wibako

Jaka wywrotka w kwocie 100-120 tys?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Postprzez Jcb fan » 11 Lut 2011 23:22

Jakby tak każdy chciał wg. przepisów się czegoś dorobić to życzę powodzenia :lol:
A po za tym wywrotka to wywrotka jest stworzona do tego i zadnimi innymi kombinacjami nie da się jej zastąpić :!: . Fastrac nadaje się do rolnictwa a nie do takich prac jakie kolega chce wykonywać . :lol: . A kamaza ,, trzeba grzać " żeby jakoś jechać a podczas takiej jazdy też swoje musi spalić :faja:

Jcb fan
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 15:10
  • Miejscowość: Krosno

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 11 Lut 2011 23:38

Spotkałem się ostatnio u wuja z właścicielem firmy robiącej drogi, chodniki itp, na stanie ma fastraca, i właśnie chwali go sobie za to że jest tak mało opłat na niego, nie trzeba winiet itd.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Jcb fan » 12 Lut 2011 00:42

Panowie do niektórych spraw znajduje zastosowanie Cb-radio :faja:

Jcb fan
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 15:10
  • Miejscowość: Krosno

Postprzez marcos-81 » 12 Lut 2011 06:54

Za tą kwotę kupi znośną wywrotkę,lub zmęczonego fastraca z pordzewiałą przyczepą.
Do wywrotki jak się zepsuje, idziesz do sklepu (intercars, suder,autos) i kupujesz części a jak nie ma to na drugi dzień przywiozą, a fastrac??(pytam bo nie wiem)

Więc tu kolega musi sobie sam odpowiedzieć co by wolał.

A co do wypowiedzi JCB fan . Da radę się dorobić ( zależy też co masz na myśli). Wystarczy pracować za odpowiednie pieniądze.

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez Dj_Francuz » 12 Lut 2011 11:45

więc tak został poruszony temat prędkości faastraca to powiem wam ciekawostkę fastrac np ze skrzynią 80km/h także jest zablokowany :!: :!: :!: po zdjęciu tej blokady jeździ dużo szybciej bo ponad 100km/h co do zawodności fastraca
kolego Jcb fan twierdzisz ,ze wywrotka jest bardziej uniwersalna od fastraca w pracach zimowych ??? wydaje mi sie ,że nie bo na ciągnik też nadbudujesz bądź podczepisz piaskarkę lub na zaczep duży rozsiewacz do nawozów a na wywrotce targasz non stop jak są duże zaspy na ciągnik z przednim TUZ I WOM zamontujesz pług wirnikowy do wywrotki gorzej :D
co do części nie ma większych problemów w sklepach typu grene powinni mieć bez problemu i w dobrych sklepach samochodowych jak nie to kurier i w ciągu 24h od telefonu masz cześć u siebie
:) co do kamazów dobre maszyny łatwo je samemu naprawić części tanie i mają mocne ramy więc można je przeładowywać co do wywrotu 3 strronnego i tak się częściej używa do tyłu kiprowania

co do zestawów fastrac + przyczepa
http://allegro.pl/tandem-3-osiowa-i1437514071.html (trochę wysoka ale po zdjęciu nadstawek załadował by kop-ład) i fastrac w rozsądnych pieniądzach
http://otomoto.pl/jcb-fastrac-3185-prze ... 36803.html
co do zestawu ciągnik rolniczy + przyczepa od samochodu ciężarowego nie polecam gdyż przyczepa nie dociąża ciągnika (ma osie bardziej na środku ) przez co trakcja i własności jezdne czy w terenie czy na drodze będą gorsze
http://www.youtube.com/watch?v=M3RvVMUpc0Y
http://www.youtube.com/watch?v=bSTiPWK-6Gc
więc fastrac znowu wychodzi na + co do manewrowania czasami wjedzie w ciaśniejsze miejsce niż zwykła wywrotka
do transportu kruszyw duża kipa i fastrac i będziesz zadowolony odchodzą opłaty zwiększasz i uniwersalność firmy
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez tuareg1989 » 12 Lut 2011 12:16

odnośnie fastraca i zimy http://www.fastrac.at/index.php?id=23
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez marcos-81 » 12 Lut 2011 13:39

Drodzy fastracomaniacy :D

O ile się nie mylę odnośnie fastraca jest inny temat tu gość pyta o WYWROTKĘ :!: :!: :!:

A że tak spytam kolego Conrad tak kwota to netto?? bo to w znacznym stopniu zmienia postać rzeczy.

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez borex1996 » 12 Lut 2011 14:54

filipo napisał(a):borex nie wiem czy masz w firmie inne samochody niż kamaz, ale nie w tym rzecz. porównując awaryjność kamaza do zachodnich nawet bardzo spracowanych sprzętów daje wiele do myślenia, wiem że części są tanie (mam kamaza) ale obecnie w dobie chińszczyzny (turcja itd.) części są na pół roku, to są auta które zbudowały min. trasę katowicką ale niestety nie nadążają i odstają w wielu sprawach, to są konstrukcje niezmienne od lat 80 (dołożyli turbiny które się leją, chyba że założysz od magirusa i o czym to świadczy?) kamaz jest autem na wymarciu (przestoje fabryki o tym świadczą) a ITD za 5 lat zniszczy drobnych przewoźników


Filipo, nie mam innych aut, na razie nie myślę zmieniać, bo nie jest to tak uciążliwe. Co jakiś czas trzeba coś dokręcić, kupić w Euromecie za parę groszy części orginalne i jazda dalej. Poza tym nie mówię tu o Kamazie 5511, którego pewnie użytkujesz i ciągle robisz ''żabki'' kół, masz 180 koni pod maską. Tak tylko zgadywałem. Mówię tu o autach 2000r+, jak moje. A jeżeli kolega nie chce jeszcze tej generacji to może wziąć model 6520, gdzie większość rzeczy precyzyjnych jest zachodnich:
- silnik Cummins -sprzęgło Sachs, itd
-skrzynia ZF
-turbosprężarka Schwitzer
-Układ paliwowy Bosch
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez Conrad » 12 Lut 2011 16:01

A że tak spytam kolego Conrad tak kwota to netto?? bo to w znacznym stopniu zmienia postać rzeczy.


No tak jak wspominałem kwota 100-120 tys netto.


Myślę poważnie nad jakimś manem ewentualnie volvo tylko zastanawiam się czy opłaca się kupować ewentualnie napęd 6x6 pod usługi. Ludzie nie zapłacą mi dodatkowo za to że mam napęd, tak samo jak za koparko-ładowarkę że ma większe koła z przodu. Jak myślicie warto 6x6 ?
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Postprzez tuareg1989 » 12 Lut 2011 16:56

to zalezy w jakim terenie będziesz tym robił bo jeśli nie wykorzystasz tego to bezsens , albo jak raz do roku wrzucisz przód .. Bierz Mana 6x4 i będziesz zadowolony
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez borex1996 » 12 Lut 2011 17:29

Jak już wcześniej wspomniałem o tym też popieram Mana 6x4.
Pozdrawiam
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez Jcb fan » 12 Lut 2011 17:53

Dj_Francuz masz Fastraca że tak zachwalasz ?? :faja: na tym zimowym filmiku widać jak
Fastrac nie radzi sobie z takim pługiem rzuca go na wszystkie strony mimo że ma łańcuchy ,a taki mały pług wirnikowy nawet nie opłaca się zakładać bo to co on zrobi można spokojnie zrobić dużym pługiem :lol:
Moja Skoda Liaz 4x4 bez łańcuchów z pługiem lejowym lepiej sobie radzi .
Popieram zakup Mana 6x4 bądź 6x6 .

Jcb fan
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 15:10
  • Miejscowość: Krosno

Postprzez tuareg1989 » 12 Lut 2011 18:26

Jcb fan napisał(a):Moja Skoda Liaz 4x4 bez łańcuchów z pługiem lejowym lepiej sobie radzi .


Co prawda offtopic ale uśmiać sie uśmiałem hehe kolega ma dobre poczucie humoru :mrgreen:
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez lordkubus » 12 Lut 2011 18:33

Lub jakies dorwac ladne volvo fm tez fajny samochód. 6x6 odpuscil bym sobie ladownosc u nas jest smiesznie mala chyba jakies 13ton mozna legalnie zaladowac.... fastrac wcale nie jest tak fajnie zwrotny jeździłem i można przyrównać promień skretu do 8x4 wiec tak sobie

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez tuareg1989 » 12 Lut 2011 18:43

Fm-ka ładna ale jak tam z cenami eksplatacji to niewiem moze ktos ma to niech sie wypowie man sprawdzony napewno
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez master123 » 12 Lut 2011 19:01

Jcb fan napisał(a):Fastrac nie radzi sobie z takim pługiem rzuca go na wszystkie strony mimo że ma łańcuchy

a myślisz że wywrotka lepiej będzie sobie radzić ? Raczej nie moim zdaniem :D Wiedź wywrotką w w pole np a ciągnikiem typu fastrac + tandem i zobaczymy kto prędzej wyjedzie. Jeśli chodzi o własności terenowe to napewno fastrac lepszy jest z tandemem niż wywrotka. Fastrac nawet jak sie zakopie i nie bedzie mógł wyjechać to możesz odczepić tandem i zajechac troche inaczej i jakoś wyjedziesz a wywrotka jak sie zagrzebie to juz po zawodach :D
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Postprzez marcos-81 » 12 Lut 2011 19:24

Już to widzę jak w błocie po ośki odpinasz tandem i podjeżdżasz w inny sposób :lol:
Jeżeli Conrad zastanawia się nad wywrotką 6x4 to po ki ch.. mu Fastrac zastanówcie się :!:
Wygląda na to że nie będzie wjeżdżał w pole, nie będzie odśnieżał. Napisał że potrzebny jest na usługi do koparko-ładowarki.
A nikt nie zapłaci za to że będzie miał fajny ciągnik, a to co się dowiedziałem z tematu o Fastracu to jedynie to że się wszyscy za nim oglądają.
Czyli wniosek z tego taki chcesz się lansować kup Fastraca :D

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez borex1996 » 12 Lut 2011 19:32

Czasami są takie sytuacje ja opisuje kolega master123. Sam posiadam 2 traktorki i wiem że czasami w krytycznych sytuacjach trza się odpiąć, przestawić i wytargać z błota. Fastrac ma dużo zalet, opisywałem wcześniej, a kolega myśli o wywrotce i odpowiedzi już padły.

A kolega Jcb fan to tym Liazem może radzi sobie tak samo z tym pługiem jak ciągnik, ale w lecie na czystym asfalcie :lol:
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez Dj_Francuz » 12 Lut 2011 19:49

marcos-81 napisał(a):A nikt nie zapłaci za to że będzie miał fajny ciągnik
Czyli wniosek z tego taki chcesz się lansować kup Fastraca :D


nie wniosek jest inny chcesz oszczędzić mieć bardziej uniwersalną maszynę która sprosta większości zadań w każdym terenie to kup fastraca :D
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez master123 » 12 Lut 2011 20:12

Fastrac napewno mniej spali niż wywrotka a więcej zrobi. Jest wystarczająco szybki, mocny i ma lepsze właściwości terenowe niż wywrotka. To ze temat dotyczy wywrotki to nie znaczy że nie można koledze Conradowi zasugerować kupna fastraca z tandemem np. Fastrac więcej pociągnie niż wywrotka, w końcu to ciągnik rolniczy który jest do tego stworzony. Ja osobiście w tek kwocie kupiłbym fastraca + tandem.


Widocznie mało jeszcze widziałeś kolego marcos :lol: Ja widziałem osobiście jak ciągnik zakopał się w błocie z dużym rozrzutnikiem załadowanym na full. Wysunął podpory i podstawił pare desek a na nie jakieś pustaki aby to sie jakoś trzymało. Następnie odczepił rozrzutnik i podczepił sie pod niego bardziej z boku i jakoś go wyciągnął. 4 ośka w takiej sytuacji nawet z napędem 8x8 musiała by czekać na kogośkto ją wyciągnie :lol: a najczęściej robi to ciągnik rolniczy :lol: Wywrotka jest dobra ale jak masz np za zadanie odwozić ziemie z błotnistego terenu lub z pola a tak często sie zdarza to wywrotką lepiej sie tam nie pakować :wink: Zresztą kolega Conrad sam dobrze sobie przekalkuluje co mu sie bardziej opłaca. Najważniejsze jest określenie do czego dany sprzęt ma służyc. Z tego co wiem kolega Conrad zajmuje się również odśniezaniem dróg gminnych a więc fastraca możesz dodatkowo wykorzystać do tego celu nie wydawając dodatkowych pieniędzy na inny sprzęt.

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej