wibako

koparka do kopania rowów i torfu

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 27 Lip 2015 21:10

Witam..jestem nowy na tym forum i chciałbym zasięgnąć rad bardziej doświadczonych użytkowników. Prowadzę mała firmę budowlaną i z koparkami miałem tylko do czynienia na placu budowy(jako zleceniodawca). W tym roku kupiłem 2 ha ziemi z czego 1.5 ha do podmokła łąka a dokładnie torfowisko i to jest pierwszy problem, kolejnym problemem jest budżet na maszynę tzn ok 20 tys.( nie chcę wydawać więcej pieniędzy skoro i tak kupił bym nie wiele młodszy sprzęt i chyba nie koniecznie w niektórych przypadkach w lepszym stanie no chyba, że się myle..?) na działce do zrobienia potrzebował bym: odmulić istniejący rów, wykopać dwa nie duże stawy oraz wykopać i usypać nową drogę przez środek łąki. Przeczytałem wiele tematów i wywnioskowałem, że najlepszą opcją była by gąsienica, ale kolejnym problemem jest to, że do najbliższego sąsiada mam ponad dwa kilometry i to po asfaltowej drodze a na polu raczej jej nie zostawię. Ostatnia sprawa to czy za takie pieniądze bardziej opłacało by się kupić do takich działań waryńskiego czy jakiegoś atlasa w podobnych pieniądzach np: http://olx.pl/oferta/koparka-atlas-CID5 ... 5e6d225695 . Nigdzie mi się nie spieszy i przerabiał bym nią kilka godzin w tygodniu, więc raczej sprzęt nie będzie forsowany. Proszę o rady i ewentualne uwagi doświadczonych osób..pozdrawiam

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


Reklama

simmet

koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez rado735 » 27 Lip 2015 21:53

Kupuj warynskiego 408, porób dobre zamknięcia klap oraz drzwi i zostawiaj na polu. Dwa małe akumulatorki 50 weźmiesz na dłuższe przestoje do domu.
O zachodnich szrotach za ta kase nawet nie myśl. Na kołach bez doświadczenia w torfowisku nie porobisz.

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 27 Lip 2015 22:05

dziękuje za odpowiedz.. Waryński jak czytałem to tylko silnik sw266, sprawdzić czy rama nie popękana,w jakim stanie wieniec.. na co jeszcze zwracać uwageę.?

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 18 Sie 2015 20:01

Witam..po długich poszukiwaniach zakupiłem k 408. Maszyna ogólnie jest w dobrym stanie jak na swój wiek kopie, jeździ i się obraca, ale ma dość sporo wycieków z czym się liczyłem.. A pytanie mam takie..czy i czym smarować gąsienice(błotniaki 80 cm)..?(trochę trzeszczą i piszczą przy jeździe) oraz jaki olej hydrauliczny do niej lać gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia jego stanu (mam nadzieje, że za prędko to nie nastąpi) jaką firmę polecacie i jakie wartości do takiej już nie młodej zresztą maszyny..? z góry dziękuje i pozdrawiam

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez rado735 » 18 Sie 2015 22:05

jeżeli masz kontakt do poprzedniego właściciela - jego zapytaj jaki lał do hydrauliki i lej taki sam, trzeszczenie i piszczenie gąsienic to normalka.
Dobra rada:
Ważne jest czy napęd masz na zwolnicach czy na reduktorach (do czego są przykręcone hydromotory) bo przy tym drugim, podsypuj pod gąsienice, równaj dobrze teren, żeby bez potrzeby nie pchać się w koszty napraw.

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 19 Sie 2015 18:34

witam..dzwoniłem do poprzedniego właściciela, ale na niewiele to się zdało..kupił ją, użytkował kilka miesięcy i sprzedał dalej bez dolewania oleju..bynajmniej tak twierdzi. co do napędu to następnym razem jak będę na polu to zrobię zdjęcia bo nie mam zielonego pojęcia co tam jest..staram się uważać i nie wariować po polu, ale dzięki za dobrą rade pozdrawiam.. :)

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez rado735 » 19 Sie 2015 20:04

Daj mi na priv maila to wyślę Ci instrukcję obsługi w pdf. :ok:

Autor postu otrzymał pochwałę

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 19 Sie 2015 21:15

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Sie 2015 21:21

Jak wdzięczność okazujmy na forum ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez wojciechpom » 19 Sie 2015 21:53

po minucie załapałem o co chodzi.. poszła..:D

wojciechpom
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Lip 2015 19:56

Maszyna: jeszcze nie ma

Firma: ...


koparka do kopania rowów i torfu

Postprzez JJ '82 » 20 Sie 2015 16:12

Witam wszystkich forumowiczów, Ja również nowy na tym forum. Nie zakładałem nowego tematu, bo mam ten sam problem co kolega wojciechpom, roboty na własnych działkach, głównie odmulanie rowów. Budżet taki sam, tzn. 20 tys. zł i też myślę o Waryńskim 408. Czy można prosić o ogólny know-how tyczący się zakupu tej koparki ?? Na co zwracać uwagę, co dyskwalifikuje maszynę, co można jeszcze naprawić niedużym kosztem w przyszłości?? Jakie były różnice ( np. post kolegi rado735 dotyczący napędu)?? Z naprawami akurat nie będę miał problemu, mam zaplecze i ogólną wiedzę o "mechanice", a to podobno niezbyt wyrafinowana techniczne maszyna :). Pozdrawiam :) .

Awatar użytkownika
JJ '82
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Sie 2015 14:36

Maszyna: NK-0451B

Firma: Własne gospodarstwo


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej