wibako

KOBELCO

KOBELCO

Postprzez Łukasz » 19 Sty 2007 21:31

Co możecie powiedzieć o tych koparkach? Jest to firma japońska tak jak komatsu. Czy ktoś z was miał przyjemność na takiej pracować. Dowiadywałem się jaka jest cena takiej gąsienicówki Sk 210 kosztuje 95tys. euro czyli około 380tys zł :? wiec cena nie jest wysoka, posiadają silniki mitsubishi oraz 2 pompy nie wiem czy w innych koparkach też tak jest.

Podoba mi się kolor :D
Image
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Reklama

simmet

Postprzez Thompson » 19 Sty 2007 23:37

A są gdzieś serwisy u nas do tego ?

Awatar użytkownika
Thompson
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 12 Lis 2006 22:37
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez SITEMASTER » 20 Sty 2007 11:03

Z serwisami moze być ciężko, na pweno kilka w Polsce jest. Ale gdzie ? Widziałem Kobelco na budowie. Szczególnie się jej nie przygladałem, pracowała jak większość koparek. Skoro jest Japońska jak Komatsu to pewnie elektroniki też sporo tam naładowali. I tu jest ten mankament.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez agil » 20 Sty 2007 19:06

Ja sie tam na koparkach nie znam wogole ale kolor mi sie tez podoba :):P
Ostatnio edytowany przez agil, 20 Sty 2007 22:05, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Zettelmeyer » 20 Sty 2007 21:03

Serwis prawdopodobnie ma HKL, według mnie kobelco jest słabsze konstrukcyjnie od pozostałych maszyn, cienkie ramie w porównaniu do JCB czy CAT'a, a co do tego że to japońska maszyna to nie jestem pewien, mi coś sie wydaje (a wydaje mi sie z tąd że gdzieś o tym czytałem ale nie moge sobie przypomniec gdzie) że to jest maszyna amerykańska składana w japoni

Zettelmeyer
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 22 Paź 2006 09:07

Postprzez agil » 20 Sty 2007 22:04

Nie nie panowie KOBELCO na 1000% jest japonckie:) Ta firma istnieje jakos od 1930 roku i wtedy tez zrobili 1 linowa koparke elektryczna a potem to juz lecialo az do dnia dzisiejszego, zreszta oni nie tylko koparki robia bo robia tez walce dziwigi i tam inne ustrojstwo, ale nie zmienia faktu ze robia to japonczycy. Pozatym przeciez podwozia do gasienicowek wszyscy kupuja od KOBELCO nawet CAT bo KOBELCO robi najlepsze podwozia na swiecie.

P.S
A z tym serwisem w HKL-u to nie wiem bo obecny NEW HOLLAND to jest stary FIAT KOBELCO a nie Kobelco.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Cashpear » 22 Sty 2007 12:41

HKL ma na pewno serwis maszyn KOBELCO, w końcu używane do tej pory sprzedają.

A NEW HOLLAND to połączenie firm: O&K, KOBELCO, Fiat HITACHI, FIAT KOBELCO i NEW HOLLAND CONSTRUCTION.

Kobelco to prekursor w dziedzinie koparek gąsienicowych. Podwozia jak wspomniał kolega są najlepsze na świecie.

A maszyna może śmiało konkurować z innymi markami, nie ustępując konkurencji w niczym.

Pozdrawiam
Tanie i oryginalne części do JCB
505 453 969

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Łukasz » 01 Lut 2007 19:25

WITAM!!
W poniedzialek jade ogladac taka maszyne do Holandii, może ktos z was mosiada taką, czy jest ona awaryjna czy nie i jakie ma wady powiedzcie wszystko co wiecie o tej maszynie i oczywiscie kosztuje ona 140tys 2001r warto za niątyle zapłacic ?
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez kaminski123 » 12 Sie 2007 22:00

kobelco jest japonskie i maja silniki mitsubischi i cuminsa lepsze sa cuminsa z mitsubischi jest problem pracowalem na kobelco i jest lepsze szybsze mocniejsze itd od komatsu i cata oczywiscie cata skladanego w belgi w fabryce daewoo z serwisem jest slabo bo tylko HKL
Każda maszyna jest dobra jak się dba !!!

kaminski123
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 Lip 2007 21:23
  • Miejscowość: wawa

Postprzez gooroo30 » 13 Sie 2007 20:59

kaminski123 napisał(a):z serwisem jest slabo bo tylko HKL


Owszem ,HKL , ale oni raczej mają części do Fiat-Kobelco .
Będzie , naprawdę duży problem z częściami . Weź jakąś popularną w kraju markę .
JCB , CAT , CASE , KOMATSU ... Oprócz CAT-a to w sumie wszystko jedna liga cenowa ...
Wojtek

gooroo30
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 12 Sie 2007 17:09
  • Miejscowość: Grudziądz

Re: KOBELCO

Postprzez chrzancio » 30 Lip 2014 07:18

Marka Kobelco jest w 100% japońska. Silniki stosowane to mitsubishi które są bardzo dobre i bezawaryjne. W maszynie stosuję się hydraulike kawasaki która jest jedną z najlepszych na świecie. Serwisuje te maszyny od 7 lat. Zdążają się egzemplarze do których po 10 latach od nowości jedzie się na pierwszą awarie. Słaba konstrukcja? Nigdy nie widziałem nic pękniętego w kobelco. Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku gdzie montaż jest na najwyższym poziomie. Od 2003 do 2013 roku kobelco sprzedawało maszyny GĄSIENICOWE na EUROPĘ pod logiem New Holland
-Kobelco. Nie ma żadnego problemu z czesciami, serwisem czy regeneracją pomp.
Takie usługi świadczy http://www.Lizards.pl

chrzancio
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Lis 2009 20:47
  • Miejscowość: Warszawa, serwis

KOBELCO

Postprzez mechanior » 30 Lip 2014 08:51

1. Zobacz w jakim dziale piszesz
2. Odgrzewasz mocno śmierdzącego nieboszczyka, ten temat został zakończony 7 LAT TEMU!
3. Zamieszczanie linków jet generalnie zabronione!
5 lat jesteś na forum, to chyba wystarczy by zapoznać się z zasadami!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej