wibako

komatsu ???

komatsu ???

Postprzez kris » 25 Gru 2006 20:36

witam wszystkich - nowy :)
potrzebowalbym dowiedziec sie czy warto zakupic komatsu 1999r 93 lub 97 r2 godziny wypracowane wiecie jak jest powiedzmy miedzy 7 a 9 tys/h
ogolnie wiem na co zwrocic uwage przy kupnie ale chetnie skorzystam z podpowiedzi
- napewno powinienem sie okreslic do czego bede uzywał powyzszej maszyny ale naprawde nie wiem raczej jakies lekkie prace (tak mi sie wydaje a co sie trafi zobaczymy)
maszyna ktora ogladalem nie ma widel i lekko poci sie pompa wody (ma kosztowac 100 tys. brutto) widły dokupie i pompe zrobie....
jesli ktos mial jakies doczynienia z leasingiem to chetnie cos sie dowiem ..
(jak to realnie wychodzi , jakiej firmy unikac , a jakiej nie ) :?:

mozna na priv - sirkris5@tlen.pl ,zeby nie zasmiecac forum.. dzieki i pozdrawiam wszystkich.. :D

No ok a co proponujecie do 100 w takim razie ?????????? :cry: :idea:
ps. hmm znam dwie komatsu u kolegi pracuja 1,5 roku i nic w nich nie zdechło (własnie 99r i 00r ) moze mial farta...
Ostatnio edytowany przez kris, 26 Gru 2006 18:42, edytowano w sumie 1 raz

kris
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Gru 2006 20:12
  • Miejscowość: warszawa

Reklama

simmet

komatsu

Postprzez casik » 26 Gru 2006 17:25

daj sobie spokój z tym komatsu to maszyna dla firm co sraja kasa na serwisy co 2 dni a 8 tys mth to sampo mówi za siebie trzeba sprzedac maszyne.kiedys tez sie napalałem na to ale po wgłebieniu w temat odradzam

Awatar użytkownika
casik
Młodszy operator

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 31 Sty 2006 10:34
  • Miejscowość: JELENIA GORA

Postprzez agil » 26 Gru 2006 18:15

Ja tez odradzam zakup komatsu ze wzgledu na wspaniala japonska elektronike ktora niestety nie daje rady, a widzialem juz przypadki jak wlasciciele malo co plakali jak przyszlo zaplacic 16.000 za nowy komputer.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez kris » 20 Sty 2007 15:53

no i wiadomo wiecej po miesiacu sledzenia i pytania :
- mianowicie wychodzi na to ze 93 r2 nie posiada zadnej skomplikowanej elektroniki i nie jest problematyczna (skrzynia biegow pol automatyczna) nie zanotowalem jakichs specjalnych wyciekow.

- model 97 jest troche bardziej skomplikowane i zdaza sie ze zmiennik momentu ulega uszkodzeniu w 3szt na 10szt. (skrzynia pelny automat) wychodzi na to ze model 97 jest bardziej dynamiczny i mocniejsz od 93 (dziwne)
w jednej 97 przepuszczal rozdzielacz (opadal glowny silownik tyl)

w mojej ankiecie bralo udzial 10szt z czego na 3szt (ludzie narzekali) a 7 bylo zadowolonych osob.

ps. w 4 szt zauwazylem ze ludzie spawali osprzet ladowarkowy (ramie glowne przy kabinie)
w zadnej sztuce nie bylo problemu z ukladem hamulcowym (1 osoba nalala innego oleju niz trzeba i nie dzialaly hamulce.)

uwaga - przełaczniki przy kierownicy od swiatel i jazdy p/t sa delikatne łatwo je ulamac.

na jednej z budow widzialem nowego cata i operatora okolo 24 letniego mysle z obserwacji ze ten sprzet po 500-700 h bedzie zlomem ( ten operator byl wybitnym debilem) :crazy:

Zywotnosc sprzetu zalezy od inteligencji i umiejetnosci operatora (oraz serwisu) .

kris
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Gru 2006 20:12
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez SITEMASTER » 20 Sty 2007 17:44

kris napisał(a):na jednej z budow widzialem nowego cata i operatora okolo 24 letniego mysle z obserwacji ze ten sprzet po 500-700 h bedzie zlomem ( ten operator byl wybitnym debilem) .


Chyba nie przekreślasz z góry wszystkich 24 letnich operatorów. Ja widziałem 40 letniego i też debila.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez agil » 20 Sty 2007 19:08

hehehhe Site :D:D:D kolega nie chcial cie urazic poprostu jak ktos nie ma do tego smykalki to lepiej niech se naoszczy lopate. A bron boze SITE ja znam conajmniej 2 zajebistych 24 letnich operatorow Ciebie i jeszcze jednego. :P

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez wojart » 20 Sty 2007 20:56

to nie wiek decyduje czy ktoś jest dobrym operatorem ale wyobrażnia!
Jeśli ktoś niema wyobrażni w tym co robi to nic z tego niebędzie!
wojart

wojart
Młodszy operator

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 02 Lip 2006 09:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez superkoparki.pl » 04 Lut 2007 01:46

Wb 93 jest prostą i fajną maszyną. ALE 100 TYS BRUTTO z 99r???!!! To on jest kradziony czy ma taką straszną wadę, że ktoś chce go wypchnąć na siłę. 122 brutto to OKAZJA! Coś jest nie teges...

Awatar użytkownika
superkoparki.pl
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 01 Lut 2007 23:07
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez kris » 07 Lut 2007 06:18

co do operatorow to nie bedziemy sie rozwodzic sa rozni i tacy co pracuja 10 lat i sa do bani i tacy co po roku reprezentuja wysoki poziom (sam jestem mlody) i zalezy mi na zdobywaniu wiedzy .
jak mam czas to jezdze i podgladam lepszych od siebie a i zdaza sie cos zrobic za free zeby zlapac praktyki...

dokladnie 106 tys. z niska faktura
122 tys. z pelna faktura

a cos nie teges - brak widel.. (opony ponizej 50%)tak na oko :roll:
a i kopareczka od dobrego znajomego i znam jej droge zycia od poczatku............ :)

kris
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Gru 2006 20:12
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez superkoparki.pl » 07 Lut 2007 10:28

To jest wyjątkowa okazja, brać i nie wybrzydzać, widły mam za 3tys nówki z atestem, szęści do komatsu (nowe) też nie są problemem.

Awatar użytkownika
superkoparki.pl
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 01 Lut 2007 23:07
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez piter306 » 08 Lut 2007 22:36

Witam wszystkich, ja tu nowy :)

Co do WB 93, walczyłem tą gadziną 5,5 roku i dużo bym dał żeby znowu się do takiej przesiąść, do modelu tak z okolic 2000 roku. Może nie jest bez awaryjna ale jest bardzo fajna w "robocie". Case na którym obecnie pracuję to jest jak zesłanie na Syberię, katorga.

piter306
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 08 Lut 2007 22:26
  • Miejscowość: Myslovitz

Maszyna: Atlas, Terex, Case

Firma: To tu, to tam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej