wibako

Wózek widłowy

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Wózek widłowy

Postprzez ezor » 06 Mar 2015 09:13

Witam,

Sorry, że tak prosto z mostu, ale na pewno ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc. Przymierzamy się do zakkupu pierwszego wózka widłowego. Wózek musi mieć minimum 2t udźwigu. Jaką firmę wybrać? Dodam jeszcze, że chodzi o wózek do pracy na zewnątrz, więc może być spalinowy - będzie służył do załadunku tira europaletami.

ezor
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 06 Mar 2015 09:10
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: JCB 3CXCSM 4T, KOMATSU WB97S-5E0, Wacker Neuson 1703 RD

Firma: brak


Reklama

simmet

Wózek widłowy

Postprzez Dj_Francuz » 06 Mar 2015 14:40

Nowy ?
Używany?
Jaki Budżet?
Jaki typ masztu Cię interesuje Standard ? Duplex? czy Triplex?
Wózek będzie pracował z osprzętem dodatkowym?
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Wózek widłowy

Postprzez dawidg2 » 06 Mar 2015 15:50

U mnie użytkujemy 5 spalinowych Linde.

Jeśli chcesz mało awaryjny i prosty w budowie to szukaj takiego do roku produkcji 2002. Ze starej serii 351. Z silnikiem Deutz albo Perkins. Mam z wózki z oba silnikami i złego słowa nie powiem. Fakt faktem że są to wózki z lat 90tych ale na swoje lata bardzo dobre. Oczywiście jak są zadbane itd.

Linde ma hydrostat czy to w nogach przód tył czy z przełącznikiem przy kierownicy, bardzo prosta i wygodna obsługa.

Ceny części nie są jakieś wysokie poza ASO.

Przed wczoraj miałem dostawę nowego wózka, ale to paleciaka elektrycznego na halę.

Warunek użytkowania to twarde podłoże. Na miękkim nic nie zrobisz wózkiem ale to zapewne wiesz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wózek widłowy

Postprzez Tomasz81 » 21 Kwi 2015 13:31

Miałem podobny problem z wyborem jakiś rok temu i po wielu porównaniach mój wybór padł na wózek widłowy elektryczny od Suret (wózek marki Clark). Nie chciałem wózka spalinowego, ponieważ zależało mi na tym, by urządzenie pracowało w dosyć niewielkim niewentylowanym pomieszczeniu, a wiadomo, że praca z wózkami spalinowymi wiąże się z wytwarzaniem spalin. Gdybyś miał jakieś pytania - pisz.

Tomasz81
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Kwi 2015 13:28

Maszyna: Clark

Firma: Własna firma


Wózek widłowy

Postprzez emem » 21 Kwi 2015 14:04

Kolego wyraźnie jest w poście : wózek ma być używany na zewnątrz , więc wózek elektryczny w tym przypadku
nie ma racji bytu.


Odnośnie wózka musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań :

- ile chcesz na niego wydać
- jak mocno ma być eksploatowany
- po jakim terenie chcesz jeździć ( prosty , nierówności , możliwość przebicia opony )
- czy ma być tylko do załadunku TIRa ( kwestia wysokości podnoszenia )
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Wózek widłowy

Postprzez KALMAR » 21 Kwi 2015 18:16

Na zewnątrz musisz wziąć pod uwagę teren po którym będzie jeździł wózek . Z doświadczenia polecałbym opony pneumatyczne najlepiej na bliźniaku choć nie wiem po jakim gruncie on będzie jeździł . Pewnie ktoś zaraz napisze , że bliźniak to dodatkowe koszty , ale np na kamieniu daje gwarancję , że się nie zakopie , a wiem , że zdarza się , że trzeba przejechać gdzieś wózkiem na rozładunek. Jak kolega wyżej polecałbym LINDE . Przy rozładunek / załadunek aut dodatkowym atutem będzie przesów boczny . A i jeszcze jedno najekonomiczniej wychodzi benzyna + gaz
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Wózek widłowy

Postprzez dawidg2 » 21 Kwi 2015 19:53

Co do elektryka na zewnątrz to się spokojnie nadaje. wiem o jednej firmie w mojej okolicy i spokojnie użytkują już chyba 5 szt. Od serwisanta tych wózków wiem że spalinowy spalał dziennie paliwa za 150 zł a elektrycznego ładowanie kosztuje 20 zł dziennie. Jest różnica? jest i to spora a jeszcze odchodzą koszty związane z wymianą olejów, filtrów itd.

Kupując jakiś nowy wózek w przyszłości rozważę zakup elektrycznego. Bo i na hali spokój z spalinami a i na dworze pojeździ.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wózek widłowy

Postprzez emem » 21 Kwi 2015 23:11

Do niedawna przez ponad 3 lata pracowałem w firmie zajmującej się wózkami widłowymi ( sprzedaż , części i serwis ).
Trochę chyba nie wszyscy znają realia związane z korzystaniem z wózków elektrycznych .
Polska mentalność wygląda niestety tak , że sprzedaje się sprzęt wtedy jak naprawa jest już nieopłacalna.
Ładowanie 20 zł ?? - prawda , ale baterie nie są wieczne . Jaki koszt ?? 2 - 6 tyś . EURO .
Dodatkowo większość tych wózków jest naszpikowana elektroniką , która w połączeniu z wilgocią
( jeśli chce się użytkować wózek na zewnątrz ) może nam zapewnić fajne koszty.
Żeby było ciekawiej oczywiście większość z nich ( zwłaszcza te nowsze ) działają na zasadzie
bez komputera nie podchodź. Wezwiecie serwis ?? Z doświadczenia wiem , że większość serwisantów
w przypadku elektroniki wymienia wszystko " na czuja " , aż w końcu trafi co jest zepsute.

Unikaj na pewno wynalazków . Z tego co sprzedawałem to najdroższe części były do wózków
takich jak : Hyundai , Clark , Yale , OM , Still . Linde bardzo fajnie się sprawdzają ,
silniki proste ( VW i Perkins ) , ale tylko te stare , gdyż później jest za dużo elektroniki
( wszystko na potencjometrach , które lubią się zepsuć , a nie są najtańsze.
Wadliwe też są w nich Joysticki ( są 2 typy ) , trzeba dokładnie sprawdzić hydrostat i całą
hydraulikę , gdyż to jest w Linde bardzo drogie.
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Wózek widłowy

Postprzez mechanior » 21 Kwi 2015 23:26

Jak zobaczę na forum jeszcze raz hasło SURET to wywalę każdy post i każdego użytkownika który będzie to rozpowszechniał zwłaszcza że zawsze jest to ktoś zarejestrowany 15 minut wcześniej. A jak to będzie za mało to zacznę strzelać.
:patyk: :bangin:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wózek widłowy

Postprzez dawidg2 » 22 Kwi 2015 15:25

emem napisał(a):Ładowanie 20 zł ?? - prawda , ale baterie nie są wieczne . Jaki koszt ?? 2 - 6 tyś . EURO .
Dodatkowo większość tych wózków jest naszpikowana elektroniką , która w połączeniu z wilgocią
( jeśli chce się użytkować wózek na zewnątrz ) może nam zapewnić fajne koszty.
Żeby było ciekawiej oczywiście większość z nich ( zwłaszcza te nowsze ) działają na zasadzie
bez komputera nie podchodź. Wezwiecie serwis ?? Z doświadczenia wiem , że większość serwisantów
w przypadku elektroniki wymienia wszystko " na czuja " , aż w końcu trafi co jest zepsute.


Mam jednego paleciaka elektrycznego na hali od nowości, na początku roku dostał nową baterię po prawie 6 latach użytkowania. kupiliśmy teraz drugiego nowego. Bo właśnie używany który ma 7 czy 8 lat zaczął szwankować. Elektronika raczej zabezpieczona. Wszystko zależy kto, jak i ile h robi rocznie. Co do tej elektroniki to w nowych samochodach też jej pełno więc co też by miały na zewnątrz nie jeździć? A wózek jest nawet przystosowany do pracy w chłodniach, a skoki temperatur najwięcej powodują wilgoci w instalacjach.

U mnie spalinowe kręcą i po 1500h rocznie więc po 5-6 latach używania mamy prawie 10 tys a wtedy to już wiadomo wszystko się dzieje.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wózek widłowy

Postprzez Robin87 » 29 Maj 2015 21:58

Polecam Linde bez zbędnych "bajerów". Taki na gaz w dość dobrym stanie można spokojnie znaleźć do 20 tys.

Robin87
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 Maj 2015 21:45

Maszyna: koparka

Firma: firma remontowo-budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej