wibako

Chcę kupić CASE 580 SUPER R 2007

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Chcę kupić CASE 580 SUPER R 2007

Postprzez aniol363 » 25 Paź 2007 19:38

WITAM. CHCę KUPIć CASE 580 SUPER R Z 2007 ROKU. CENA 180.000 PLN + VAT. JEDNAKżE JESTEM POCZąTKUJąCYM "KOPACZEM" NIE ZNAM SIę JESZCZE TAK DOBRZE NA SPRZęCIE DLATEGO CHCIAłBYM ZACZERPNąć WIęCEJ INFORMACJI OD ZNAWCóW I UżYTKOWNIKóW TEJ MASZYNY. CZY DOBRY SPRZęT , WYTRZYMAłY, CZY CENA PRZYSTęPNA ITD .Z TEGO CO MI WIADOMO TO NAJLEPSZE FIRMY PRODUKUJACE KOPARKO-łADOWARKI TO CATERPILLAR, JCB VOLVO ALE CENA ZWALA Z NóG PO PROSTU...:-) WIECIE O CO CHODZI. TO TYLE. Z GóRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZI JEZELI TAKOWE BęDą:-) POZDRAWIAM


Admin
Nie używaj dużych liter, ponieważ oznacza to krzyk!
Ostatnio edytowany przez aniol363 02 Paź 2010 20:53, edytowano w sumie 2 razy

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


Reklama

simmet

Postprzez lordkubus » 26 Paź 2007 23:38

robiłem na takim case jakoś 1 miesiac i w porównaniu z cat 428D z 02-03r. to jest nie bo a ziemia źle mi sie na tym pracowało i nie polecam za ta cene kupisz w miare rześkiego 4cx :)

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez umberto » 04 Lis 2007 19:03

Lubię takie opinie,źle mi sie pracowało :mrgreen: Takie rozbudowane,z wyraźnym wskazaniem na plusy,minusy...aż sie prosi o banana :evil:
Robiłem różnymi maszynami,przeróżnymi,teraz mam case,stare jak świat,i naprawdę nie wiem co można rozumieć przez pojęcie "źle mi sie robiło".No OK,w koparce jest dziwny układ dźwigni,zgoda,plącze się człowiek na poczatku,wkurza to.Ale czy takie coś ma przekreślić maszynę?A co powiedza własciciele dzejek co maja układ X?
Bo jak na razie naprawdę nie mam się czego czepić,włącznik wentylatora spalony?A bzdura,za grosze sie zrobi.Kierunki nie działają?Mały problem.Maszyna idzie jak czołg,pali od dotyku,dymem rzuca jak od niechcenia,pompy sztywne,nic nie pospawane,połamane.I to po 15 latach.
I nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jak to nazwać ale w momencie zakupu dla porównania siedziałem w 4CX.Nie wiem czy to taki egzemplarz czy jak ale szybkość hydrauliki na podobnych obrotach była żenująca w stosunku do starego casa.Być może tak trafiłem choć ten 4cx młodziutki był,gdzieś pod Piaseczno poszedł.Ale moja stara Kaśka dynamiczniej porusza osprzętem.To tak tytułem informacji.

Awatar użytkownika
umberto
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 02 Sty 2007 09:17
  • Miejscowość: Grójec

Postprzez Bartek » 04 Lis 2007 20:39

Pracowałem też na 580SK 90r. okropnie puszczała olej przez podpory, fajnie sie w niej biegi zmieniało.

Nie porównujmy 4CX który jest na równych kołach do "małego" Case - a :D

Jednak wolał bym Cata lub Jcb niż CASE...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez umberto » 04 Lis 2007 21:02

W sumie "też bym wolał"Ale realia stawiają na gospodarczość i spostrzegawczość.A w temacie wydaje mi się że sprawa nie jest przegrana,pod warunkiem że model nie jest przesadnie przeładowany elektroniką.Bo ta sypie się najczęściej.Choć w tym roczniku był bym co najmniej ostrożny.

Bartek napisał(a):Nie porównujmy 4CX który jest na równych kołach do "małego" Case - a :D

Wiem,temat rzeka.I tak naprawdę masz rację.W 100%.

Bartek napisał(a):Jednak wolał bym Cata lub Jcb niż CASE...

Tu w sumie też masz rację,jedyne "ale"to realia.Na 99% ogladanych CATów kazdy miał jakiś dziwny przebuj za sobą,a to konik spawany,a to banan w roczniku co go być nie powinno.Celowo nie wspominam o okazyjnych egzemplarzach co odpalają pod baterią akumulatorów z calej wsi.o egzemplarzach usilnie eksplorowanych przez spawczy też nie wspomnę.po prostu wsio jest pięknie,na allegro czy innych serwisach.Gorzej jak się walnie te 700 kilosów i spojrzy na rzeczywistość.Przerabiałem to,szukałem od wielu miesięcy,wiem coś o tym.a jak trafiłem?Czas pokaże,bo tak do końca niczego nie można być pewnym.
Scorpions Group-kompleksowa elektronika obiektów,systemy telewizji przemysłowej,systemy alarmowe,kontrola dostępu,kontrola strażników.Stawiamy tylko na markowe rozwiązania gwarantujące niezawodność.
501-098-265

Awatar użytkownika
umberto
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 02 Sty 2007 09:17
  • Miejscowość: Grójec

Postprzez Bartek » 04 Lis 2007 21:13

umberto napisał(a): w sumie też masz rację,jedyne "ale"to realia.Na 99% ogladanych CATów kazdy miał jakiś dziwny przebuj za sobą,a to konik spawany,a to banan w roczniku co go być nie powinno.Celowo nie wspominam o okazyjnych egzemplarzach co odpalają pod baterią akumulatorów z calej wsi.o egzemplarzach usilnie eksplorowanych przez spawczy też nie wspomnę.po prostu wsio


Dobrze wiedziedź bo intersuje mnie CAT 428D...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez lordkubus » 05 Lis 2007 02:15

uład mnie denerwował ale raczej przez to ze pracowałem wczesniej ciagle na cat 428d i naprade praca na tym a na casie 580 to nie bo a ziemia case jest słaby strasznie ciezko nim sie robi kopanie nabieranie itd jak poźniej znów wsiadłem na cata to jak z malucha do mercedesa a szanowny moderator umberto to tak z natury wredny ?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez aniol363 » 05 Lis 2007 18:23

dzieki za odpowiedz ale szczerze mówiąc niewiele się z nich dowiedzialem. liczyłem na jakieś konkrety a tutaj widze tylko jakieś przegadywanie nie na temat...

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


Postprzez Nazar » 09 Lis 2007 19:51

Faktycznie - niewiele się dowiedziałeś, tym bardziej, że jesteś zainteresowany maszyną z obecnej produkcji, a komentarze dotyczą Case"a 580 SK produkowanego we Francji w pierwszej połowie lat 90.....
Super R jest praktycznie zupełnie zmienioną konstrukcją i nie produkowaną juz we Francji. Wszystko za sprawą połączenia się Case i New Holland (CNH).
A co do maszyny - cóż - CCC - cena czyni cuda, jak niektórzy mówią, tylko, że nie zawsze taka oszczędność wychodzi na zdrowie.
Na dobrą sprawę, przeglądając oferty maszyn używanych zauważysz, że najwięcej widać koparko ładowarki JCB i Caterpillara. Dlaczego? A dlatego, że te dwie marki odstają jakością użytych materiałów i technologii, co daje efekt w postaci większej żywotności i mniejszej utraty wartości.
I taka jest rzeczywistość, a to czy komuś lepiej się pracuje tą, czy inna maszyną - to kwestia subiektywnych odczuć, jak również własnych doświadczeń (co komu po opinii kogoś, kto zawsze pracował na jednym typie maszyny, a konkurencję poznał, bo wsiadł na moment do kabiny i wykopał jeden dołek??) - już widzę, jak mnie Szanowni Forumowicze z oburzeniem w głosie delikatnie rzecz ujmując - walą po tyłku :D

Konkludując - jeśli chcesz mieć spokój na długi czas - wiesz, co wybrać. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie niska cena, to w zasadzie już dokonałeś wyboru :) W końcu wszystkim da się pracować, tylko czasami trzeba mocniej zaciskać zęby....

Pozdrawiam, życząc udanego wyboru (o ile już nie wybrałeś)

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez aniol363 » 12 Lis 2007 17:29

no i stało się:-). dzisiaj w godzinach porannych odebralem kluczyki do nowego CASE 580 SUPER R z czterema lyzkami GEITH. maszyna piekna ale wszystko wyjdzie w praniu:-). dzieki za wszysttkie porady. pozdrawiam

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


Postprzez Sobek » 12 Lis 2007 20:44

No gratuluję nowej maszyny :wink: czy dasz jakieś fotki?

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Postprzez aniol363 » 12 Lis 2007 21:07

wstawie w najblizszym czasie tylko nie wiem gdzie :?:

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


Postprzez Sobek » 12 Lis 2007 21:30

Jeśli nie wiesz jak wstawić fotki zajżyj tu :
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=134

a jeśli nie wiesz gdzie dać to możesz w tym temacie:
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=300

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Postprzez aniol363 » 28 Lis 2007 15:53

właśnie wstawiłem zdjęcia swojej maszynki w pogaduchach:-) pozdr

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


CASE 580 SR seria 2

Postprzez Arek CASE » 06 Gru 2007 16:40

ja wiem jedno, CASE wyprodukował pierwszą na świecie koparko ładowarkę i do dziś produkuje i sprzedaje ich najwięcej na świecie.
pozdrawiam
CASE

Awatar użytkownika
Arek CASE
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 23 Sie 2007 12:50
  • Miejscowość: Wrocław

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej