wibako

Ładowarka mała do żwirowni

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez peckiel » 13 Lip 2015 22:09

Nie ma lepszych czy gorszych. W sumie każdy jeden jest taki sam. :D Kiedyś na jednej żwirowni chodziły dwie chyba 66C. To były sprzęty, że ja pier... Z każdej strony się lało, brak hamulców, luzy wszędzie. Chodziły jak burza tylko silniki im wymieniali :lol: Chłopaki byli tak wyćwiczeni, że już wiedzieli od czego najlepiej będzie silnik pasował :lol:
Ja i tak bym wybrał Ł-34. Tam gdzie po płukany 0-2 jeżdżę mają od nowości Ł-ki. Te maszyny są nie do zdarcia. Oczywiście remontują je na czas, a nie czekają aż coś się sypnie do końca. Tyle lat przepracowały i dalej zacnie ładują auta mimo, że mają jeszcze Volvo i Hujdaja :D
Ł-34 prosta w budowie, silnik SW680 też niczym ciebie nie zaskoczy. Mechanika do niej znajdziesz bez problemu, bo te ładowarki były wszędzie od cukrowni po kopalnie czy ciepłownie.
Do Hanomaga będziesz musiał na pewno dłużej szukać części, a ceny na pewno nie będą takie jak do Łki. Nie wiem czemu tak się bronisz przed nią?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Reklama

simmet

Re: Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez projektt » 13 Lip 2015 22:13




Nie jestem przekonany jakoś do Case :)

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez dawidg2 » 13 Lip 2015 22:19

Case to chociaż jeszcze produkują a Hanomaga już nie.

Case na ZF-ie więc problemów z częściami niema.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez mechanior » 14 Lip 2015 00:12

Piotr mc 85 napisał(a):mają programy lojalnościowe - stare roczniki mają - 50% rabatu na części.

Zobacz najpierw ceny bazowe...
W przypadku V to jest dramat, zestaw uszczelnień który dorobisz na najlepszym na świecie materiale za 200-300 pln u nich kosztuje prawie 5000 !!!! NIC TEGO NIE TŁUMACZY!! Więc jak dadzą 50% rabatu to i tak dalej zarabiają 1000 procent!!
To gorzej niż w hipermarkecie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez Piotr mc 85 » 15 Lip 2015 08:19

mechanior napisał(a):Zobacz najpierw ceny bazowe...
W przypadku V to jest dramat, zestaw uszczelnień który dorobisz na najlepszym na świecie materiale za 200-300 pln u nich kosztuje prawie 5000 !!!! NIC TEGO NIE TŁUMACZY!! Więc jak dadzą 50% rabatu to i tak dalej zarabiają 1000 procent!!
To gorzej niż w hipermarkecie...

No tak, w sumie nic poważniejszego jak pompa cieczy chłodzącej nie kupowałem.
Napinacz paska alternatora i klima do mojej maszyny - 1600,- :crazy: w sklepie 350,- :woot:
Czujnik położenia wałka rozrządu/ wału korbowego - 750,- co ciekawe identyczny obok w ciężarówkach Volvo 440,- :crazy: tu dopiero widać zdzierstwo za części do maszyn budowlanych Volvo :crazy: :bangin: kupiłem podróbę za 180 i działa.
No dobra, ale starczy o częściach i maszynach Volvo bo one raczej nie będą brane pod uwagę w tym temacie.
peckiel napisał(a): Kiedyś na jednej żwirowni chodziły dwie chyba 66C. To były sprzęty, że ja pier... Z każdej strony się lało, brak hamulców, luzy wszędzie.

Jak dbasz tak masz,
peckiel napisał(a):Tam gdzie po płukany 0-2 jeżdżę mają od nowości Ł-ki. Te maszyny są nie do zdarcia. Oczywiście remontują je na czas, a nie czekają aż coś się sypnie do końca. Tyle lat przepracowały i dalej zacnie ładują auta

Tak samo te eŁki byłyby ociekające olejami jakby nie były serwisowane i naprawiane na czas, a nie dopiero jak maszyna stanie na dobre. Nie daleko mieli tak zajechaną, że na jedno poniesienie łyżki, 5 albo i więcej litrów się wylewało przez siłowniki, albo jak się np. kupuje nowego CATa to nie znaczy że za 3 miesiące nie będzie totalnie zajechany - taki ekstremalny przypadek , także szkoda gadać marka nie ma znaczenia.
projektt, na Hanomagach szczegółowo się nie znam, mój model to 55D, wiem że 55C ma turbinę - D jest bez 6- cylindrowy. Masa 14 ton, łyżka 2,8 m3 z zębami, moc około 160 KM.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez peckiel » 15 Lip 2015 13:41

Piotr z tymi Hanomagami chodziło mi, że nie dbali w ogóle a sprzęt jest tak mocny, że żył i działał. To jest stary dobry Niemiecki sprzęt tak samo jak moja O&K.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez Piotr mc 85 » 17 Lip 2015 09:51

peckiel, :piwo:
Jakprojektt, jakie wnioski z podpowiedzi, masz coś upatrzone, czy dalej burza myśli? :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Ładowarka mała do żwirowni

Postprzez projektt » 18 Lip 2015 16:00

Piotr mc 85 napisał(a):peckiel, :piwo:
Jakprojektt, jakie wnioski z podpowiedzi, masz coś upatrzone, czy dalej burza myśli? :wink:


Myśle jeszcze.
Narazie muszą i tak poczekać, bo volvo 120E mi sie troche spalilo i musze pierw zrobic je.
Załączniki
IMG_1422.JPG
IMG_1477.JPG

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej