wibako

Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Re: Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Postprzez dawids20 » 16 Kwi 2015 21:18

Kupić to nie jest problem, schody się zaczynają z zapewnieniem jej dobrej pracy i zarobków :p
Ja na Twoim miejscu patrząc po swoich doświadczeniach kupił bym tak jak doradzają koledzy - używaną, i to z całą pewnością.
Zanim się rozkręcisz, będziesz miał dużo wydatków, nie dobijaj się na start leasingiem 18k / mies.
A dwa dobrego operatora ciężko znaleźć, opanuj i rozpracuj używaną maszynę, niech "Twoje błędy" (oczywiście bez urazy) ona znosi, później samo Ci pokaże.

Auta lepiej nająć.
Ogólnie nie najlepiej się to tego zabierasz wg. mnie.
Nie wiesz jeszcze czy Ci to wypali tak jak byś chciał, a planujesz już zakupy rzędu 2mln.
Na początek kup tylko sprzęt, który jest niezbędny, resztę wynajmij.

dawids20
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Postprzez dawidg2 » 17 Kwi 2015 08:03

http://www.podlasly.de/epages/podlasly. ... ageSize=50

tu masz pogląd jakie ceny są maszyn, masz tam Volvo L150G z przebiegiem 3400 ledwo dotarte za 160 kilka tys a nowe z 2014 a 230 tys ponad.

Masz różnicę 70 tys E za tą kwotę możesz jakąś L120 kupić do pomocy. Ma akurat 110 z niecałym 5000 przebiegu.

Ale jedna maszyna spokojnie przerzuci te tony. 150 z łyżką 4,1 weźmie ze 7 ton urobku.


Jak wlkp to blisko mnie, znam kilka firm z wlkp co ma kopalnie na Dolnym Śląsku

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Postprzez Piotr mc 85 » 17 Kwi 2015 09:36

bigstal napisał(a):Na tą chwilę jeszcze z WLKP, ale inwestycja jest na Dolnym śląsku

To możesz mieć blisko bo ja jestem z Dolnego Śląska, jaka lokalizacja dokładniej? Można się spotkać i powymieniać wiedzą.

Nie dziw się że Volvo jest polecane skoro jest światowym liderem w produkcji ładowarek i wozideł przegubowych, tak jak CAT w spycharkach, kop-ład., wozidłach sztywnoramowych czy LIEBHERR w koparkach, żurawiach stacjonarnych czy samojezdnych.
Transport warto częściowo mieć swój, nie musisz kupować floty 1-2 auta wystarczy resztę możesz wynająć, a później dokupisz jak będzie potrzeba. Nie wiem jak w innych regionach ale transport daje niemal drugie tyle zarobku, więc warto przemyśleć, ale na pewno nie jest to inwestycja na start.
Na początek ładowarka to podstawa na piaskowni, bez niej nie zrobisz niczego. Na te ilości co podajesz to tak jak dawidg2 napisał jedna maszyna spokojnie wystarczy, ale jak postawisz zakład przeróbczy to musisz mieć dwie - jedna załadunek aut, druga zasilanie przesiewacza, no chyba że przesiewać będziesz po godzinach lub załadunek i sianie na przemian np. co 2 -4 godziny na zmianę.
Wydajność XCMG 18t, łyżka 3,5 m3 takiej jak moja to 300 t/h przy ciągłym załadunku aut po 25 t ze ściany, a takie Volvo L 150 to już w ogóle kosmos mój rekord załadunku z hałdy na przsiewacz EXTEC S-6 to ponad 600 t/h (czysta pospółka), czyli normalne ładowanie to będzie ok. 450-500 t/h.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Postprzez peckiel » 17 Kwi 2015 18:30

Na miejscu kolegi bym zrobił tak: ładowarka z łyżką powyżej 4 m3, koparka około 25-30 ton, wywrotka(może być potrzebna przy odkrywce), przesiewacz. Na początek wystarczy.
Nasza żwirownia mała, ale tak jak na razie widzę to na początek wystarcza ładowarka, koparka gąska i przesiewacz. Wywrotki mamy od lat, ale bez nich żwirownia to słaby zarobek. Trzeba mieć swój transport.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Sprzęt urabiający do nowej odkrywki

Postprzez bigstal » 20 Kwi 2015 16:06

Dzięki za pomocne podpowiedzi, na pewno je będę brać pod uwagę.
Wiem że na razie jestem totalnie zielony ale czasem trzeba podjąć jakąś decyzję.
Wszystko analizuję i kalkuluję tak więc działam.
Jeszcze raz podziękowania za ukierunkowanie.
Pozdrawiam

bigstal
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 07 Kwi 2015 15:54
  • Miejscowość: Chojnów

Maszyna: Brak

Firma: Kopalnia Kruszywa Naturalnego


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej