wibako

Co kupić i czy sie opłaca??

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Co kupić i czy sie opłaca??

Postprzez Marcin11 » 20 Wrz 2007 22:11

Witam. Jestem zupełnym świerzakiem jeśli chodzi o koparko -ładowarki. Chce kupić jakiś sprzęt do 25000 co polecacie. czy to sie opłaca, czy cos na tym zarobie.(sam będę operatorem). Myślałem o JCB z lat 1980 -90. czy da sie kupić sprzęt z tamtych lat nie zużyty?? proszę o pomoc i z góry dzięki:)
Prosze o pomoc:)

Marcin11
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Wrz 2007 22:05
  • Miejscowość: Krosno o

Reklama

simmet

Postprzez inkoguto1977 » 21 Wrz 2007 16:35

Jesli chcesz kupic jakąś koparke do 25 tys to raczej przestan myslec o JCB itp. A jezeli juz to wykombinuj wiekszą kase (wiem ze nie zawsze jest to latwe) ,jesli bedziesz sam pracowal na sprzecie zwruci sie. Czasami trzeba zaryzykowac,mnie sie jakos udalo choc nie wszystko szlo tak jakbym sobie tego zyczyl.

POWODZENIA :)
jestem prawie z miasta

inkoguto1977
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 25 Sie 2007 22:30
  • Miejscowość: z okolic miasta

Postprzez Grześ » 21 Wrz 2007 18:38

Za te pieniądze nie kupisz nie zużytego sprzętu , ale czasem można trafić dobrze i się nie będzie psuł . Życzę powodzenia

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez WojtekP » 21 Wrz 2007 19:07

Marcin11, bialorus a reszte zostaw na paliwo i na rozkrecenie interesu
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez abstractman » 21 Wrz 2007 20:30

teraz duza konkurencja jest... ludzie jednak zwracaja uwage na to, czym sie robi. jak popatrza na poczciwa Bialoruske to zerwa "kontrakt". teraz to taka Bialoruska zdatna na jakies tam wlasne potrzeby, np. do mniejszych gospodarstw rolnych. tak jak kolega @inkoguto pisze, tak samo bym Ci radzil. poszukaj sobie np. Case 580SK, za 60 patykow juz znajdziesz ('93).
pozdrawiam.

abstractman
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 21 Wrz 2007 17:53
  • Miejscowość: Polska

Postprzez umberto » 22 Wrz 2007 21:25

teraz duza konkurencja jest

Na szczęście nie mam tego bólu,u nas maszyny można policzyć na palcu jednej ręki.Jeśli na dniach rozjaśnią się korzystnie sprawy finansowo rodzinne będę usilnie poszukiwał maszyny,celuję nie niżej jak JCB,docelowo CAT,rocznik mało istotny,istotny stan techniczny.I do tego siakaś krypa na czterech napedach,oprócz scanii oczywiście :D
Scorpions Group-kompleksowa elektronika obiektów,systemy telewizji przemysłowej,systemy alarmowe,kontrola dostępu,kontrola strażników.Stawiamy tylko na markowe rozwiązania gwarantujące niezawodność.
501-098-265

Awatar użytkownika
umberto
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 02 Sty 2007 09:17
  • Miejscowość: Grójec

a czy oplaca sie bardziej ostrowka?

Postprzez Marcin11 » 23 Wrz 2007 09:52

Dzięki za odpowiedzi. A czy opłaca sie bardziej ostrówka czy taką JCB z lat 80' w cenie do 25 tys. Kto miał do czynieniem z obydwiema maszynami?? POZDRO DLA WSZYSTKICH!!! Na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie takiej JCB
Prosze o pomoc:)

Marcin11
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Wrz 2007 22:05
  • Miejscowość: Krosno o

Postprzez motodarek » 23 Wrz 2007 16:59

Za taką cenę na pewno Ostrówek będzie w lepszym stanie technicznym i to się lepiej opłaca. Ale widzę że to JCB chodzi Ci po głowie,a maszyna z takim stażem pracy może mieć wiele usterek,nawet pozornie niewielkie mogą uprzykrzyć życie.Do starszych modeli może być problem z dostępnością części i ich cena to też nie to co do Ostrówka. Jeśli się na tym nie znasz można przez przypadek kupić gruza i zostać jego ostatnim właścicielem. Ale nie musi być aż tak źle. Może masz na oku jakąś maszynę z pewnego źródła w przyzwoitym stanie wtedy można zaryzykować. Bądź ostrożny przy zakupie i POWODZENIA.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez Remar » 25 Wrz 2007 11:17

JCB z lat 80-83 stanowczo odradzam ze względu na ceny i dostępność części. Żadko kto ma do tego zamienniki a orginały są bardzo drogie.

Remar
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 12 Gru 2006 11:40
  • Miejscowość: ssssss

Postprzez krystian52 » 08 Paź 2007 21:36

Nie zastanawiaj się nad tym JCB, gdybyś parcował całe życie na maszynach i umialbyś bardzo szybko wyłapać wszystkie usterki to wtedy mógłbyś się rozjerzeć nad tym JCB w innym przypadku bierz tylko ostrówka, części tanie i dostaniesz od ręki.

Krystian

krystian52
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 02 Lip 2007 18:43
  • Miejscowość: opole

Postprzez tomec » 08 Paź 2007 21:55

a czemu nie chcesz kupic jakiejs koparki z plugiem z przodu?ostrowek to juz przezytek ,ja nie mialem kasy to kupilem atlasa za 35 tys plus vat,wiec moze to kup sobie i lepiej na tym wyjdziesz,ale nie wiem co chcesz ta maszyna robic......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez dYmeK » 15 Paź 2007 14:16

Tomec mógłbyś mi podać roczniki twojego sprzętu,ewentualnie fotki oraz orientacyjne ich ceny ,pytam z ciekawosci.

dYmeK


Postprzez tomec » 15 Paź 2007 22:29

moje sprzety sa o wiele tansze niz twoje ,wszystko ok 40 tys ,nic wiecej,a zdjecia zrobie

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej