wibako

FERMEC 860 2003 Luzy na tylnych kołach

FERMEC 860 2003 Luzy na tylnych kołach

Postprzez Swirus » 27 Maj 2021 08:14

Marka i model maszyny: Fermec 860
Rok produkcji: 2003

Witam Wszystkich

Jestem nowy i zielony także wybaczcie za brak wiedzy.

Niedawno kupiłem ten sprzęt i własnie chce go doprowadzić do prawidłowego stanu..otóż w moim fermecu 860 po podniesieniu koparki na podpory po obydwu stronach na tylnych kołach występują luzy ( z jednej i drugiej strony takie same) tzn. jak ruszę u góry kołem, to koło odchodzi od osi pionowej na samym końcu(u góry koła) około 0,5-1 cm .
Przy jeździe na sucho nie slychać żadnych szumów ani stuków, co prawda jeszcze nie byłem nią na żadnej robocie więc nie wiem dokładnie jak sie zachowuje podczas normalnej pracy.
Nie wiem jakie mam w niej łożyska,jeszcze tego nie rozbierałem bo pierwsze chcę spytać was o poradę bo słyszałem że w niektórych koparkach mogą być małe luzy jak na 17 letnią koparkę ,a w niektórych nie, (kwestia rodzaju łożysk -jak się nie myle?) Czy mogę jeździć na takich luzach i sprawdzić czy nie robią się wieksze czy nie warto ryzykować i rozbierać to i zobaczyć co się dzieje?

Kwestia rozbierania-pytanie? W fermecu 860 aby rozwiązać ten problem trzeba będzie zdjąć most czy wystarczy odkręcić koło +piastę i dostane się tam żeby sprawdzić skąd ten luz ?

Z góry dzięki za pomoc

Swirus
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Maj 2021 21:34

Maszyna: Fermec 860

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej