wibako

Sygnalizatory napiecia do maszyn budowlanych

Sygnalizatory napiecia do maszyn budowlanych

Postprzez Europolift » 25 Sty 2013 12:53

Szanowni Państwo
Informujemy że firma Europolift Sp.zo.o. jako jedyny i autoryzowany dystrybutor na rynku Polskim oferuje sygnalizatory napięcia do maszyn budowlanych , dźwigów samojezdnych, zwyżek, pomp do betonu, i innych maszyn i urządzeń.
Sygnalizatory napięcia do maszyn budowlanych przeznaczone są do wykrywania stref zagrożenia napowietrznych linii energetycznych oraz linii energetycznych pod ziemią ( typ 950 i typ 1050)
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych - Dz.U. nr. 47 poz. 401 z 6.02.2003 §5 ust.4 nakłada na pracodawcę obowiązek wyposażenia maszyn budowlanych i innych urządzeń ruchomych które mogą zbliżyć się na niebezpieczną odległość do napowietrznych lub kablowych linii elektroenergetycznych w sygnalizatory napięcia.
Sygnalizatory napięcia wyposażone są w funkcje ostrzegającą sygnałem świetlnym i akustycznym przekroczenie strefy niebezpiecznej przy napowietrznych liniach energetycznych wysokiego napięcia w której może nastąpić zagrożenie życia operatora sprzętu.
Główne zastosowanie urządzenia to żurawie samojezdne ,koparki , podnośniki koszowe , pompy do betonu i inne ruchome urządzenia budowlane. Mała kompaktowa budowa umożliwia bezproblemowy montaż na każdym z wymienionym typie maszyn i urządzeń.Sygnalizatory napięcia zasilane są z instalacji elektrycznej pojazdu/maszyny ( 12/24V) wykrywając sąsiedztwo napowietrznych lub podziemnych linii energetycznych za pomocą anteny lub sondy. Ręczne sygnalizatory posiadaja zasilanie bateryjne.
Wykrycie kabla wysokiego napięcia sygnalizowane jest migającym światłem ostrzegawczym na panelu sterowania urządzenia i sygnałem akustycznym .
Sygnalizatory posiadają certyfikat CE

Więcej informacji dotyczacych sygnalizatorów napiecia na stronie : http://www.europolift.pl

Europolift
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2013 12:43
  • Miejscowość: Pruszków

Maszyna: Sygnalizatory napiecia do maszyn budowlanych


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej