hydrauliki"
Który numer, który producent filtrów? jest złym filtrem, to jest duże problemy!!!

Filtr może spowodować spadek ciśnienia w układzie, jeśli filtr jest niewłaściwy lub złej jakości
Na przykład zamiast materiałów syntetycznych mogliby sprzedawać papier. itp.

TEHO
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Kwi 2021 19:13
  • Miejscowość: Józefosław

Maszyna: l200

Firma: FILTEH


Re: Terex 860sx Pompa paliwa/hydraulika spowolniona

Postprzez Czarny84 » 26 Kwi 2021 18:51

wiesz co nie miałem wcześniej problemów filtrami te sam dzisiaj diagnoza po obdzwonieniu kilku diagnostów okazyjne się że przyczynną na 90% jest elektryka która robi zwarcie wstepnie zdiagnozowany problem ... serwisy 500 dojazd + 190netto/h pracy + nocleg 350 :)
udało mi się to ominąć elektryk(miejscowy) da sobie rade walczymy ale w dobrym kierunku opiszę jak się temat skończy może komuś pomożemy z podonbym problemem
z przygasajac maszyna tez miałe problem wiec podpowiem miala byc usterk pompy wtryskiwaczy a skonczyło sie na filtrach

-- 26 Kwi 2021 18:51 --

Temat rozwiązany główna wiązka z kablami z prawej strony kabiny patrząc od dołu przytarła się dziwne że maszyna się jeszcze nie zapaliła ... 2 kable prawie kompletnie bez izolacji a ok 6 zespawanych ze sobą.
Problem rozwiązany.

Czarny84
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Kwi 2021 16:22

Maszyna: Terex 860SX 2011r.

Firma: ...


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej