wibako

Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez budremex » 28 Lip 2015 18:55

Witam, w listopadzie 2014 roku u dealera JCB INTERHANDLER Toruń kupiliśmy opony SOLIDEAL. Przestrzegam wszystkich potencjalnych nabywców przed tą marką opon!!! Wybraliśmy super twarde jak zapewniał sprzedawca opony na beton i asfalt marki SOLIDEAL TM R$ 400/80-24 (15.5/80-24) zapłaciliśmy za sztukę 2000zł brutto. Nasz nośnik teleskopowy zrobił od tego czasu tylko 250 motogodzin. Dwie przednie opony wyglądają ok, opona lewa tylna też w porządku natomiast mamy problem z prawą tylną. Przez 250 mtg i 7 miesięcy starła się o 50%. W dodatku pod bardzo dziwnym kątem mianowicie protektor ścięty jest pod kątem 30 stopni na całej powierzchni do dołu opony (zrobił się taki trójkąt na protektorze)
6.JPG


Ponadto na wewnętrznej stronie protektora na hokejówce zrobiły się dołki bardzo widoczne i namacalne
9.JPG


Podczas wymiany hamulców w przednim moście nasz serwisant sprawdził zbieżność tylnych kół i okazało się, że wszystko jest ok. Przez 8 lat od zakupu maszyny korzystaliśmy z opon marki BKT 16.5/85-24 rolnicza jodełka maszyna zrobiła na nich 4700 mtg i nie miałem nigdy problemu z nierównym zdzieraniem protektora. Daliśmy oponę na reklamację a producent SOLIDEALA potraktował nas jak debili. Napisał, że to wina złej eksploatacji opony, ponieważ "operator jeździł prawdopodobnie maszyną w kółko cały ciężar maszyny przenosił się na felerną oponę" nadmienię tylko, że maszyna pracuje na budowie w różnych warunkach. Dojazd po asfalcie budowa 60/40 beton do gruntu. Normalne użytkowanie, nic szczególnego. Poprzednie BKT normalnie to przez wiele lat znosiły.

Piszę to oby przestrzec was potencjalnych kupców przed zakupem tego szmelcu. Gdybym kupował ponownie wziąłbym sprawdzone BKT, chłopaki z PGKiMów od nas korzystali też z opon Alliance Agri-industrial, Michelin i Solideal. Mówili, że Solideale to szmelc na betonie starli je po 4 miesiącach codziennego użytkowania. Najlepsze Micheliny i wolałbym dziś na prawdę wydać więcej i mieć spokój a teraz mam się szarpać z producentem po sądach???? Masakra!

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Reklama

simmet

Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez Pisak312 » 28 Lip 2015 20:40

a czy ty przypadkiem nie masz za dużo powietrza w kołach ?

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Re: Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez Marcindrze » 28 Lip 2015 22:21

Pamietaj kolego ,że na opony nie ma gwarancji bo producent zawsze coś wymyśli ,a to niskie ciśnienie powietrza lub za wysokie ,przetarcie opony bokiem co powoduje jej pekanie partów.Ja reklamowałem Michelina bo powstały guzy na oponie to odpisali mi ze wjechałem na coś twardego co spowodowało wewnętrzne uszkodzenie partu i spowodowało powstanie guza :bangin: poza tym koło było klejone bo przebiło się ,a pan z Michelina powiedział że opona na reklamacje nie może mieć jakichkolwiek śladów naprawy. :crazy: czyli koło nie może się przebić.Zjebałem gościa i powiedziałem wypie...... szuje jedne bo robią z człowieka wariata. Udałem się do rzeczoznawcy od opon o opinie i wysłałem do michelina to odpisali mi ,że jak nie zgadzam się z ich opinią to sprawa do sądu. Jak kupujesz to jesteś dobry jak reklamujesz stajesz się niewygodny.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez budremex » 28 Lip 2015 23:34

Pisak312 napisał(a):a czy ty przypadkiem nie masz za dużo powietrza w kołach ?


Jak kupowałem oponę w interhandlerze powiedzieli mi, że przód powinien być 3.3 bar, a tył minimum 3.0. Teraz pisali mi, że ma za słabo napompowany przód bo powinno być 3.7. Wciskają jednym słowem kity. Co do tych opon to nigdy nie była żadna z nich przebita a w tej tylnej po założeniu opony przez Interhandler ucieka mi powoli powietrze. Coś musieli zj...ć przy naciąganiu gumy maszyną. Tak czy siak w przednich utrzymuję poziom 3.3 ale z nimi nic się nie dzieje a w tylnych trzymam zgodnie z zaleceniem producenta 3.0.

Tak czy siak nie polecam tych opon. Kupiłem komplet i okazuje się, że jedną zedrę przez jeden sezon ://////

8.JPG
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 29 Lip 2015 06:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę cenzurować swoje przekleństwa.

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez dawidg2 » 29 Lip 2015 07:52

Mam DTRke przed nosem od mojej i jest rozpiska ciśnień w oponach do Twojego modelu też i przy twoim rozmiarze jest podane 4.0 bary przód i tył, ale nie jest producent podany tylko że 16PR.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez budremex » 29 Lip 2015 09:41

dawidg2 napisał(a):Mam DTRke przed nosem od mojej i jest rozpiska ciśnień w oponach do Twojego modelu też i przy twoim rozmiarze jest podane 4.0 bary przód i tył, ale nie jest producent podany tylko że 16PR.


Moja jest 20PR hokejówka. Gdy kupowałem w Interhandlerze powiedzieli przód pompować do 3.3 a tył 3.0, w tej chwili mówią przód 3.7,tył 3.0. A tłumaczenie Solideala to można w tyłek sobie wsadzić ;) wytarła się tylko jedna opona i przy tak krótkiej eksploatacji coś z nią było od początku nie tak. Mają przyjechać z IH i debatować co mogło się stać zobaczymy co wymyślą :) ps. mam nadzieję że nie usłyszę ponownie że operator jeździł na placu sobie w kółko :D bo wiem do czego używana jest nasza ładowarka (przeładunek paletowy i kosz) więc obciążenia tam są znikome.

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Lip 2015 10:14

Spisz wszystko na papierze i niech Ci dadzą pieczątkę i podpis. Musisz mieć podkładkę do sprawy w sądzie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez Seba350 » 29 Lip 2015 16:39

MARIO/MECALAC napisał(a):Spisz wszystko na papierze i niech Ci dadzą pieczątkę i podpis. Musisz mieć podkładkę do sprawy w sądzie

I taką bym założył, bo to w dużym cydzusłowiu nie wina producenta ( na tysiące sztuk jedna felerna może się trafić) a dealera - powinien Ci ją wymienić bez gadania, ale to on na tym traci, producent by dał, ale reklamacja do niego bezpośrednio nie doszła i nie dojdzie. To nie Twoja wina, że 3 opony są ok a jedna nie .
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Opony SOLIDEAL to szmelc! Przestrzegam!

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Lip 2015 18:07

Seba350, czemu masz dwa konta? proszę się wytłumaczyć na Priv !!
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej