wibako

Remont skrzyni clark

Remont skrzyni clark

Postprzez mechanior » 04 Kwi 2013 23:12

Prim Parts
zaczynasz być irytujący
dużo reklamy a mało konkretów
o tym co napisałeś wiedziałeś już dawno albo ktoś ci powiedział dopiero teraz
w pierwszym przypadku to po prostu celowe działanie aby ktoś nie dał sobie rady z diagnostyką
poczekałeś aż facet rozpruje maszynę a teraz zgrywasz mądralę, w drugim jest jeszcze gorzej bo udajesz że coś wiesz...
generalnie skoro chwalisz się że naprawiasz WSZYSTKIE skrzynie to masz chyba jakąś dokumentację więc powinieneś pomóc koledze przynajmniej ją wysyłając jeżeli nie publikując fragmenty w temacie

w jednym masz rację, powinno się wykonać diagnostykę na maszynie
dodam że robi się to zanim się coś rozbierze, teraz będzie trudno cokolwiek znaleźć skoro najbardziej oczywiste i poznawalne uszkodzenia nie występują

daimon
masz identyczną skrzynię jak pokazana na zdjęciu tylko 3 biegową (do wózków widłowych) dlatego cewek jest mniej, ta konstrukcja jest wykorzystywana przez CLARKa i DANA/SPICER
tarcze masz OK, od razu widać jeśli są przypalone przez zbyt niskie ciśnienie czyli małą siłę na tłokach sprzęgieł, uszczelnienia warto oczywiście sprawdzić, wymaga to odrobinę wprawy i przygotowania, ściągnięcie zabezpieczeń na sprężynach talerzowych wygląda na skomplikowane ale nie jest
szukaj w obudowie jakichkolwiek śmieci, odłamków, fragmentów uszczelnień i metalu

sprawdź uszczelki pomiędzy obudową zmiennika, płytą zaworów a skrzynią, czasem tamtędy ucieka ciśnienie pomiędzy kanałami
zamieść zdjęcia swojej skrzyni w temacie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Remont skrzyni clark

Postprzez PrimParts » 05 Kwi 2013 06:40

Panie mechanior czy ja kazałem koledze wyciagac przekładnie ,naspisałem wczesniej ze trzeba wykonac diagnostyke przekładni na maszynie.A nie chwalac sie to naprawialem takie przekładnie i inne w fabryce producenta przekładni w Belgi ,a nie ze mi ktos to powiedział.

Pozdrawiam

PrimParts
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 18:12

Remont skrzyni clark

Postprzez daimon2 » 05 Kwi 2013 16:16

dziękuję. Wiele już się wyjaśniło. przyczyną mogło być za małe ciśnienie na zmienniku. przy zakupie części przydał by się pewni kod tej skrzyni jeśli ktoś się pozna to proszę napisać w zamian za dożywotnia wdzięczność :)

daimon2
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Mar 2013 21:43

Maszyna: ostrowek k162
WARYŃSKI 726a


Remont skrzyni clark

Postprzez daimon2 » 05 Kwi 2013 16:58

Image

Image

Image

Image

Image

na tej ostatniej fotce jest element z uszkodzonym oringem o którym pisałem wcześniej
Image
Ostatnio edytowany przez daimon2, 05 Kwi 2013 18:18, edytowano w sumie 1 raz

daimon2
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Mar 2013 21:43

Maszyna: ostrowek k162
WARYŃSKI 726a


Remont skrzyni clark

Postprzez PrimParts » 05 Kwi 2013 17:32

Kolego model przekładni 1106T12461-14 Clark-HurthJeżeli potrzebujesz katalog podesle na meila.

Pozdrawiam

PrimParts
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 18:12

Remont skrzyni clark

Postprzez daimon2 » 05 Kwi 2013 18:23

katalog byłby przydatny przy składaniu i łatwiej będzie mi kopic czesci

daimon2
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Mar 2013 21:43

Maszyna: ostrowek k162
WARYŃSKI 726a


Re: Remont skrzyni clark

Postprzez PrimParts » 05 Kwi 2013 22:20

Katalog na meilu

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez PrimParts, 05 Kwi 2013 22:35, edytowano w sumie 1 raz

PrimParts
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 18:12

Remont skrzyni clark

Postprzez mechanior » 05 Kwi 2013 22:26

ZADZIAŁAŁO! :twisted:

gdybyś zaczął od zdjęć skrzyni to pewnie już by było dawno po kłopocie, teraz jestem już na 100% pewien co to jest za model, mam dokumentację , moim zdaniem ciśnienie na zmienniku nie ma nic wspólnego z objawami które opisałeś, jeśli pierścień dystrybutora jest pęknięty to należało by go wymienić
jakie części potrzebujesz? tarcze i uszczelniacze tłoków mam na półce, nie wiem jak z uszczelkami bo robiłem ostatnio taką skrzynię więc możliwe że wyszły... ale mam kilku znajomych co mają zawsze jakieś części
kompletny opis demontażu i montażu oraz parametry też mam (do czterobiegowej) ale po angielsku, zresztą jest to proste jak drut sądzę że jak już doszedłeś tak daleko to dasz radę bez specjalnej pomocy
w razie pytań pisz w temacie

przejrzyj dokładnie uszczelki przy kanałach płyty zaworowej, sprawdź wszystkie sprężyny talerzowe tłoków sprzęgieł bo lubią pękać, pod filtrem oleju powinieneś mieć dwa podłużne regulatory hydrauliczne, na ich końcach mają być oringi, sprawdź szczelność osadzenia smoka
wyjmij wszystkie elektrozawory i przejrzyj, sprawdź czy się nie zacinają, czy mają uszczelnienia, sprawdź działanie cewek (czy przyciągają metal po zasileniu prądem)

pozostaje kwestia zmiennika, jako że nasze porady są tak dobre jak wasze opisy problemów to niestety nie mogę na 100% potwierdzić czy jest on sprawny, wiem że jest cholernie drogi więc jego wymiana na pałę bez bezpośrednich wskazań nie wchodzi w ogóle w rachubę
skoki w przenoszeniu momentu, szarpanie, wskazywały by jednak (jak napisał kolega PRIM PARTS) na elektrykę
natomiast słaby bieg 3ci to najwyraźniej spadek ciśnienia w układzie (który nie wyklucza elektryki)
jak nie znajdziesz jakichś bezpośrednich przesłanek - uszkodzenia mechaniczne, odnalezione fragmenty uszkodzonych elementów, dziury, złamania, braki itp... - to składaj z powrotem i do maszyny
potem wykonamy pomiary ciśnienia
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Remont skrzyni clark

Postprzez daimon2 » 15 Kwi 2013 20:38

Skrzynia zamontowana. Jest duza poprawa. Dziekuje wszystkim za pomoc. Usterka tkwila w nieszczelnosci elementu przedstawionego na ostatniej fotce.

daimon2
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 Mar 2013 21:43

Maszyna: ostrowek k162
WARYŃSKI 726a


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej