wibako

czy koparko ladowrke nalezy rejestrowac//

czy koparko ladowrke nalezy rejestrowac//

Postprzez karol radom » 06 Gru 2006 20:37

KUPILEM KOPARKO LADOWARKE W HOLANDII CZY KTOS WIE JAK J ZAREJESTROWAC,CZY JESYT TO MSZYNA WOLNOBIERZNA I NIE WYMAGA REJESTRCJAA,CZY TAKA MASZYNA MUSI PRZEJSC JAKIS PRZEGLAD JAK TK TO GDZIE GO ZROBIC

Nie pisz z włączonym CapsLock'iem, ponieważ oznacza to krzyk i staraj się pisać poprawna polszczyzną.
Ostatnio edytowany przez karol radom 06 Gru 2006 22:09, edytowano w sumie 2 razy

karol radom
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Gru 2006 20:28
  • Miejscowość: radom

Reklama

simmet

Postprzez wezeer » 07 Gru 2006 00:00

Z tego co sie orientuje maszyna musi miec z tyłu trójkąt maszyny wolnobieżnej oraz naklejke 25 km/h i wtedy jest tom aszyna wolnobieżna czyli OC za115 zł + oczywiście kogut : )

95 % koparko-ładowarek jest jako masyzny woplnobieżne jedynie masz posiadające prędkościomierz mogą być uważane jako pojazdy. Ale niewiem czy to sie oplaca bo wtedy maszyna ma przeglady jak normalny samochod czyli co rok płaisz OC ja za pojazd z silnikiem ( 4 l ??) czuli nie juz 115 zł a 1000 zł ?? wiec lepiej przystosować jeżeli nie był jako pojazd wolno bieżny, Najlepiej powinni Tobie pwiedzieć uludziki z Urzedu komunikacji w towim regionie :) ale wszytko bież na pismie od nich :)


Pozdrawiam
A kuku
--------------------
Zapraszam do kupienia maszyn u mnie :>
Eurocomach, ECM, ATMOS CHRAST, LIUGONG, używane, po odbudowie
Technical Master
http://www.technicalmaster.pl
603 66 28 66

wezeer
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Lis 2006 11:04
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Eurocomach, ATMOS

Firma: Technical Master


Postprzez rudesmen » 07 Gru 2006 00:05

Witam
niedawno miałem "wypadek", policjant wziął tylko prawo jazdy i OC i o nic więcej nie pytał, naklejkę miałem, ale trójkątu nie.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez SITEMASTER » 07 Gru 2006 17:31

Apropo jazdy z kogutem. Trzeba go zawsze używać czy tylko ja pracujemy na drodze ?

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Waldemar » 11 Gru 2006 19:56

Generalnie czarna magia jest z tymi rejestracjami:
Ja mam Fadrome i nie mam rejestracji, znajomy ma kupil i miał normalny dowód!!
Juz miałem stłuczke miałem OC za (115zł ) i było ok..!!

Mam tez STARa 266 (koparke) K-407B i kurcze nikt nie wie czy ma ona miec przeglad UDT..!!
Bo koparki nie musza a taka sama na samochodzie?? Ktos wie??

Wogle bajzel jest z tym gliarze nic nie wiedza, na przegladach gadaja jak chca raz ta raz tak, w wydziale komunikacji jak zaczyna dyskutowac z kobieta ze kopara na samochodzie to gały wywala, a jak co do czego przyjdzie z wypadkiem to prawko kazdy sobie rozpatruje jak chce!!

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez agil » 14 Sty 2007 12:47

Apropo jazdy z kogutem to jezeli jedzie sie po drogach publicznych no czyli kazdych u nas powinien byc wlaczony tak mi kiedys jakis gliniarz powierdzial, a z tym UDT na koparki to chyba nie potrzeba bo z tego co sobie przypominam zaden UDS nie mial numerów UDT , Urzad Dozoru Technicznego dotyczy bodajze dzwigów i urządzeń dzwigówych, a tak na chlopski rozum to jezeli koparka na samochodzie musiala by miec przeglad UDT to normalna koparka tez , koparka to jest koparka i nie wazne na czym bedzie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Waldemar » 14 Sty 2007 16:35

Zeby to było na chłopski rozum to było by po temacie ale w POLSCE nic nie ma na chłopski rozum i albo sie slizgasz, albo jezdzis i niewiesz czy źle albo płacisz bo musisz za rejestracje, albo płacisz a nie musisz lejestrowac i tu jest problem!! Raczej problem pojawia sie jak np cos sie stanie i cie sady ciagaja!! Tobie sie zdawało ze było ok a tu nie jest OK.
No w lato koparka przejechała człowieka(tup na miejscu) na budowie i cud ze koparka nowa i wszystko ok było... ale tak tylko cos miej nie dopiete to wyrok murowany + kosmiczne odszkodowania!!

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez Waaasssuuuppp » 28 Lut 2007 16:53

Koparki nie podlegają w polsce obowiazkowi rejstracji sa traktowane jako maszyny wolnobierzne , nie trzeba ich rejstrować istnieje jednak taka możliwość wiąze sie to z masa papierkowej roboty i oczywiscie odstaniem swojego w kolejkach .
Po co samemu stwarzać sobie problemy ????? :wall:

Waaasssuuuppp
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 28 Lut 2007 09:58
  • Miejscowość: Warszawa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej