wibako

MF 50 HX

MF 50 HX

Postprzez DZIUNEK » 01 Kwi 2007 00:52

Witam szanowne grono K OP A C Z Y . Jestem na tym forum ,jak napewno zauważyliscie nowym, wkraczającym w świat koparek . Jestem (szczęśliwym ) posiadaczem MF 50 HX i od początku same problemy.Mam problem z napędem .Czy któryś z Was może mi doradzić gdzie szukać przyczyny braku trakcji po około 0,5 h jazdy?Gdzie można zdobyć schemat układu hydrauliki napędu.Mam wrażenie że poprzedni właściciel tej maszyny uszczuplił instalację (wyjścia na przewody zaślepione)w okolicy skrzyni biegów .Chciałbym nadmienić że wymieniłem oleje oraz wszystkie filtry i pompę napędu. Gdzie szukać speca do tej "maszyny" w okolicach Jeleniej Góry.Pozdrawiam. :wall:

DZIUNEK
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 20 Mar 2007 21:10
  • Miejscowość: JELENIA GORA i okolice
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX 2004

Firma: FIRMA USŁUGOWA


Reklama

simmet

Postprzez gosci » 03 Kwi 2007 22:35

Witaj a czy wymieniłeś olej w skrzyni biegów tam jest go sporo ponad 60 litrów o ile dobrze pamiętam to jest jakiś specjalny hydrauliczno-przekładniowo jakiś bo jeszcze chamulce są w nim zanurzone i jest drogi to też pamiętam w zeszłym roku wymienialiśmy w naszym MF-ie bo był jak woda a jak się rozgrzał to ledwo jechała może to jest przyczyna. Z którego masz roku tego MF-a mój jest z 91 ta wersja była chyba produkowana od 89 czy coś takiego przyślij mi fotki tych rzewodów to sprawdze u siebie jak to wygląda jeśli to ten sam model. Pozdrawiam.

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez DZIUNEK » 04 Kwi 2007 20:42

Wtam. Tak jak już pisałem wszystkie oleje zostały wymienione .Rok budowy 91.Interesuje mnie jaka jest w Twoim sprzęcie pompa od wspomagania i napędu .Ile ma wyjść. W mojej jest 1 wejście i 1 wyjście,ale wydaje mnie sie że powinny być 2 wyścia jedno do wspomagania drugie do skrzyni biegów (zaślepione jedno przyłącze przy skrzyni biegów pod rurą ssącą )Zrobiłem zdjęcia ale nie wiem czy uda mi się je zamieścić. [img]E:nowy%20folder%206[/img]

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 9:31 pm ]
Nie wiem czy się udało z tymi zdjęciami.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a1 ... 5e675.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34f ... html#codes

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 9:34 pm ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcb ... 78020.html

DZIUNEK
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 20 Mar 2007 21:10
  • Miejscowość: JELENIA GORA i okolice
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX 2004

Firma: FIRMA USŁUGOWA


Postprzez mikser1985 » 08 Kwi 2007 18:14

witam też mam mf 50 hx z 87 r i według mnie ta pompa na fotce jest odpowiedzialna tylko za wspomaganie przynajmniej u mnie tak jest a co do tego zaślepionego przewodu to muszę spojrzeć u siebie i ci odpowiem :wink: z tego co wiem to pompa napędzająca koparkę jest tuż za zmiennikiem momentu w skrzyni biegów, możliwe że tarczki w skrzyni masz nie za bogate i jak sie kopareczka rozgrzeje to sie wszystko ślizga :?

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2007 6:16 pm ]
a tak poztym pytanie do gosci jaki możesz się dowiedzieć jaki olej laliście do skrzyni z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Postprzez gosci » 08 Kwi 2007 23:00

Witam ten przewód prawdopodobie idzie do tej pomp ( to znaczy z tego miejsca co masz zaślepkę wychodzi) i jest to chyba przewód zwrotny ale nie jestem pewien muszę sprawdzić, nigdy nie zwracałem na to uwagi, zazwyczaj byłem zajęty odpowietrzaniep silnika jak mi ropy zabrakło, w sumie to ktoś na złość umieścił pompkę paliwa z jednej a pompę wtryskową i filtry z drugiej strony silnika, w Deutz-u wystarczy podpompować i chodzi a tu nie. Co do oleju to kupowaliśmy opierając się na radzie sprzedawcy ale śmiedzi tak samo jak ten spuszczony nie ma wycików maszyna jeździ normalnie więc to było to co trzeba. Poszukam faktury z zakupu bo nie pamiętam co to był za olej jak znajde dam znać. Pozdrawiam

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez SITEMASTER » 09 Kwi 2007 08:49

W sprawie zdjęc odsyłam do postu http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?t=134 jest tam opisane jak umieszczać zdjęcia na forum, będą one bezpośrednio widoczne w pościea nie w odnośniku.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez gosci » 10 Kwi 2007 20:59

Witam olej do skrzyni biegów jaki wlewaliśmy to Multiway 10W-30 coś koło 60 litrów weszło a do chydrauliki leje HydroWay HVX 48 oba Statoil-a a co do silnikowego to tylko mineralny bo syntetyk może wypłukać panewnki te silniki nie są przystosowane do oleji syntetycznych. Pozdrawiam.

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez mikser1985 » 10 Kwi 2007 21:09

dzięki za odpowiedź chyba będę musiał zmienić bo niedawno zalałem świerzym atf czerwony kolor ma i jak się maszyna zagrzeje to przy chamowaniu hamulce zgrzytają no i nie jest za gęsty. A bo bym zapomniał ten przewód na fotce co był niby zaślepionu sprawdzałem u mnie i idzie on do pompy sam nie wiem jakie ma zadanie ale napewno jakieś ma pozdrawiam :wink: :wink:

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Postprzez DZIUNEK » 12 Kwi 2007 21:13

Witam .Jak się okazuje to mam złą pompę(jest z jednym wyjściem)Taka była założona przy zakupie maszyny.Początkowo myślałem że ta pompa jest wyjechana i kupiłem nową (jest do sprzedania pasuje do MF młodszych typów).Potrzebna jest na dwa wyjścia .Olej który zalałem do skrzyni to AGROL U.Dzięki za wszystkie rady.Pozdrawiam

DZIUNEK
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 20 Mar 2007 21:10
  • Miejscowość: JELENIA GORA i okolice
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX 2004

Firma: FIRMA USŁUGOWA


Postprzez gosci » 22 Kwi 2007 13:52

I jak uporałeś się z problemami. Wydaje mi się że ten agrol to się niebardzo nadaje do skrzyni bo ten olej jest wykorzystywany jako hydrauliczny do przeniesienia napędu i możliwe że po rozgrzaniu traci lepkość i poprostu się przelewa między łopatkami co są na tarczach przeinesienia napędu. A ja za to mam problem ze wspomaganiem mianowicie tam gdzie jest zaczepiony siłownik wspomagania ale z tej strony co do jest przykręcona opona tam jest pod taką blaszką śwuba a na niej był jakiś pierścień ale nie wiem jak wygląda bo się rozsypał czy Ktoś wie co to jest. Pozdrawiam.

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez Bartek » 22 Kwi 2007 14:14

Może to było jakieś zabespieczenie...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez DZIUNEK » 22 Kwi 2007 21:34

Witam. Dopiero jutro mam dostać zamówione krućce i przewód ciśnieniowy do podłączenia pompy ze skrzynią biegów (jak pisałem wcześniej instalacja została ,,uszczuplona"przez poprzedniego właściciela).Jakie będą efekty to napisze .Co do problemu z połączeniem silownika wspomagania to postaram się we wtorek przesłać foto tego elementu .Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 8:59 pm ]
Witam. Niestety do dzisiaj nie mam zamówionych części więc jeszcze nie ruszyłem tematu .
Jeżeli chodzi o połączenie siłownika ze zwrotnicą to u mnie jest tylko nakrętka i gruba podkładka między uchem siłownika i nakrętką. Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Maj 04, 2007 11:46 pm ]
Witam .Maszynka ruszyła ,jak narazie wszystko OK .

DZIUNEK
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 20 Mar 2007 21:10
  • Miejscowość: JELENIA GORA i okolice
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX 2004

Firma: FIRMA USŁUGOWA


Postprzez Sylwek. » 12 Maj 2007 17:57

Witam , nie wiem czy ci to coś sie przyda ale w moim MF 865 z 95 roku, wyglada to w ten sposób ( pompa którą masz na zdjęciu służy u mnie do wspomagania kierownicy,wspomagania hamulców ,zasilania skrzyni i jeszcze idzie na przystawkę która rozdziela na przedni napęd )
Image

Awatar użytkownika
Sylwek.
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 16 Lip 2006 10:00
  • Miejscowość: Pasym

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej