wibako

nowa działalność z kopład

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

nowa działalność z kopład

Postprzez aga25 » 28 Cze 2007 14:44

Witam!
Planujemy z mężem założyć działalność z udziałem koparko ładowarki. Nie bardzo wiemy od czego zacząć. Pewnie od dofinansowania z UE ale jak się do tego zabrać? A możę leasing ale też nie barzdo wiem jakie ma na to szanse nowo powstała firma? Od czego zacząc? Proszę o podpowiedzi :)

Pozdrawiam :cry: [/b]

aga25
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2007 14:11
  • Miejscowość: olsztynek

Reklama

simmet

Postprzez Dz0rdasz » 28 Cze 2007 15:42

Aga :wink: Czy macie jakieś inne dochody, czy zaczynacie od zera? Czy maszyna zarobi na leasing . Musi być niezły dochód , inaczej kiszka.

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez aga25 » 28 Cze 2007 15:47

ja w tej chwili zajmuje się dzieckiem w domu a mąż ma dosyc dobrą pracę ale w innej branży. kiedys trochę pracował w czymś podobnym i sie zna na rzeczy ale sam nie chce rezygnowac ze swojej pracy tak na wszelki wypadek jakby nie wypaliło. jeśli chodzi o działalność to dopiero planujemy zacząć

aga25
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2007 14:11
  • Miejscowość: olsztynek

Postprzez Dz0rdasz » 28 Cze 2007 15:52

No to musicie przemyśleć, wiadomo trza brać pod uwagę nietylko dochód , ale i rozchody.
Bo rozchody niestety są , nieraz i te nieprzewidziane :?

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez aga25 » 28 Cze 2007 16:06

prace raczej mamy zapewniona dlatego wlasnie myslimy o tego typu dzialanosci bralismy pod uwage wszelkie koszty z tym zwiazane i doszlismy do tego ze zawsze to jakies pieniadze napewno lepsze niz bym miala isc do pracy za 1000 i zostawic dziecko opiekunce

problem tylko z leasigiem bo troche sie boimy ze to dosycryzykowne

aga25
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2007 14:11
  • Miejscowość: olsztynek

Postprzez kłoska » 28 Cze 2007 20:53

Witam koleżankę
nie chce krakać ale sądząc po twojej wypowiedzi jesteś jedną z tych osób które gdzieś tam usłyszały że na wynajmie koparek jest niezła kasa i bez ogólnej wiedzy o tym fachu . Co mogę powiedzieć nie jest tak różowo jak mówią np przedstawiciele handlowi producentów maszyn jeśli planujesz wziąść lizing na maszynę i będzie on spłacany z dochodów tylko tej jednej maszyny przy zatrudnionym operatorze to życzę powodzenia. Dowiedz się dokładnie jakie są warunki lizingu a potem nad tym rozmyślaj przy pracującej jednej maszynie nawet przy stałym kontrakcie o który teraz nie wspomnę jak jest ciężko wystarczy poważniejsza awaria opóźniony przelew lub jakaś inna niedrożność finansowa żebyb wpaść w nie lada problemy a zdobycie dofinansowania z unii jest tak trudne jak wyprawa na księżyc
Ostatnio edytowany przez kłoska, 04 Lip 2007 09:38, edytowano w sumie 1 raz

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Postprzez WojtekP » 28 Cze 2007 22:30

kłoska, Polska język trudna jezyk - tak samo wielkim trudem jest zerknięcie do słownika i napisanie po polsku
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez kłoska » 29 Cze 2007 20:51

Morze napisałem z błendem ale akurat jestem dyslektykiem i mam z tym kłopot . Ale napewno napisałem szczerą prawde jesli ktoś mysli inaczej chetnie podyskutuje na ten temat .

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Postprzez himen86 » 30 Cze 2007 07:32

hehehe jeżeli leasing to najlepiej wybrać takie firmy, które mają umowy z EFL Europejskim Funduszem Leasingowym, a dlaczego? 1. Pewność 2.Preferencyjne i ciekawe warunki 3.możliwość skorzystania z leasingu uproszczonego, który najczęściej jest oferowany na zakup maszyn nie starszych niż 10 lat :faja: tylko nie tak łatwo o leasing dla firmy, która dopiero powstała gdyż problemem nieraz już jest to, że udzielają go firmą, które istnieją min. 3miesiące i często od czasu istnienia działalności są zależne warunki umowy :wink: co do pieniędzy z unii nie podzielam zdania kłoska. Nie jest tak trudno - nic nie ma jednak za darmo, ale najważniejsze jest to że o ile się orientuje nie ma jeszcze na ten rok dostępnych funduszy na rozwój mikroprzedsiębiorczości, pozostaje jednak EFS, z którego pomocy mogą korzystać przeważnie osoby bezrobotne (firma na age25 i dotacyjka :wink:
ale z jedna maszynką jest trudno :?

[ Dodano: Sob Cze 30, 2007 7:45 am ]
a jak się zabrać za dofinansowanie z Unii? no cóż jeżeli samemu się nie poszuka to nikt tego za nas nie zrobi :lol: nieodzownym elementem w takich poszukiwaniach jest oczywiście internet :lol: a tak na serio to jeżeli widzimy, że nie udaje się nam samemu poznać odpowiedzi na nurtujące nas problemy to korzystajmy z ludzi, którzy są do tego powołani....i nie mowa tu o prywatnych firmach. Chodzi mi przede wszystkim o Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości http://www.parp.gov.pl/, i inne instytucje państwowe, jeżeli tylko mamy coś w główkach to sobie poradzimy :faja: z unią i z funduszami jak z kobietą - na poczatku może zniechęcać, ale kiedy już wejdziemy..... w temat to trudno z niego wyjść :lol: - oczywiście ze względu na płynące z niego korzyści :oops: aha i na pewno dobry biznesplan - lepiej sporządzić go już teraz (nie zapomnieć o wyliczeniach) gdyż w miarę jak będziemy zbierać więcej informacji to na bieżąco możemy go zmieniać, udoskonalać, rewidować co daje nam znakomity pogląd na sprawę (na bieżąco)

[ Dodano: Sob Cze 30, 2007 8:15 am ]
qrcze nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o kwestiach finansowych... przyjmując, że umowa leasingowa bedzie opiewała na sumę 100 tys, zas okres spłacania wynosił 2-3lata to trzeba się przygotować na miesięczne wydatki (tylko na leasing) od 2-3tys, do tego dochodzi jeszcze pierwsza wpłata i wykup co oczywiście uzależnione jest od warunków umowy. zapomnij aby paliwo kupować na stacjach - trzeba poszukać hurtowego dostawcę, wtedy różnica na paliwie będzie wynosić do kilkudziesięciu groszy na twoją korzyść :wink: (jeżeli mieszkasz w woj. łódzkim to chętnie dam ci namiary na takiego dostawcę - uczciwego biznesmena, z którego usług sam korzystam). Operator ok 3tys na miesiąc! Do tego dochodzą inne wydatki - opłaty, ZUS, Skarbowy czego wcale nie uważałbym za najmniejszy problem! Maszyna również będzie się psuła więc trzeba ją naprawić! Również buchalterię trzeba powierzyć księgowemu (osobiście wole księgowe) :) możesz oczywiście sama się tym zając, ale proponowałbym jedynie wypełnianie książek - wtedy możesz pokombinować - zaś resztę najlepiej niech prowadzi specjalista! No i jedna z najważniejszych rzeczy - jeżeli będziesz podwykonawcą w większej firmie (chyba jedyne rozwiązanie w Twoim przypadku) to przygotuj sie na to, że nie dostaniesz od razu pieniędzy za usługę - jeżeli czekałabyś 1- miesiąc to będziesz w niebie!

himen86
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 06 Cze 2007 08:30
  • Miejscowość: kosmos

Postprzez szwagiersoc » 14 Lip 2007 09:01

Piękna wizja pani Agnieszki.

Kupię sobie koparkę. Kase na koparke da mi unia europejska.
Zatrudnię operatora najlepiej renciste.a jak nie to kogoś na umowę na 1/2 etatu i od tego zus.8zł na godzinę chyba mu starczy teraz jest takie bezrobocie.
Ksiegowość będzie mi ksiegowa prowadzić.
Paliwo paliwo będzie dowozić pan cysterna. Awaria maszyny ?? Diler obiecał serwis.
A właściwie maszyna nie psuje się bez przyczyny to się potrąci operatorowi z wypłaty.

Mąż w pracy ja z dzieckiem w domu Buraczek robi na maszynie to jest życie.
Ja tylko odbieram raporty na koniec miesiąca wystawiam fakture i odbieram kasę mam z4000 tyś na miesiąc i jak tu życ za to ?
Rzeczy nie przyjemne : zapłacić wypłatę operatorowi i zrobić przelew na paliwo.


Kupujmy maszyny zakladajmy firmy jakie to proste i łatwe. A jaka kasa z tego.

szwagiersoc
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Cze 2007 20:34
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej