wibako

Pomoc przy zakupie

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Pomoc przy zakupie

Postprzez ekler » 01 Lis 2014 13:45

Chcial bym odswiezyc watek, jestem juz operatorem "wielo zadaniowego nosnika osprzetu" no i teraz szukam nosnika :-)
Co z tym miliczem, warto tam zagladnac czy szukac czegos poza RP ?

ekler
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Sie 2014 18:39

Maszyna: mecalac

Firma: TKE


Reklama

simmet

Pomoc przy zakupie

Postprzez ekler » 04 Maj 2016 18:47

Kłaniam się wszystkim serdecznie.

Wracam do tematu kupna maszyny ,

Sam nie wiem czy szukać nadal 12mxt czy 714. Bylem ostatnio w Miliczu ale tam o co nie zapytasz to wszystko jest super - idealne. A to dla mnie trochę podejrzane . Albo tak dobrze maskują wszystko albo naprawdę wszystko jest luks. Osobiście skłaniam się do 714 ale jako początkujący w tej branży obawiam się wypruć z kasy a nici z interesu będą .

Proszę o jakieś rady, pomysły, podpowiedzi etc. Jedno co wiem to, ze jak będę jechał już po wymarzona maszynę to nie sam ale z kimś kto potrafi ja naprawdę dokładnie sprawdzić .

Może jakaś bratnia dusza podeśle sprawdzone oferty.

We wcześniejszych postach kolega napisał, ze 714 możne już lądować jak normalna koparka. Wiadomo,ze wszystkim zależy na czasie. Dlatego chciał bym aby naprawdę mogła lądować piaseczek na autka, rozgarniać kupki a jak będzie trzeba to skarpować kawałek wału .

ekler
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Sie 2014 18:39

Maszyna: mecalac

Firma: TKE


Pomoc przy zakupie

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Maj 2016 21:15

Kolego Milicz i Grodków czy jakoś tak to omijaj szerokim łukiem. Przeczytaj od początku cały swój temat i zdecyduj co konkretnie potrzebujesz? Ci z Milicza jak i Grodka maszyny mają jedne wielkie padliny, pompy podkręcone, odpicowane i wciskają kit tak by klient kupił maszynę a później się bujasz od serwisu do serwisu bo ciężko jest naprawić maszynę. Jak od nich kupisz to masz 100% pewności umoczenia kasy w pięknie wyglądającym złomie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Pomoc przy zakupie

Postprzez ekler » 08 Maj 2016 09:42

Cześć wszystkim.
No tak jak napisałem , mając własny wysyp potrzebuje coś uniwersalnego tak aby załadowało auto piaskiem, drogę z płyt ułożyła. Dlatego na chwile obecna poszukuje 714 na kolach. Wszelkie za i przeciw mile widziane.

ekler
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Sie 2014 18:39

Maszyna: mecalac

Firma: TKE


Pomoc przy zakupie

Postprzez Chuck_M » 08 Maj 2016 14:25

Kolego musisz się dokładnie zastanowić nad rejonem swojego działania czyli o transporcie sprzętu na budowę. 12 lepiej nosi dalsze wyjazdy na kołach niż 714 ze względu na mniejszą masę niż 714. ogólnie utrzymanie 714 jest znacznie droższe niż 12, jeśli masz robić tylko na wynajem itp. musisz policzyć sobie koszta jakie generuje jedna i druga koparka. 714 zrobisz więcej ze względu na swoją budowę ale jest to obarczone większymi kosztami miesięcznymi. Według mnie kupując sprzęt tylko i wyłącznie na wynajem przy aktualnym stanie rynkowym mija się z celem a mówię to po własnych obserwacjach, jest całkiem inna sprawa gdy jest np. przetarg na budowę drogi i bierzesz np. jakąś część odcinka wtedy sprawa wygląda całkiem inaczej. Co do 714 pytaj się o co chcesz mam taka i rozebrałem ją praktycznie na części pierwsze więc wiem ile kosztują części i eksploatacja miesięczna.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej