Przełącz do głównego szablonu
Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"
Wyślij odpowiedź

Która ładowarka lepsza?

15 Gru 2011 20:52

We Volvo 110 też wchodzi coś koło 200L paliwa i też z tyłu zbiornik

Która ładowarka lepsza?

15 Gru 2011 21:44

A czy może ktoś napisać coś więcej o wspomnianych ładowarkach Doosan lub Hyundai, która lepsza jak spalanie, jakie modele najlepsze do niewielkiej kopalni pod ścianę aby dawały rade i mniej więcej jaka cena je kształtuje. Dzięki za wszelkie porady.

Która ładowarka lepsza?

15 Gru 2011 21:53

Mamy kołówke dosana spisuje sie znakomicie jest naprawde udana jak na kołówke jest masakrycznie silna ,ładowarki tez pewnie maja niezłe ,choc to tylko przypuszczenie .

Re: Która ładowarka lepsza?

16 Gru 2011 12:03

Dj_Francuz napisał(a):VOLVO robił ładowarki z łyżkami do 7m? bardzo dziwne .... wydawało mi się że większe ... radze kolego sprawdzić info
http://www.volvoce.com/dealers/pl-pl/Vo ... tions.aspx



No jeżeli chcesz przewozić trociny to mają większą łyżkę 12,7m3 ale gęstość materiału 1 tona/m3. Więc nie pisz głupot bo się ośmieszasz. Jeżeli patrzeć na taką gęstość materiału to Cat i Komatsu mogą mieć łyżki po 35m3.

Re: Która ładowarka lepsza?

16 Gru 2011 12:05

roboty drogowe napisał(a):A czy może ktoś napisać coś więcej o wspomnianych ładowarkach Doosan lub Hyundai, która lepsza jak spalanie, jakie modele najlepsze do niewielkiej kopalni pod ścianę aby dawały rade i mniej więcej jaka cena je kształtuje. Dzięki za wszelkie porady.



A jaka łyżka Cię interesuje to podam Ci przykładowe modele z cenami.

Która ładowarka lepsza?

16 Gru 2011 13:01

Kolego i3utch po 1 nie porównujmy jakości maszyn bo ty w tym momencie porównałeś na temat wielkości .... a czy w tym wypadku o to chodzi? powiedz jak kolega w tym wypadku chce kupić ładowarkę to kupi ładowarkę z łyżką 20m3? bo tak porównujesz to równie dobrze mógłbyś napisać ze najlepsza ładowarka to np Le Tourneau L-2350 bo jest duża ? . Praca w VOlVO należy do przyjemności czas cyklu załadunku oraz siła jaką dana ładowarka dysponuje jest bardzo duża .Fakt VOLVO jest drogie ale coś za coś dlaczego np Polska kopalnia wapienia CZATKOWICE ? pracuje na samych VOLVACH ? A oni mało towaru nie przerzucają . Porozmawiaj z operatorami którzy pracują bądź pracowali na maszynach VOLVO jak je wspominają co w nich chwalą do dziś

Re: Która ładowarka lepsza?

16 Gru 2011 22:27

Interesuje mnie ładowarka z łyżką ok. 3,5 m3, ale żeby miała radę brać ze ściany.

Która ładowarka lepsza?

16 Gru 2011 23:25

ale napisz czy nowa czy używana i do jakiej ceny bo tak to jest dużo opcji np model jesli chodzi o dosana 400 itd

Re: Która ładowarka lepsza?

18 Gru 2011 17:46

Cały czas pisałem że chodzi mi o nową ładowarkę, cena interesuje mnie w miarę najmniejsza, aby ładowarka z łyżką ok. 3-3,5m3 miała siłę rwać ze ściany żwir.

Która ładowarka lepsza?

18 Gru 2011 20:24

A pisałeś również że na własne potrzeby i nie będzie dużo pracować. To ja się pytam po co nowy sprzęt który przez pierwsze 3 lata traci najwięcej na wartości? :woot:

Która ładowarka lepsza?

18 Gru 2011 23:07

Nowy potrzebny po to, że będzie to dofinansowane 100 tys. z Unii, takie wymogi.

Re: Która ładowarka lepsza?

26 Gru 2011 16:21

i3utch napisał(a):Na kopalnie piasku stanowczo odradzam XCMG ma namiary na kilka kopalni gdzie testowali te maszyny i nie zdały egzaminu. Na twardy teren, betoniarnia, sprzedaż węgla jak najbardziej na kopalnię już nie.

Szukasz nowej czy używanej?? Bo kupisz za mniej a wydasz więcej na paliwo.

Na kopalnie piasku w zupełności wystarczają XCMG ZL50 oczywiście z CE z joystickiem. Posiadamy 2szt jedna 5 letnia, druga 4 letnia. Piasek pobieramy ze ściany + sporo prac ziemnych - nie możemy narzekać jedynym mankamentem były chińskie opony i węże.
Z awarii w jednej bodajże rozsypał sie zmiennik momentu (tzn koło zębate miało jakąś wadę fabryczną) a tak to jakieś pierdoły - przetarty wąż, rozpruty fotel, przepalony tłumik, licznik motogodzin, kamera cofania, wymiana tulejek na ramieniu.

Nowsze modele są poprawione a i silniki się delikatnie różnią... bodajże starsze są na pompowtryskach lub odwrotnie.

Odnośnie spalania 16-18l/h

Zła opinia XCMG jest spowodowana zakupem tych pierwszych modeli bezpośrednio z Chin, zwłaszcza bez CE ( sporo firm w PL importowalo po kilka szt. tych maszyn) jeśli maszyna była kupiona bezpośrednio z HORTPAKU (obecnie XCMGEurope) lub od dystrybutora Hortpaku np Bumaru to te maszyny są lepszej jakości.

Radze podjechać gdzieś na kopalnie i zobaczyć jak pracują... U nas się świetnie sprawdziły i wciąż (odpukać ;) ) bezawaryjnie służą.

Z częściami nie ma żadnego problemu, z serwisem również.
Ostatnio edytowany przez Tequil 27 Gru 2011 17:43, edytowano w sumie 3 razy

Która ładowarka lepsza?

26 Gru 2011 21:42

Ł-34 juz nie produkuja jest inne oznaczenie jesli jest na cumminsie tylko bez elektroniki na mostach i ukladzie jazdy clarka to bedzie dobra ladowarka

Która ładowarka lepsza?

27 Gru 2011 15:24

Zastanow sie kto od Ciebie za kilka lat odkupi XCMG i ile za nia zaplaci.
Nikt nie bedzie chcial tego dziadostwa.

Która ładowarka lepsza?

31 Gru 2011 01:42

Po kilku latch XCMG będzie nadawało się tylko na złom przy w miarę intensywnej pracy.Najbardziej efektywne ładowarki z jakimi miałem do czynienia to Liebherr model 564 - super szybki i łatwy w obsłudze, jazda załadunek i begi w jednym joyu jak w 551. Bawiłem się Volvo, Cat i Dosanem ale Liebherr bije je na głowę.Ceną także :wall:

Re: Która ładowarka lepsza?

31 Gru 2011 10:58

A mógłbyś podać orientacyjną cenę jakiejś Liebherr, ale takiej troche mniejszej, tak do 20 ton.

Która ładowarka lepsza?

31 Gru 2011 17:11

Mamy xcgm zl 50 jesli nie pomyliłem symbolu, to nie porazka to pierd....ny dramat tak słabej ładowarki nie widziałem waska, małe kółka, niestabilna, mamy podobnej wielkosci stara FURUKAWE bez porównania, zgadzam sie z kolega SIEKLA Libherr robi wrazenie, nie pracowałem osobiscie ale obserwowałem gosci na tych maszynach, podjechał sobie do pryzmy i nabierał do pełna jakby bez wysiłku.

Re: Która ładowarka lepsza?

01 Sty 2012 16:26

Dnia 31 stycznia 2011r. Hortpak zawiesił działalność na 2 lata. Zostaje tylko Bumar.
http://www.hortpak.com/

Re: Która ładowarka lepsza?

02 Sty 2012 20:45

Hortpak nie zawiesił żadnej działalności, wiem bo posiadam od nich równiarkę i też się zdziwiłem jak to zobaczyłem, ale wszystko działa bo dzwoniliśmy. a strona też normalnie chodzi tylko inna http://www.xcmg.eu/

Re: Która ładowarka lepsza?

03 Sty 2012 11:46

Mój błąd, przepraszam. Ale mogli by zrobić przekierowanie na swoją stronę albo umieścić jakiś link do siebie.
Wyślij odpowiedź