wibako

Zakup 4cx

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zakup 4cx

Postprzez milmad77 » 09 Lip 2017 13:38

Witam
Z racji tego że nie jetem operatorem ani też wybitnym mechanikiem i znawcą tego typu maszyn prosiłbym szanownych kolegów o poradę . Planujemy do naszej firmy kupić koparko ładowarkę i tak się składa że będę przejazdem w okolicy gdzie stoi upatrzona maszyna i będę "zmuszony" się jej przyglądnąć. Pytanko - na co zwrócić uwagę przy tego typu sprzędzie żeby od razu nie wpakować się na minę . Kiedyś stał u nas w firmie 3cx z 1990 i trochę się nim pobawiłem (kilka korzeni wykopanych , parę ciężarówek załadowanych i takie tam pierdoły ), tak że jeżeli chodzi od odpalenie i poruszanie przodem i tyłem to myślę że ogarnę ale to było na tyle w temacie jakiejś obsługi i oglądu stanu mechanicznego .Pytanie techniczne czy maszyna z 1995 może mieć szybkozłązce z przodu - mam zdjęcie na których widać same widły chyba z zawiesiem .
Z góry dziękuję za pomoc!

milmad77
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Sie 2010 08:11

Maszyna: JCB 4CX 1995R

Firma: Własna


Reklama

simmet

Zakup 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Lip 2017 14:37

Może wrzuć w link do ogłoszenia. Będzie łatwiej coś ci pomóc.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zakup 4cx

Postprzez milmad77 » 09 Lip 2017 15:57

Maszyna stoi we Włoszech .Podobno ma mieć mały przebieg (poniżej 4000mth). Link jest bardzo ubogi i niewiele mówi ale dosłano mi klika aktualnych fotek .Dodał bym do forum tylko może mała wskazówka jak to zrobić ?

milmad77
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Sie 2010 08:11

Maszyna: JCB 4CX 1995R

Firma: Własna


Zakup 4cx

Postprzez Thygerrr » 09 Lip 2017 17:05

Czym się zajmujesz że kupujesz maszynę na dużych kołach?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Zakup 4cx

Postprzez milmad77 » 09 Lip 2017 22:42

Stolarka :) . Akurat taką znalazłem i będe niedaleko to popatrzę .Generalnie szukam maszyny nie zajechanej, mały przebieg może ( ale nie musi) sugerować że stan powinien być lepszy niż takiej co się ze dwa razy odrobiła . Zaczęliśmy inwestycję budowlaną koło firmy i ruszam też ze swoim prywatnym domem , a że buduje na dość pochyłej działce to trochę będzie do grzebania . Problem jest jak trzeba coś dłubnąć w ziemi , coś podsypać generalnie jakąś drobna pierdołę to nikt nie chce przyjechać na 30min. bo ię nie opłaca bo nie ma czasu itd., a jak już wpadną to szybko-szybko i przeważnie coś upierd...ą . A co z tymi dużymi kołami ? - podobno to wartość dodana dla tej maszyny? Dla mnie to bez znaczenia czy małe czy duże .

-- 9 Lip 2017, o 21:42 --

4.jpg
udało się z fotkami
3.jpg
1.jpg
Załączniki
2.jpg

milmad77
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Sie 2010 08:11

Maszyna: JCB 4CX 1995R

Firma: Własna


Zakup 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Lip 2017 22:58

Masz widły na szybko złączu z przodu? Plus taki że lepsza widoczność gdy masz założone tylko widły bo łyżka ci nie zasłania. Tylną łyżkę również masz na szybko złączu. Minus taki że tylne ramię nie obraca się na siłownikach tylko na listwie. Musisz się liczyć że na obrocie będzie dość spory luz. Ile musisz dać​ za maszynkę?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zakup 4cx

Postprzez milmad77 » 10 Lip 2017 07:59

zaczynamy rozmowę od 15e

milmad77
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Sie 2010 08:11

Maszyna: JCB 4CX 1995R

Firma: Własna


Zakup 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Lip 2017 21:39

Ciekawe za ile pójdzie :)

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej