wibako

jaką minikoparkę wybrać

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

jaką minikoparkę wybrać

Postprzez Piotrekk » 15 Cze 2018 20:56

witam, chce kupić minikoparkę max do 40000zł brutto. waga do 1800kg. co wybrać ? może być otwarta kabina. nie robiłem na takim małym sprzęcie i nie wiem na co patrzeć,

edit

patrzyłem trochę zwróciłem uwagę na yanmar b15 lub b17.- robił może ktoś na takich? są jeszcze caty i jcb, proszę o jakiekolwiek opinie na temat minikopareczek. wiem że tematów jest sporo(na temat miniówek) na forum tylko ciężko jakiekolwiek wnioski wysunąć.

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Reklama

simmet

jaką minikoparkę wybrać

Postprzez Luka » 15 Cze 2018 23:00

No nie wiem czy tak ciężko wnioski wyciągnąć, bo ja jako laik, przeglądając forum wiem już, że najlepsze obecnie są yanmary, caty są spoko, a JCB nie tyka się kijem przez szmatę.

I serio, to co napisałem można nie brać na poważnie, ale taki jest mniej więcej wydźwięk wypowiedzi na forum. Dla kogoś z branży te informacje znaczą pewnie znacznie więcej niż dla mnie.
Przejrzyj ten temat który ma ze 20 stron na temat zakupu mini. Toż to kopalnia wiedzy.

Autor postu otrzymał pochwałę

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


jaką minikoparkę wybrać

Postprzez mechanior » 16 Cze 2018 12:19

Luka - PIĘKNIE POWIEDZIANE!
Gdybym mógł dostałbyś pochwałę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


jaką minikoparkę wybrać

Postprzez Luka » 16 Cze 2018 17:05

Jak wypiję, to nawet mądrze piszę :D

Żeby nie było offtopa, tutaj jest ten temat. Obojętne czy przejedziesz go od przodu czy od tyłu. Kolega Arcio i kilka innych osób robią tam robotę.
viewtopic.php?f=39&t=19673

Autor postu otrzymał pochwałę

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: jaką minikoparkę wybrać

Postprzez Piotrekk » 17 Cze 2018 17:12

mam w mojej okolicy ładnego yanmara b15 z 1999r. gość chce za niego 34000netto. sprawdzałem dzisiaj go to powiem że jak dla mnie ok, luz ma delikatny na łączniku łyżki i na tym siłowniku od skrętu ramienia. na obrocie jest tak jakby delikatny luz. silnik pali od strzała- przy odpalaniu zakopci na czarno przez 0.5 sek. kopać kopie. na pługu sie podnosi po obróceniu się to ramieniem wycisnę się do góry. gąsienice równo ciągną. ogólnie wizualnie nie za piękna. Ogólnie maszyna brudna ale wszędzie sucho. dodam że w tym tygodniu oglądałem ze 5 sztuk po handlarzach to były tak dojebane że na łyżce nie chciały się podnieść, silniki kopcące i wycieki. a wczoraj jak ruszyłem to gąsienica spadła- ale to nie problem mówili. przez telefon to niby stan fabryczny mucha nie siada. No i wracając do tego yanmara jaka tam jest pompa hydrauliczna? tłoczkowa czy zębata?

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


jaką minikoparkę wybrać

Postprzez mechanior » 18 Cze 2018 18:56

Pompy zębate
Też mam takiego, doprowadzam go powoli do użytku.
Ma nowe gąski, obydwa nowe napędy, teraz jeszcze muszę przekopać silnik i polikwidować luzy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20864
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej