wibako

Problem z hydrauliką John Deere

Problem z hydrauliką John Deere

Postprzez Szyna23 » 24 Mar 2009 18:33

Witam wszystkich czy ktoś może mi pomóc,a mianowicie posiadam koparko-ladowarke John Deere 410D, posiada ona olej hydrauliczno-przekladniowy tzn nie ma osobnego zbiornika do hydrauliki. Problem polega na tym że od jakiegoś czasu po odpaleniu koparki strasznie wolno chodzi przednia i tylnia lycha co może byc przyczyną?? stan oleju jest w porządku, widać że pompa ciśnie bo mam maly wyciek w tyle, aha jeżeli się dobrze rozgrzeje to w miare jeszcze chodzi. Bardzo prosze o pomoc.
Ostatnio edytowany przez Szyna23, 24 Mar 2009 19:48, edytowano w sumie 1 raz

Szyna23
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Cze 2008 19:22
  • Miejscowość: Wolbrom

Reklama

simmet

Postprzez Jacentyk » 25 Mar 2009 18:47

Witam

Nie jestem specjalnym znawcą JD ale na początek sprawdził bym standardowe punkty czyli:
- filtr hydrauliki
- stan oleju ( kiedy był wymieniany jesli wiesz bo czem może mec z naście lat i jego własciwisći ( np lepkośc) pomimo dobrego wyglady odeszły w zapomnienie.
- następnie sprawdz sobie ciśnienie na pompe po stopniu wycieku można może określic ciśnienie w zakresie do 10 atm a tam pewnie powinno być z 200 -250 atm więc na oko to ciężko będzie stwierdzić. wężyk z koncówką pomiarową + manometr powinny rozwiązac sprawę. \
acha i na początek spróbuj ściągnąc z netu schemat hydruliki to pomaga. Jeśli nie to to może być sam nie wiem co.

Pozdr
JJ
Ostatnio edytowany przez Jacentyk, 27 Kwi 2009 20:39, edytowano w sumie 1 raz

Jacentyk
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 11:39
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Ahlmann Al8C


Postprzez Szyna23 » 30 Mar 2009 08:28

dzięki za podpowiedz,przyczyna była banalnie prosta zmienilem filtry i wszystko jest teraz wporządku.pozdrawiam

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 10:33 pm ]
Witam ponownie.Mam pytanie co może być przyczyną duszenia silnika przy pracy tylnią łyżką?i ogólnie podczas uruchomienie któregokolwiek siłownika silnik przygasa i musze trzymać go na wysokich obrotach.Przeciesz koparka powinna chodzić na wolnych obrotach,a reszta działać bez duszenia.prosze o jakies podpowiedzi.

Szyna23
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Cze 2008 19:22
  • Miejscowość: Wolbrom

Postprzez sda » 07 Maj 2009 20:54

Chętnie pomożemy w znalezieniu i usunięciu usterki. Zajmujemy się hydrauliką siłową i elektryką. A probelmy tu opisane są dla nas codziennością (łącznie z tym wyciekiem z tyłu :)) Zapraszam więc na :SDA hydraulika siłowa
Powięcej informacji i kontakt

sda
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Maj 2009 20:44
  • Miejscowość: dolnośląskie

Postprzez robert238 » 04 Lut 2010 14:00

Bardzo prosze o rade. Gdyz posiadam Koparko ładowarke marki John Deer 410 . Moj problem polega na tym iz koparka nie chce ruszyc do przodu. Czasem po 20 min(lub dłużej) jej sie to udaje lecz tak jakby bez mocy, małe wzniesienie i staje. Do tyłu rusza po pary sekundach, ma normalna moc na kazdym biegu roboczym. Bardzo bym był wdzieczny za pomoc . ps Do przodu przy zmianie biegu np z 2 na 3 np szosowe biegi pomału sie wysprzęglała. Robert

robert238
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Lut 2010 13:40
  • Miejscowość: Lubawka

Problem z hydrauliką John Deere

Postprzez qawsedrf42 » 31 Mar 2013 09:08

witam mam problem z rozruchem koparko ładowarki john deere 410 powiedziano mi ze można wyłączyć pompę hydrauliczna na czas rozruchu czy wiecie może jak ja wyłączyć??? z góry dzięki :)

qawsedrf42
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 31 Mar 2013 09:01

Maszyna: koparko ladowarka john deere410


Problem z hydrauliką John Deere

Postprzez peckiel » 31 Mar 2013 11:27

qawsedrf42 załóż nowy temat w dziale Koparko-ładowarki, inne bo ten temat to stary kotlet i wątpię żeby ktoś tu zajrzał :crazy:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej