Przełącz do głównego szablonu
Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"
Wyślij odpowiedź

Jaki leasing?

24 Kwi 2017 19:26

aczarny, zapoznałeś się z regulaminem ? masz pozwolenie na linki w podpisie? bo widzę że nie. Masz 24 h na skasowanie linku z podpisu i zapoznanie się z regulaminem

Re: Jaki leasing?

02 Lis 2017 12:33

Piotr mc 85 napisał(a):
Kirdan napisał(a): Oczywiście wiadomo jak to wygląda, dostajemy wyliczoną wpłatę, ratę i wykup także wiemy na co się decydujemy ale jednak lepiej wygląda dla nas oferta 7% niż 10% które tak naprawdę zapłacimy.

Kirdan napisał(a): Dla mnie to zwyczajnie trik bankowy, sam doszedłem do tego wniosku dopiero przy braniu drugiego leasingu

Dokładnie, czysty marketing - niższe liczby kuszą, pozostaje tylko dobrze liczyć żeby się później nie zdziwić.

Cześć Wszystkim,
Przepraszam, że odpisuje w wątku sprzed kilku dobrych miesięcy, ale chciałbym doprecyzować pewną rzecz.
Oczywiście macie bardzo dobrą obserwację, że podawany w ofertach koszt całkowity leasingu ma niewiele wspólnego z rzeczywistym oprocentowaniem „pożyczanej” kwoty. Jednak nie jest to trik bankowy lub jakiś wyrafinowany marketing, żeby zmylić klienta.

Tak się po prostu przyjęło w branży leasingowej, że podaje się w ofercie zsumowany koszt opłat i jest to oczywiście koszt nominalny. Zauważcie, że w odróżnieniu od, np.: ofert kredytowych podaje się właśnie sumę wszystkich opłat (np.: 107%) i zazwyczaj są to rzeczywiście wszystkie opłaty związane z leasingiem. Gdyby klient kupił za gotówkę zapłaciłby 100%, a tak zapłaci 107% ceny maszyny. W kredycie też często jest podawany koszt nominalny, ale jednak oprocentowania rocznego, które – jak sami zauważyliście – ma niewiele wspólnego z oprocentowaniem rzeczywistym. Bez patrzenia na RRSO lub policzenia wszystkich opłat ciężko ogarnąć ile się w ogóle zapłaci.

W leasingu nie ma zwyczaju podawania RRSO, ale moim (i nie tylko moim) zdaniem sposób z całkowitym kosztem leasingu i tak jest dość czytelny, a powiedziałbym, że niektórym klientom powie nawet więcej niż RRSO. Ważne, żeby leasingodawca podawał w nim uczciwie wszystkie opłaty, ale na szczęście większość firm tak robi.

Gdyby ktoś chciał jednak obliczyć sobie rzeczywiste roczne oprocentowanie leasingu, to polecam ten kalkulator: https://www.fmleasing.pl/porady/leasing ... arka-ofert
Niestety nie jest to wersja on-line, tylko trzeba go zainstalować, ale proszę się nie obawiać jakby co. Nie ma w tym żadnego podstępu. :) To jest darmowa aplikacja, nie instaluje się z tym żaden dodatkowy syf itp.

Jaki leasing?

02 Lis 2017 13:11

A masz zgodę na zamieszczanie linku?

Jaki leasing?

02 Lis 2017 13:53

No właśnie jerry32, jest rzeczowy i konkretnie opisał całą sytuacje z leasingiem i nie wiem co zrobić. Czy skasować link czy też nie. Wrócę do domu to zerknę na link z Kompa.

Jaki leasing?

02 Lis 2017 14:03

Panowie, Nie ma problemu gdybyście uznali, że trzeba usunąć link i sorx za zamieszanie. Ewentualnie mogę pomyśleć jak inaczej udostępnić ten kalkulator. Jak coś to proszę o info.

Jaki leasing?

02 Lis 2017 14:33

jerry32, więcej pomożesz jak zostaniesz na forum i będziesz doradzał w tych kwestiach. Mamy twarde zasady co do linków bo mamy codziennie kilka ataków spamerów. Także każdy niwy użytkownik który wrzuca link jest z góry traktowany jako spamer. A Ty kolego zajmujesz się leasingami czy tylko wiesz tyle ile dla siebie?

Re: Jaki leasing?

02 Lis 2017 15:55

MARIO/MECALAC napisał(a):jerry32, więcej pomożesz jak zostaniesz na forum i będziesz doradzał w tych kwestiach. Mamy twarde zasady co do linków bo mamy codziennie kilka ataków spamerów. Także każdy niwy użytkownik który wrzuca link jest z góry traktowany jako spamer. A Ty kolego zajmujesz się leasingami czy tylko wiesz tyle ile dla siebie?

Dzięki za wyrozumiałość. Tak, zawodowo zajmuję się leasingiem, ale nie w sensie sprzedawania go, więc nie jestem w stanie np.: przedstawić jakiejś oferty czy coś w tym stylu, ale jeśli chodzi o pomoc czy wskazówki, także związane z wyborem finansowania to myślę, że jak najbardziej jestem w stanie sporo pomóc.

Będę zaglądał regularanie na Wasze forum - jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, to postaram się odpowiadać na bieżąco.
Wyślij odpowiedź