wibako

jaką wybrać minikoparkę,japońska czy coś markowego?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

jaką wybrać minikoparkę,japońska czy coś markowego?

Postprzez trooper » 15 Gru 2007 21:09

Chce kupić minikoparkę. I mam pare pytan??

po pierwsze... czy na minikoparkę trzeba mieć jakiś kurs a jesli tak to jakie są do niego wymagania??

po drugie. jaką wybrać minikoparkę ? cena do 20 000 PLN


a po trzecie. jak wygląda sprawa z utrzymaniem i co ważne zarobkiem takim sprzętem? czy jest na to zbyt?? czy lepiej kupić zwykłą koparkę kołową?? jak wygląda ta sytuacja??

sprzedałam swojego Atlasa 1202 i coś chce kupić


Bardzo proszę o pomoc
Ostatnio edytowany przez trooper 03 Sty 2008 18:55, edytowano w sumie 2 razy
niema to jak dobry sprzet !!!!

trooper
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Gru 2007 19:59
  • Miejscowość: Lublin

Reklama

simmet

Postprzez Krzysiek_ » 16 Gru 2007 11:53

1. Jeżeli chodzi o kurs to normalny kurs na jednonaczyniowe koparki wystarczy
2. Jeżeli chodzi o robote taką koparką jest dużo robót kopanie pod wszelakiego rodzaju przykanaliki, przyłącza kable itp.

A jeżeli chodzi jaka maszynę wybrac jak pracowalem jeszcze w niemczech to mieliśmy w firmie kilka japońskich maszyn KOBELCO, KUBOTY, HITACHI, SUMITOMO, TAKEUCHI i nie bylo z nimi najmniejszego problemu wiec troche nie zgodze sie tutaj z tytulem tego postu japońska koparka czy cos markowego, japoński sprzet nie jest gorszy od "europejskiego" w cudzyslowiu bo nie wiem która z firm została tak po prowdzie strichte europejska i jej coś nie wykupiło chyba tylko Liebherr jeżeli chodzi o koparki ale oni mini nie robią i robic nie będą. Wiadomo że możnasz szukac JCB czy Cata mini koparkę ale w tej cenie będzie problem, a japońskie maszyny są jak najbardziej OK a sa tańsze troche od JCB czy tam Cata. Możesz tez poszukać jakieś małej koparki ZEPPELINA, ATLASA, SCHEAFFA
czy O&K.

Generalnie czy ona będzie europejska czy japońska bez różnicy. Robotę będzie robiła taką samą a jeżeli chodzi o np serwis bo się coś stanie to tylko maszyna to też nie ma w PL problmeu z serwisem tych maszyn.

Jakby coś jeszcze to pisz napewno pomożemy.

Pozdro

Awatar użytkownika
Krzysiek_
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 22:45
  • Miejscowość: Przyjezdny

RE

Postprzez trooper » 16 Gru 2007 16:37

Dzieki za odp.


Jak wcześniej pytałem co do uprawnień , to taka minikoparka wazy ok. 1,5T i czy do kursu muszę mieć prawojazdy kategorii C , czy wystarczy C1 , czy wystarczy zwykłe B ?? Bo nie jestem w temacie i czy wogóle jako własciciel mogę pracować na takiej maszynie bez kursu ??

I czy nie lepiej Kupić jakiegoś Atlasa ??
czy może koparko ładowarkę? jak to wygląda
niema to jak dobry sprzet !!!!

trooper
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Gru 2007 19:59
  • Miejscowość: Lublin

Postprzez Krzysiek_ » 16 Gru 2007 17:32

No wiesz mini koparka no zależy jaka mini koparka generalnie jeżeli mowimy o koparce na gumowych gasienicach to wiesz takie maszyny są od 1.5 t do 12 ale do kursu nie potrzebujesz prawa jazdy nie ma takiego czegoś ż jako właściel możesz pracowac bez kursu musisz miec a pytanie czy nie lepiej kupic kop-ład czy atlasa hmm określ się dokładnie do czego chcesz tej maszyny używac do każdej mini koparki potrzebujesz transport kołówką czy koparko ładowarką przejedziesz na kołach jeżeli masz blisko.

Napisz do czego chcesz używac ta maszynę to coś doradzimy.

Pozdro

Awatar użytkownika
Krzysiek_
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 22:45
  • Miejscowość: Przyjezdny

Postprzez operatorek » 18 Gru 2007 05:12

wez uzywke bob cata!
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez Krzysiek_ » 18 Gru 2007 18:04

A dlaczego akurat bob cata moge wiedziec ? Uzasadnij ten wybor

Pozdro

Awatar użytkownika
Krzysiek_
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 22:45
  • Miejscowość: Przyjezdny

Re...

Postprzez trooper » 18 Gru 2007 19:42

generalnie to mikikoparkę na gumowych gąsienicach. A to to czego chce tą minikoparke to sam nie wiem , poprostu jakiś mały interes i tyle, jakiś pół roku temu rejestrowałem się e urzedzie pracy i zwracałem uwagę na kursy i kurs na koparki wymagał prawojazdy kat. C 21 lat !!! przez to się pytam czy na B mogę zrobić taki kurs??
niema to jak dobry sprzet !!!!

trooper
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Gru 2007 19:59
  • Miejscowość: Lublin

Postprzez agil » 18 Gru 2007 20:08

Oczywiście ze na B możesz taki kurs zrobic:) A jeżeli chodzi mini koparke to naprawde jest w czym wybierac z maszyn ktore czesto sie widzi na polskich budowach z mini koparek to: atlas, scheaff, jcb, cat, komatsu, zeppelin, o&k, volvo, case, amman-yanmar, bobcat, neuson, takeuchi, hitachi, kuboty, deawoo (dosan), kobelco, hyndai te wszystkie pel job-y, avn, nissany jest tego od groma. Wybór jest cieżki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez operatorek » 19 Gru 2007 05:10

bob caty sa naprawde dobre w mini i najbardziej popularne - latwosc w znalezieniu czesci badz ewentualnej odsprzedazy....
Dobra sprawdzona marka....
Zreszta konkurencja to jcb, ktora ma w miare dobre tylko koparko - lad, bo inne maszyny sa wrecz fatalne....
pozdro
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez agil » 19 Gru 2007 18:14

Niechce sie tu wymadrzac ale fatalne to chyba tylko i wylacznie w twojej opini bo ja jeszcze nie slyszalem o niezadowolonym uzytkowniki mini koparki czy tez kolowki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez operatorek » 20 Gru 2007 08:21

hmm......
Ja zbam osobiscie kilkanascie osob a rozmawialem z setkami (w wiekszosci mozna pogadac na targach...) i z moich wiadomosci jcb sprawdza sie tylko w koparko ladowarkach...
Oczywiscie nie znaczy to ze wszystkie sie psuja...
Ludzie moga tez roznie uzywac maszyny!
jesli sie ja nie jedzie na maxa, to kazda maszyna bedzie dobra, a jak sie operatora przeniesie z ostrowka do jcb to bedzie mowil ze to najlepsza maszyna na swiecie... Ale wez operatora z ostrowka i przenies go gdzies indziej, do innej maszyny, a powie to samo...
Ja znam wielu niezadowolonych ludzi, ale nie znaczy to ze kazda maszyna jest zla....
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez trooper » 22 Gru 2007 22:53

to jak mam prawko na kat. B to mogę zrobić sobie kurs na koparkę . Jaki to koszt i gdzie mogę to zrobić ?? Jestem z Lublina :D i czy znajdę gdzień na to pracę , bo pracuje jako mechanik w warsztacię w którym niema warunków do pracy , niema nawed kanału .... i mam tego dośc zawsze ręce w smarach :twisted:
niema to jak dobry sprzet !!!!

trooper
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Gru 2007 19:59
  • Miejscowość: Lublin

Postprzez kukiz » 23 Gru 2007 14:56

minikoparka dobra bedzie kazdej firmy byle byla nie zajechana, tzn. osobiscie za niezle uwazam Schaeff, Atlas, Zeppelin to jedno konsorcjum, pasuje te same czesci
1. dokladnie sprawdz lozysko obrotu, luzy, oraz czy zeby nie sa wytarte w najbardziej uzywanym polozeniu ramienia...
2. jazda, hydromotory!! jak jezdzi jak skreca, bo hydro.. to chyba najdrozsza rzecz w minikoparce
3.poza tym silnik, pompa glowna
reszta widoczna golym okiem.....
pozdrawiam

kukiz
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Gru 2007 22:53
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez marsyl54 » 01 Sty 2008 13:41

a jaka minikoparke bedziesz kupował 1.5t czy większą bo mam podobny problem jak ty też bym chciał otworzyc działalność nie którzy doradzają mi ze lepiej wieksza niż 1.5t
marsyl54

marsyl54
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Gru 2007 21:51
  • Miejscowość: skawina

Postprzez Klawek » 01 Sty 2008 16:40

zastanawiam się również nad zakupem mini koparki tylko że teraz sam nie wiem czy wziąśc taką o wadze ok 1,5-2t czy może skusic się na większą ok 4T. Sporo robótek mozna teraz zgarnąc taką mini np. na ogódkach działkowych czy też przyłączach. Dużymi tylko powoduję duże zniszczenia i nie zawsze nimi da się wszędzie wleźc, a gościu co zawsze mi robił takie pracki krzyczy juz mi za godzinę 60zł brutto.

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez marsyl54 » 01 Sty 2008 23:29

na wieksza mini niz 1.7t trzeba mieć chyba jakiś wiekszy transport niż bus i laweta mam pytanie do panów dobrze znających temat czy lepiej jest zakupić mini koparke o wadze około 2.5t czy też taką 1.5t pytam dlatego że słyszałem że taka 2.5t jest niewiele większa ale za sporo mocniejsza
marsyl54

marsyl54
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Gru 2007 21:51
  • Miejscowość: skawina

Postprzez kukiz » 02 Sty 2008 21:31

wedlug mnie minikoparka 1,5t to dobre rozwiązanie, ja mialem juz 3 minikoparki 1,5t i wystarczaly na robotę, glębokość kop. 2.2m tez wystarcza a jak ktos ma duza robote to wynajmie sobie kop-lad. a nie mini. 2 lub 3t,
poza tym transport 1,5t na samochodzie lub lawecie nie sprawia problemu a 2.5t to juz problem

kukiz
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Gru 2007 22:53
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez marsyl54 » 02 Sty 2008 23:43

dzięki kukiz za rade a jaką polecił byś minikoparke jest do sprzedania yanmar b17 z 99r tylko nie wiem czy to dobra maszyna
marsyl54

marsyl54
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Gru 2007 21:51
  • Miejscowość: skawina

minikoparka

Postprzez kukiz » 03 Sty 2008 10:55

Yanmar moze byc, 99r. to nie stara maszyna zeby tylko nie byla mocno wypracowana, ale zobaczysz po luzach na sworzniach, na obrocie. jaka cena tej koparki?
w razie co to znajomy ma części do Yanmara B17, daj znac to zalatwie ci jak cos bedziesz potrzebowal

kukiz
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 Gru 2007 22:53
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez marsyl54 » 03 Sty 2008 19:54

gośc chce za nią 27 000 netto jak będe kupował koparke to mam mechanika szczeże to
chciałem kupic coś za 35-40 tys a młodszego bo nie chciał bym sie nadziać na mine
przypaliłem sie do yanmara b25y o wadze 2790 ale jest za ciężka. a ty jaką pracujesz maszyną jeśli można wiedzieć
marsyl54

marsyl54
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Gru 2007 21:51
  • Miejscowość: skawina

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej