Przełącz do głównego szablonu
Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"
Wyślij odpowiedź

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

30 Sie 2011 22:21

Marka i model maszyny: CAT 432 E
Rok produkcji: 2008

Witam
Zastanawiam się nad zakupem koparko-ładowarki CAT 432 E. Proszę o opinie na temat tych koparek. Mam jedną koparkę wybrane link: http://allegro.pl/cat-432e-2008-i1776400662.html koparka ma przepracowane ok 5 tys m-g. Proszę o napisanie co może w takiej maszynie po tylu przepracowanych godzinach wymagać naprawy. Jestem młodym operatorem z koparko ładowarkami nie miałem dużo do uczynku. Na kursie operatorzy polecali cata (mówili że cat twarda maszyna). Zastanawiam się jeszcze nad JCB proszę o pomoc co wybrać. Wiem że 5 tys m-g to dużo ale wiadomo, że te maszyny nie stoją a nie chce kupić 3 letniej maszyny z przebiegiem 1 tys m-g a drugie tyle cofnięte tak jak jest w samochodach z przebiegiem.Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

30 Sie 2011 22:51

przejrzyj dokładnie forum, dowiesz się dużo na temat maszyn E, nie warto pisać ponownie tego wszystkiego co tu opisaliśmy
poczytaj też tematy dotyczące zakupu maszyn C i D bo tam wiele razy opisane jest co trzeba sprawdzić

Re: Zakup maszyny CAT 432E - opinie

31 Sie 2011 10:57

Witam

Kolego co można powiedziec o takiej maszynie znajac życie powinna już miec zrobiona regeneracje konika a jesli nie ma to do zrobieni. Pierwsze co to wymiana wszystkich olejów i filtrów. Na pewno do wymiany slizgi podpór i teleskop. Jesli bedziesz kolego chciał to moge pojechac z toba obejrzec maszyne do Gniezna mam 60 km zajrzymy tam gdzie trzeba i powiem ci z praktyki co ta maszyna soba prezentuje. Do tej pory miałem CATY serii C,D, E 2010r. Ze zdjec widze ze maszyna na skrzyni manual i dzoje moim zdaniem najlepsze rozwiazanie. Jesli chodzi o przebieg to ja swoją E 2010 r mam zrobione 2640 h

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

31 Sie 2011 12:07

Pamiętaj,że jeśli maszyna ma 5 tyś nie znaczy, że nie ma i więcej. Ma 5 tyś czyli musiała robić ok 10 h dziennie ( 10 miesięcy rocznie razy 2,5 roku) (gorzej jak miał dwóch operatorów 2 razy 8 h) Wszystko zależy w jakim jest ona stanie... i kto tym robił.
155 000 zł a jeśli zrobisz wszystkie luzy i ślizgi to + 10 000 albo i więcej .... dołożysz jeszcze trochę to ja bym zastanowił się nad tą prawie nowa http://otomoto.pl/caterpillar-K56955.html (jeśli zdjęcia odzwierciedlają jej stan)

Re: Zakup maszyny CAT 432E - opinie

31 Sie 2011 20:37

Witam

Kolego ta maszyna niby 50 H ma miec a widac ze malowana. Pozatym przypatrz sie na srodek kabiny bo widac wytarte podłokietniki na siedzeniu niby po 50 H , widac wgnioty na przedniej łyżce . Zobacz na weze przy teleskopie wysiegnik pomalowany a weze jekies starsze albo nie domyli. Pozatym jest zdjecie tabliczki to moge ja sprawdzic w CAT w serwisie mam tam znajomych. Jeden hadlasz znany na alegro ogłaszał maszyne najpierw z przebiegiem 1520 h 2008 r byłem ja obejrzec z kolegom mechanikiem z CATA ale nie dogadalismy sie ,a za dwa tygodnie maszyna podpicowana i z przebiegiem 550 h. Kupiłem wkoncu CAT nowego z imporu

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

31 Sie 2011 22:17

No rzeczywiście widzę ten teleskop i resztę... Wcześniej nie patrzałem na foty, ale widać że coś nie tak. Rozumie picować maszynę, ale nie robić ze starej nową. Tylko, co to da, wystarczy jechać ją obejrzeć i wszystko widać. To tylko Polacy tak potrafią.... jak kiedyś przeglądałem zagraniczne ogłoszenia i Polskie to według opisów to trzeba sprzedawać nasze auta za granicą...a nie na odwrót. (bo te w Polsce niby takie super).
Nowe to nowe spokój na kilka lat, wiesz co masz.

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

31 Sie 2011 23:15

nie dacie wiary jakie strucle kupują ludzie jako sprawne maszyny, to tak samo jak z samochodami, wszystkie mają po 165.000 km przebiegu i te 3 letnie i te 12 letnie, no i oczywiście bezwypadkowe są...
jak sobie nie zapomnę to jak zajadę do Żywca obejrzę to DEMO, komis znam, kilku klientów kupowało tam maszyny, bez rewelacji ale też nie ma co narzekać

Re: Zakup maszyny CAT 432E - opinie

07 Wrz 2011 13:34

Witam

Pojechalem z chłopakami obejrzeć tego CAT 432 e 2008. Po ogledzinach przebieg zgadza sie ze stanem faktyczny. Maszyna nie posiada wycieków z pomp rozdzielaczy itp. Siłowniki rody sprawdzone i o dziwo nie porysowane rody rekina co czesto sie zdarza. Lekki luz na gornym sworzniu konika a dolny siedzi sztywno-mozna jeszcze pracowac. Przednie ramie dosc sztywne w skali od 1 do 5 to 4 +. Biegi wchodza ok sprawne wszystkie przełączniki. Maszyna sprawdzona przez scal test. zrobiona próba działania napedów na zimno i po rozgrzaniu maszyny. Zdjęte osłony silnika i nic nie myte jedynie poluzowana opaska na weżyku przy zbiorniku wyrównawczym brak wycieków z silnika. Dymienie z odmy silnika ok. Jakis pajac smarował dolne slizgi teleskopu smarem. Luzy na podpora w normie. Do zrobieni przeglad -wymiana filtrów i olejów. Maszyna do umycia bo widac ze smaru nie żałowali. Na przedniej łyżce dolny lemiesz został ok 30 % -zima do zrobienia. wszystkie osłony sa ok. Opony 80% tył 70 % przód. Maszyna nie posiada spawów z warsztatu u stasia.
Maszyna była serwisowana na oryginalnych olejach i filtrach, filtr hydrauliki wymieniany był w 2011 jest data na filtrze.

Powodzenia i miłej pracy

Zakup maszyny CAT 432E - opinie

07 Wrz 2011 23:16

rody rekina są porysowane w maszynach które dużo pracują jako ładowarki
przednie ramię na 4+ ??? nowe w maszynie na placu BM oceniam najwyżej na 3 !!
w maszynie z 2008r powinny być tuleje w górnym mocowaniu sworznia w koniku, wymiana odpowiednio wcześnie zapobiegnie konieczności regeneracji

Re: Zakup maszyny CAT 432E - opinie

18 Wrz 2011 18:34

Dziękuję wszystkim za wypowiedz.
Kolega o nicku Marcindrze bardzo nam pomógł zaproponował na forum, że pojedzie z nami obejrzeć maszynę. Zdzwoniliśmy się byliśmy obejrzeć maszynę. Dobrze, że Marcin nam pomógł przy zakupie maszyny ponieważ nie mamy dużego doświadczenia z koparko ładowarkami. W piątek maszynę przywieźliśmy teraz czeka nas wymiana olejów.
Jeszcze raz dziękuję Marcinowi z Inowrocławia.
Pozdrawiam
Wyślij odpowiedź